יאיר פרייס – אנליסט עסקי, כלכלן וכתב אזור המרכז

שם: יאיר פרייס.

תפקיד: כתב הקהילה באזור המרכז ומנהל פיננסי.

המבורגר מומלץ: המבורגר תלת קומתי עם בייקון, גבינת צ'דר כתומה, כאשר במקום לחמניות רגילות היו מעין לחמניות תפו"א קריספיות בעיירה בדרום מזרח צרפת בשם ריימס.

מידת עשייה: מדיום/ מדיום רר.

התוספת שמעל:  ביצה עין (אח… החלמון שנוזל על הקציצה…).

פילוסופיה קולינארית: זה לא כל כך משנה מה זה, אבל אם היכן שהוא בעולם זה נחשב לאוכל, זה אוכל. אם זה אוכל, אני רוצה לטעום את זה.

לא יכול לחיות בלי: אינטרנט, להכין משהו טעים ולאכול ואוכל טוב.

זיכרון קולינארי רע: המבורגר שהזמנתי בבית הפנקייק הקרוסלה באמסטרדם. הלחמניה הייתה משלשום. ירקות או רטבים לא היו והקציצה הייתה כל כך קטנה ודקה שהיא נעלמה כלא הייתה תחת פרוסת הגבינה.

זיכרון קולינארי טוב: מסדעת ציידים שמתמחה ב"בישול רוסי עתיק" בשם lucky shot, בסיינט פטרסבורג ברוסיה. ריהוט עץ כבד ועתיק, פוחלצים ופרוות בכל פינה, כלי צייד עתיקים בכל מקום, אח גלויה ומנות אפיות כמו סטייק חזיר בר, קציצות דוב, קרפציו אייל הסבך, אווז ברוטב יין ופירות יער וליקר צנוברים.

כמה מילים על עצמך: בעל תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים מאוניברסיטת בן גוריון. בעל תואר שני במתמטיקה פיננסית מאוניברסיטת בר אילן. בשלן חובב, חי בשביל לאכול, לטעום, לטייל ולהתנסות. משחק בבישול מולקולרי, מעריץ בישול קלאסי ועתיק. אוהב לחפור והתאום הסודי של עמיתי אור בלאן.

רוצים לקרוא עוד על האנשים שמאחורי קהילת המבורגר ישראל?
בחזרה לעמוד אודותינו ורשימת בעלי התפקידים >>
בחזרה לעמוד הראשי >>