הסקר הגדול – הטופינגים האהובים בישראל לשנת 2022!

אור בלאן,

השנה החלטנו להכניס קטגוריה חדשה לסקרים, קטגורית הטופינג האהוב – כי כולנו יודעים שהקציצה היא רק חלק מהסיפור ואין דרך טובה יותר לשדרג, לחדש ולעניין את הלשון מאשר טופינג שמוסיף לחוויה. אז קבלו בחגיגיות את רשימת הטופינגים האהובים בישראל לשנת 2023!

מקום 13 – ריבת בצל

התוספת שפותחת את הרשימה היא לא אחרת מאשר ריבת הבצל, אותה סתירה לוגית שבין חריפות הבצל למתיקות הריבה מופיעה בלא מעט ספיישלים של המבורגריות מובילות (פורט 19 אנחנו מדברים עלייך!) ומדובר בטופינג אהוד בקרב 1.5% מקהל המצביעים.

המבורגר עם ריבת בצל של בורגר מרקט, מקור: יח"צ

מקום 12 – חמאת בוטנים

כנראה הנציב המובהק של 'Murica ברשימה, כי מה יכול להיות יותר כחול-אדום-לבן מאותה משחה דביקה וסופר-מתוקה עם טעם אגוזי חזק? חמאת הבוטנים הקטנה זוכה ללא פחות מ-3.1% מקולות המצביעים ומי אנחנו שנשפוט את חבורת המופרעים שהתאהבו בחמאה שאינה חמאה?

מקום 11 – אננס

כשהטופינג הזה מופיע בתיאור המנה אתם יודעים בוודאות שהמילה "הוואי" תהיה בשם של ההמבורגר. הפרי הטרופי הנהדר הזה מלא עסיסיות ומוסיף טעם סוכרי ייחודי ומתיקות נוטפת לכל קציצה עם 3.4% מקולות המצביעים.

the little burger shop צ'יזבורגר עם אננס

מקום 10 – טבעות בצל

אחת מהתוספות הכי טובות ליד, אז רק טבעי שגם מעל – במקום העשירי אלו הן טבעות הבצל שמוסיפות קריספיות לכל מנה וקראנץ' שנותן ניגודיות לרכות הקציצה שלמטה, אין ספק שמדובר בטופינג מוצלח עם 4.1% מקולות המצביעים.

Saras Place - תענוג כשר, מקור: יח"צ

מקום 9 – כבד אווז

התוספת שמסמלת יוקרה ברחבי העולם, כבד אווז עסיסי ושמנמן מוסיף טעם ייחודי שמרים כל המבורגר לרמה חדשה. 4.7% מהמצביעים בחרו בטופינג הזה בתור ה-טופינג האהוב ביותר, מה שמזכה אותו במקום ה-9.

בולס בורגר עם כבד אווז, מקור: יח,צ

מקום 8 – פטריות

אולי הטופינג שהכי פחות מדברים עליו ולא בצדק, כי עם 5.6% מקולות המצביעים מדובר בטופינג אהוב שמשדרג כל ביס עם טעם אדמתי, פטרייתי ועשיר שיחמם כל קיבה ויענג כל לשון. אז אולי בהמבורגר הבא שלכם כדאי שתזכרו בפטריה הצנועה ותגוונו קצת.

המבורגר עם פטריות של בית הבורגר, מקור: יח"צ.

מקום 7 – קונפי שום

עם 5.9% מקולות המצביעים טעמו החזק של השום קוטף את המקום ה-7 ומזכיר לנו שטעמים חזקים משתלבים נהדר עם קציצה עסיסית, כי אין ספק ששום קונפי טוב יכול להרים כל מנת בשר ובמיוחד את קציצתנו הקדושה.

אל קאפונה, גאודה פסטו ושום קופני

מקום 6 – בייקון טלה

הגרסה הכשרה של הדבר האמיתי, האופציה לאכול בלי ולהרגיש עם, הטופינג שעבר התאמה לקהל הישראלי וזכה לכינוי "פייקון" מתברג גבוה במקום השישי עם לא פחות מ-7% מקולות המצביעים. אנחנו בהחלט יכולים להבין איך הקריספיות ותוספת הטעם של הבייקון טלה זוכים לאהבה כל כך גדולה ברחבי קהל ההמבורגריסטים.

בורגר סאלון יהוד - ווילד בורגר עם בייקון טלה

מקום 5 – גבינת בושה

בלי שום בושה, הגבינה הקטנה-גדולה הזאת פותחת את החמישיה הגדולה עם 7.3% מקולות המצביעים. טעם גבינתי עשיר ונמרח יחד עם ליפט של אוממי קל ולא משתלט מבטיחים הנאה צרופה בכל מנה בתור טופינג שמשתלב בצורה נפלאה בכל מנה.

הבמורגר עם גבינת בושה, כרמים

מקום 4 – ביצת עין

כמה פשוט ככה טעים. ביצת העין שאתם רגילים לאכול בארוחת הערב עם פרוסת לחם וכמה ירקות ליד זוכה למקום של כבוד ברשימת הטופינגים עם לא פחות מ-11.3% מקולות המצביעים. לא פשוט לבצע הכנה מושלמת, כזאת שתשמור על נזילות ורכות החלמון מצד אחד וקריספיות החלבון מצד שני, אבל בהחלט מדובר בשילוב וטופינג מנצח בכל המבורגר (שגם נראה מדהים בתמונות).

אנגוס בורגר דיר אל אסד - המבורגר מושחת

מקום 3 – בצל מקורמל

את רשימת שלושת הגדולים פותח, אולי באופן מפתיע קצת, הבצל המקורמל הצנוע – והוא עוקף בדרך טופינגים עשירים ומפוצצים ואף כאלו שזכו ליח"צ טוב יותר. למרות הכל ואולי בזכות הפשטות מסתבר ש-12.5% מהמצביעים בוחרים בבצל המקורמל בתור התוספת האולטימטיבית מעל ההמבורגר ואנחנו לגמרי מבינים איך אותו טעם קרמלי-בצלי זוכה לאהבה כל כך רבה.

הקצב - קריספי צ'יקן

מקום 2 – בייקון (הסוג האמיתי)

האמת, היינו בטוחים שהטופינג הזה ייקח את המקום הראשון, אך עם 14.2% מקולות המצביעים הוא זוכה להגיע רק למקום השני – רבותי וגבירותי, אנחנו כמובן מדברים על ה-דבר האמיתי – בייקון! שירים נכתבו עליו, דברי שבח והלל נאמרים בזכותו ללא הפסקה ואין טופינג שיודע להוסיף מליחות-קראנצ'יות-בשריות יותר טוב ממנו, הבייקון הוא ללא ספק שותף טבעי וראוי לכל קציצה.

המבורגר עם בייקון ורוקט של בנץ פלורנטין

מקום 1 – גבינת צ'דר

19.4% מכם שמו את הטופינג הזה גבוה מעל כל השאר! אין שותף קלאסי יותר מגבינת צ'דר מפנקת מעל קציצה חמה שהוכנה בקפידה. נימוחות גבינתית שעוטפת את הלשון בטעמים עשירים ומלטפים, ללא ספק מדובר בצמד מנצח. גבינת הצ'דר זוכה בכתר של רשימת הטופינגים ויכולה להתהדר בהישג משמעותי בחייה (ההורים בבית בוודאי גאים).

הדסון בראסרי, חוק וצ'דר - מקור: יח"צ