אלעד גור אריה מסכם את 2015 עם רשימת ההמבורגרים הטובים ביותר

אלעד גור-אריה,

הגיע הזמן לעשות סיכום אישי ולהכריז על ההמבורגרים הטובים לשנת 2015. אלעד גור-אריה מסתכל לאחור על כל ההמבורגרים שאכל במהלך 2015 וחולק עם הקוראים את חמשת הנבחרים שלו, בסדר אקראי.

שנת 2015 נגמרה. שנה שבה הצטרפתי לקהילת המבורגר ישראל כעוקב, כתב אורח, ולאחר מכן ככתב קבוע. תודות לעבודתי, הדורשת ממני לנסוע לא מעט, בארץ ולחו"ל, זכיתי להתוודע למסעדות מדהימות יותר ומדהימות פחות. כולן הציעו את האוכל האהוב עלי – המבורגר. היו מאכזבות והיו מוצלחות. היו טעימות והיו גם כאלה שבחרתי לחסוך מכם החוויה. ברור לי שהטעם שלי הוא לא הטעם של כל אחד ואחת מכם וברור לי שלעולם לא נצליח להגיע להסכמה על מסעדה אחת, ספציפית, שלגביה יגידו כולם: "וואו, שם ההמבורגר הכי טעים שיש". אז אני מגיש לכם את חמשת המקומות שהגישו לי את ההמבורגר הכי טעים. כולן נבדקו פעם אחת לצורך כתבה, ולפחות עוד פעם אחת בביקור מזדמן, עם חברים.

אין סדר ההופעה בטור זה מעיד על העדפה כלשהי. כל חמשת הנבחרים מגישים המבורגר ששווה לחזור אליו שוב, להמליץ לחברים ולשתף במדיה החברתית. כל מסעדה מגישה וריאציה משלה לקציצה הטעימה, ועל כן בחרתי שלא להשוות, אלא לקבץ את כולן תחת פרס אחד – ההמבורגרים הטובים לשנת 2015 – בחירתו של אלעד (כי בחירתה של סופי זה סרט, ואי אפשר לעשות בו שימוש).

פרס 'אלף שיר לצפון' מוענק למסעדת 'קלומפוס' במעין ברוך

עזבו אתכם היופי של עמק הירדן, על שלל פלגי המים שבו והר החרמון הלבן המשקיף על כולנו מלמעלה ומסמן לנו את קודקודה הצפוני של ישראל. עצרו במקום הזה, שמעניק לסועדיו חווית המבורגר מעולה, ולמי שלא חושק בבקר, יש מנות עוף בגריל שמפורקות לצלחת על פי הזמנה. שני ביקורים במקום, בהפרש של כמעט חצי שנה האחד מן השני, לא מותירים מקום לספק – צריך לחזור לשם בתדירות גבוהה יותר, ולעזאזל המרחק!

כתובת: 'קלומפוס' – מתחם "גן הצפון", תחנת דלק דור-אלון על כביש 99, בין קיבוץ מעין ברוך לקיבוץ הגושרים. כשרות? לא.

רוצים לדעת למה בחרתי ב'קלומפוס'?
לטור הראשון שלי, שבו הופתעתי לטובה מקלומפוס >>
והאם יוחאי, הנהג האמיץ שעובד איתי נהנה כמוני בקלומפוס >>220 גרם בקר עם גאודה - קלומפוס

פרס ה'ביזנס קלאס' מוענק למסעדת 'טרומן אנד קו.' בקריית שדה התעופה (איירפורט סיטי)

במתחם 'איירפורט סיטי' (או לפי אבשלום קור – קריית שדה התעופה) שוכנת לה המסעדה, שמגישה המבורגר מושחת כהלכתו, טעים ונוטף גבינה ארומטית שיוצרת מנה כיפית ולא כבדה מדי. יחד עם מנות ראשונות מפנקות ושירות משלוחים לכל מטרופולין נתב"ג, 'טרומן אנד קו.' הופכת לאופציה ראויה לאתנחתא של צהריים ואפילו פגישת עסקים לא פורמלית.

כתובת: 'טרומן אנד קו.' – מתחם 'איירפורט סיטי'. כשרות? לא.

אז מה מיוחד ב'טרומן אנד קו.', אתם שואלים?
כנסו וקראו כיצד אלעד פינק את הבוסית שלו ונהנה בטרומן אנד קו. >>

ראשונות קלילות - טרומן אנד קו

פרס 'אגדה של בשר' מוענק למסעדת 'לג'נד' בחולון

שכונתית, בועטת, מושקעת, טעימה וכל זה במחיר הגון. הפתרון הקבוע שלי, כשלא בא לי לבשל (מה שקורה הרבה) ובא לי לאכול טוב. עם שירות משלוחים שדואג לספק את המנה חמה וטעימה, וקבלת פנים משפחתית במקום, 'לג'נד' צברה לה קהל מעריצים מחולון והאזור שנהנים בכל ביס. ממליץ ללכת על ה'אל קאפונה', שמגיע עם חלפיניו צלוי. חריפות עדינה וטעם משגע!

כתובת: 'לג'נד' – דב הוז 5, חולון כשרות? כן!

פרס 'טריפל שין' מוענק למסעדת 'שו-שה שף בורגר' בתל אביב-יפו

כמו ב'חופשי על הבר', שם נשבר הדיסטנס בין הברמנים והמלצרית ללקוחות, כך גם בשו-שה שף בורגר. אפשר לשבת על הבר ולקשקש עם גולן הגריל-מן, והמלצרית תעבור ותעיר הערת 'אגב' כדי לתבל את השיחה. התוצאה על הצלחת לא פחות כיפית מהשיחות. המבורגר טעים, מושקע, שנצלה ברוחב לב ונשמה על ידי גולן, ואליו נוספות תוספות טעימות, הכוללות בייקון, גבינה, ביצת עין ושלל דברים שמפוצצים לכם על בלוטות הטעם בכל ביס וביס. כל ביקור, ולא משנה עם מי באתי, היה מוצלח ומהנה.

כתובת: שו-שה שף בורגר – בוגרשוב 45, תל אביב-יפו. כשרות? אין.

רוצים לשמוע על כמה טעים בשו-שה שף בורגר?
מוזמנים לקרוא איך אלעד ליקק את האצבעות, שו-שה שף בורגר >>
הביקורת של השף אבי מלמד על שו-שה שף בורגר >>ההמבורגר של שושה שף בורגר

פרס 'מוכשר ומאושר' מוענק למסעדת 'רד בורגר בר' בנתניה

מהכתבות הראשונות שלי, שבהן חשבתי שאני אגיע למסעדה כשרה ואתאכזב, והופתעתי לגלות שבדיוק ההיפך. מנות מדויקות, טעימות ומלוות בתוספות (Toppings) מגוונות ש'מפצות' על העדר המרכיבים הלא-כשרים במנת המבורגר ממוצעת. אם אתם בנתניה, עשו לעצמכם טובה וכנסו לארוחה דשנה, ותגידו לג'וני שאלעד שלח אתכם. אני יצאתי משם שבע (מה שבע? מפוצץ!).

כתובת: 'רד בורגר בר' – גד מכנס 2, נתניה. כשרות? יש.

רוצים לקרוא עוד, על כמה פוטנציאל יש גם במסעדות כשרות.
כנסו וקראו כמה אלעד נהנה ברד בורגר בר >>רד בורגר בר, המבורגר הדגל

סיכום דבר, אחרית הימים, אפילוג וגם קינוח…

זוהי הבחירה שלי לרשימת ההמבורגרים הטובים לשנת 2015. אם לכם יש מה להוסיף, נשמח לשמוע. אם יש לכם להמליץ על מקום חדש, לספר לנו עליו, לשתף אותנו בחוויה שלכם מהמקום ומההמבורגרים שהוא מציע – דברו אתנו, שתפו אתנו ועם העוקבים, וגלו לנו מקומות חדשים לבקר בהם ולטעום.

להתראות 2015 (MMXV) – ברוכה הבאה 2016 (MMXVI) !

שלכם, אלעד 😉