היי דרומה – ההמבורגרים הטעימים ביותר בדרום לשנת 2017!

יואב גיל-לביאנט,

העבודה לוחצת, הלימודים עמוסים וזה בדיוק הזמן להתניע את האוטו ולנסוע, השאלה היא לאן? בדיוק בשביל זה אספנו עבורכם את ההמבורגרים הדרומיים והשווים שאתם פשוט חייבים לנסות. אז תחשבו על תירוצים לגרור את החברים לטיול בניחוח דרומי, הכינו את הקיבה וצאו לגלות את המהבורגרים הטובים ביותר שיש לדרום להציע!

האמריקאי של סאנסט

האשדודית שהפילה את איש ההמבורגרים

סאנסט, אשדוד – אז נכון, תגידו שאשדוד זה לא "באמת" דרום, אבל זה דרומית לצומת ביל"ו ובשבילנו שם הדרום מתחיל. סאנסט הצליחו להפיל בקסמיהם לא אחד, לא שתיים אלא שלושה כתבים של קהילת המבורגר ישראל, כולל את איש ההמבורגרים בכבודו ובעצמו! לאחרונה סאסנט השיקו תפריט טופינג חדש ומטורף, עם תוספות בלתי שגרתיות – מה שהופך אותם לאחת ממסעדות ההמבורגרים המגוונות בארץ ובהחלט מובילת הסצינה באשדוד והסביבה. המלצה חמה שלנו – חובה לטעום ולבדוק!

המבורגר טראמפ מושחת של סאנסט, מקור: יח"צכתובת: מרטין בובר 1, אשדוד. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ה' 01:00 – 18:00, ו'-ש' 02:00 – 12:00.

לא רק טילים

רד בורגר, שדרות – המסעדה נראית כמו אשליה, מעין בועה של מרכז הארץ בדרום הרחוק. רד בורגר שדרות שוכנת בביתן צבוע אדום ומשופץ שנראה תוסס במיוחד למול הפיצוציה שלידו. כשנכנסים פנימה מקבלים תחושה מעורבת, מרצפות לבנות פשוטות כמו בשווארמה למול מטבח פתוח וחדשני, כמו מסעדה מפונפנת אבל עם אווירה של בית חם, וזה בדיוק העניין של רד בורגר. הם מספקים המבורגר טעים ולא מחפשים את הקישוטים מסביב. האמת? הם מצליחים בזה טוב. המבורגר כשר שנותן פייט להמבורגרים לא כשרים במרכז הארץ. אז כשאתם יוצאים לבילוי לילי בשדרות, אין כמו המבורגר פשוט וטוב במחיר טוב. אה כן – יש גם הופעות מזדמנות! שווה לבדוק לפני ההגעה.

רד שדרות - המבורגר כשר עם ביצהכתובת: ההסתדרות 1, שדרות. כשרות: כשר. שעות פעילות: א'-ג' 12:00 – 01:00, ד'-ה' 12:00 – 02:00, ו' 08:00 – 16:00, ש' 20:00 – 02:00. נגישות לנכים: נגיש.

סיפור על נגר ועל קציצה

הנגריה, מושב דקל – אין ספק שזהו ההמבורגר הנידח ברשימה. על הנייר, ההמבורגר לא רחוק במיוחד ממרכזים עירוניים אבל סביר להניח שאם אתם לא גרים באזור, לא תגיעו לשם אף פעם, ובדיוק בגלל זה נשמר המקום בסוד. הנגרייה היא מסעדה שהוקמה במבנה בו שכנה הנגריה של חגי גלבוע, שיודע לייצר מלבד רהיטים מיוחדים, גם מפגשי חברים ואחלה אוכל. לאחר כ-10 שנות נגרות חגי החליט להגשים חלום נוסף ולהתמקד באירוח. במו ידיו עיצב ובנה מקום קסום וצבעוני, עטוף בעץ וחלונות גדולים הפונים אל חממות המושב. ההמבורגר של דקל לא מתיימר בכלל להיות ההמבורגר המוכר והתל אביבי, הוא רק רוצה לעשות טוב על הלב ועל הקיבה, ובכך הוא מצליח בגדול. המבורגר פשוט, פשוט טעים.ההמבורגר של הנגרייה במושב דקל, מקור: יח"צכתובת: מושב דקל. כשרות: לא כשר. שעות פתיחה: ג'-ה' וש' 10:00 – 23:00, ו' 09:00 – 15:00. נגישות לנכים: נגיש.

הכי דרום שאפשר

ברביס, אילת – הדיבור על ברביס כבר כל כך התגבר בקהילה, עד שנדמה שמרוב הביקורים בו הוא שוכן במרכז תל אביב. אז זהו שלא, ברביס הוא ה-מוסד להמבורגרים באילת. המקום מצטיין בכל חלק של הארוחה, אם זה האירוח, מנות הפתיחה, ההמבורגרים או הבירות ואי אפשר לשכוח את הדיל הבלעדי לחברי קה"י. בקיצור, אין שום סיבה לא להרחיק עד לנקודה הדרומית ביותר במפה, להמבורגר המרכזי ביותר ברשימה. המיינסטרים של האאוטבאק הישראלי, או כמו שכתב העורך שלנו אור: "בירה? יש! המבורגרים מטורפים, עסיסיים ומושלמים? יש! דיל מטורף לחברי הקהילה – גם יש!!! אז מה אתם צריכים יותר מזה?!?!"

כתובת: פארק אופירה, תרשיש 19, אילת. כשרות: לא כשר. שעות פתיחה: א'-ש' 12:00-01:00.

הפסטיבל של בירת הדרום

קבוצת קמפאי, באר שבע – פעם בשנה קבוצת קמפאי עורכים פסטיבל לא נורמלי של בירה, המבורגרים וחגיגות עדלאידע בבירת הדרום. הפסיטבל מתקיים כבר שלוש שנים ברציפות ובינתיים כל שנה מצליחה להיות יותר מלהיבה מקודמתה, השנה במסגרת שבוע הפסטיבל אפילו יצאו בשעשועון "לעוף על ההמבורגר", למתחרים כבדי לסת ושמנים בליבם. אז בפעם הבאה שתשמעו על פסטיבל הבירה וההמבורגרים של באר שבע, ממליצים בחום לקפוץ לבירת הדרום וליהנות מכל ביס!

הספרייה - המבורגר וצ'יפס במסגרת פסטיבל בירהקמפאי – חיל ההנדסה 1, מרכז ביג. כשרות: לא כשר. שעות פעילותא'-ד' 12:00 – 00:30, ה'-ש' 12:00 – 01:00.
קפאסה – חיל ההנדסה 6, מרכז ביג. כשרות: לא כשר. שעות פעילותא'-ד' 12:00 – 24:00, ה'-ש' 12:00 – 01:00.
הספריה – נפח"א 25, מתחם One Plaza. כשרות: לא כשר. שעות פעילותא'-ד' 12:00 – 02:00, ה' 12:00 – 06:00, ו' 12:00 – 06:00, ש' 12:00 – 03:00.