טל קורנס – כתב בכיר של אזור המרכז

שם: טל קורנס.

תפקיד: כתב אזור המרכז.

המבורגר מומלץ: בחו״ל – Papacho's, קוסקו, פרו, בארץ – המבורגר סנט מור של פורטר אנד סאנס.

התוספת שמעל: צ׳דר ובייקון.

פילוסופיה קולינרית: אם זה לא נראה טוב, לא אוכלים את זה.

לא יכול לחיות בלי: ביסלי גריל ועוגת פירות.

מידת עשייה: מדיום.

זיכרון קולינארי רע: טסתי לדרום אמריקה לטיול אחרי צבא ובאחד הימים הראשונים שלי בבואנוס איירס ביקשתי מפקיד הקבלה במלון המלצה למסעדה בשביל לאכול סטייק ארגנטינאי משובח. הוא המליץ לי על מסעדה בקצה הרחוב ולשם הגעתי. היות ולא באמת הבנתי את התפריט כי הוא היה בספרדית, החלטתי ללכת על ״פלטת בשרים״ שהוצעה לי על ידי המלצרית. לצערי הרב קיבלתי סיר מלא באברים פנימיים ונקניקיות דם שגרמו לי להשאיר את המנה כפי שהיא ולוותר על ארוחת הערב באותו היום.

זיכרון קולינארי טוב: חזרתי מטיול רגלי של יום לראות את הר ה-״Fitz Roy״ לעיירה קטנה בשם El Chalten בארגנטינה. באותו ערב הגעתי בעצת חבר למסעדה קטנה ושם אכלתי את הסטייק הכי טוב שיצא לי לאכול בחיי! עד היום אני חולם מדי פעם על הארוחה ההיא.

כמה מילים על עצמך: לומד לתואר ראשון בכלכלה וניהול באוניברסיטת ת״א. מטייל בעולם בכל הזדמנות. בערך מאז התיכון התחילה האהבה שלי להמבורגרים וחברים שלי היו מתייעצים איתי באופן קבוע לאן ללכת. באחד ממפגשי הקהילה התלוננתי בפני ארקדי איש ההמבורגרים שהאוכל היה רע מאוד והוא ענה ״אז תכתוב״ ומאז אני כותב. אני רואה בכתיבה ״שירות לציבור״ ואין דבר שמשמח אותי כמו למצוא מקום חדש וטוב שאני אוכל להמליץ עליו.

רוצים לקרוא עוד על האנשים שמאחורי קהילת המבורגר ישראל?
בחזרה לעמוד אודותינו ורשימת בעלי התפקידים >>
בחזרה לעמוד הראשי >>