רועי יוסיפון – אלוף החיוכים וכתב אזור המרכז וירושלים

שם: רועי יוסיפון.

תפקיד: כתב הקהילה באזור ירושלים והמרכז.

המבורגר מומלץ: צ'דר אמריקאית שנמסה בין שתי קציצות סופר עסיסיות, בייקון קריספי, ירקות טריים ולחמניית המבורגר מתקתקה. גן עדן שכזה מצאתי בקצה הדורמי של שכונת מאליבו (קליפורניה, ארה"ב).

מידת עשייה: מדיום / מדיום- וול.

התוספת שמעל: בייקון וגבינת צ'דר (רצוי אמריקאית).

פילוסופיה קולינארית: אם זה נראה טוב ומריח טוב זה חייב להיות המבורגר.

לא יכול לחיות בלי: סט סכיני השף שלי.

זיכרון קולינארי רע: מסעדה ששמה לא זכור לי, ברודוס, יוון. הזמנתי את הדבר הכי פשוט בעולם – חזה עוף, תפו"א אפויים וסלט מתוך תפריט מאוד מצומצם. המנה הזאת לא צלחה באף אחד ממרכיביה וגם המחיר לא תאם את הטעם.

זיכרון קולינארי טוב: האמת שקצת קשה לי לבחור מתוך מגוון עצום של מקומות מטורפים שיצא לי לבקר בהם ברחבי העולם. אבל זה יהיה שקר אם לא אבחר במסעדה בשם THE KEG – STEAKHOUSE שממוקמת ממש מעל למפליי הניאגרה בצד הקנדי. המנה הייתה MANHATTAN CUT NEW YORK  בתוספת של גבינת עיזים וכתוספת צד מחית תפו"א עם חתיכות קטנות של בייקון בתוך תפו"א שלם שנאפה בטכניקה מיוחדת. המסעדה מתמחה בסטייקים ומנות צד מעולות. נוף המסעדה משקיף לעבר המפלים המרהיבים. איכות המנות שהוגשו שם היו ברמה הכי גבוהה שיצא לי לטעום, גם מבחינת ויזואלית. השילוב של כל האלמנטים האלה ייצרו עבורי את החוויה הקולינארית המושלמת.

כמה מילים על עצמך: אני סטודנט להנדסת מכונות במכללת עזריאלי להנדסה בירושלים. אוהב מאוד את כל מה שקשור לקולינריה, החל מאביזרים למטבח, סכינים חיתוכים וקיצוצים, בישולים וכמובן טעימות. מעריץ את המטבח האמריקאי וכמובן שגם את האוכל של אימי היקרה!

רוצים לקרוא עוד על האנשים שמאחורי קהילת המבורגר ישראל?
בחזרה לעמוד אודותינו ורשימת בעלי התפקידים >>
בחזרה לעמוד הראשי >>