חלות הבצל הטובות ביותר בישראל – טל ודור מכתירים את הזוכים של 2017

טל קורנס ודור בית הלחמי,

אחרי שבסקר הקודם חיפשנו את הצ'יפס הטוב ביותר בישראל, הלא הוא התוספת הוותיקה והשגרתית ביותר להמבורגר, החלטנו לצאת מהקופסה ולטעום את חלות הבצל שכבשו את ליבנו ותפסו מקום דומיננטי לא פחות מהצ'יפס הקלאסי. כאשר החלטנו שחלת בצל היא לא טבעות בצל ומטרתה להיות מיוחדת ובצלית במיוחד, שאלנו אתכם, חברי הקהילה הנאמנים,  לאן כדאי ללכת ובהמלצותיכם יצאנו לדרך לבדוק מי תהיה חלת הבצל הטובה ביותר לשנת 2017! 

אחרי חשיבה מערכתית לפרמטרים כמו רמת בצליות, התמכרות, Value for Money ופריכות, יצאנו לחקור את התוספת הכי טרנדית שמצאנו. ארבעה סיבובים לקח לנו כדי להחליט מיהי חלת הבצל הטובה ביותר בישראל. סקרנו ובדקנו חלות ממודיעין ועד הרצליה (בכל זאת סטודנטים והדלק יקר). בדקנו את המסעדות, התאפקנו לא להתפנק באיזו קציצה על הדרך והתגברנו על החום – מה לא עושים בשביל תחקיר עיתונאי מעמיק ברבדי הבצל.

מקום שמיני – סילו, המסעדה החולונית

הרחקנו עד חולון ויצאנו לבדוק את סילו, מסעדה איטלקית נחמדה ומוכרת בעיר. לא נתנו לפסטה להסיט אותנו ממטרתנו ובדקנו את חלת הבצל. המנה של סילו נקראת אסופת ירקות והיא מורכבת בעיקר מבטטה (לא מה שבאנו לבדוק), בצל סגול, נבטים, גזרים ומעל רוטב יין ואיולי פרמז'ן – לא בדיוק חלת הבצל שציפינו לה. המנה הייתה טעימה מאוד – קראנצ'ית, ממכרת בזכות הבטטה, מפנקת בזכות איולי הפרמז'ן המדהים, אך רוטב היין היה מתוק מדי. סילו זוכים במקום השמיני כי זה לא בצל, זו לא חלה ובנוסף זה גם ממש לא זול (49 ₪).

חלת הבצל של סילו - מקום שמיני בסקר החלות

מקום שביעי לרשת שהיא מוסד – אגאדיר הוותיקה

הגענו למוסד הוותיק בנחלת בנימין שבתל אביב ובירכה אותנו חלת בצל לתפארת התחקיר. אין ספק שהיה מלא בצל, אך לצערנו היה חסר תיבול. הציפוי התפורר והשאיר אותנו בעיקר עם בצל מאוד שומני ולא ממכר במיוחד. להוסיף חטא על פשע, לאגאדיר אין רוטב מיוחד לחלת הבצל מה שהשאיר אותנו עם קטשופ, אלף האיים ומיונז סתמיים ולא יותר מזה. המנה עצמה הייתה מכובדת תמורת 27 ₪, סביר בהחלט אבל לא בטופ שלנו.

חלת הבצל של אגאדיר - מקום שביעי בסקר החלות

מקום שישי למוסד הוותיק – עד העצם

מוסד ותיק לא פחות מזה הקודם. נסענו לסניף המקורי של עד העצם הרצליה פיתוח כדי לנסות את חלת הבצל המפורסמת. נתחיל במראה הלא מושך במיוחד של רצועות בצל, או קרעי בצל בעברית מכובסת. הקרעים היו שומניים, האווירה הייתה שלווה, ובמחיר של 32 ₪ לא הכי משתלם ולא הכי טעים. אנחנו גם רוצים לציין את הרטבים – צ'ילי ברביקיו שלא אהבנו והוחלף לטובת הקטשופ הסטנדרטי, חבל, אפשר להשקיע יותר.

עד העצם הרצליה - מקום שישי בסקר החלות!

מקום חמישי, הכוכב של מודיעין – מורדן בר

כמה שמענו על פרח הבצל של המורדן בר במודיעין, כמה בכללי אנחנו אוהבים פרחי בצל ובכל זאת משהו לא עבד. המורדן ממש פילג אותנו – האחת נהנתה מאוד מהתיבול ולא הרגישה דומיננטיות מוכרזת, בעוד שהשני חשב שתיבול הפפריקה מוגזם, משתלט ומבטל את טעם הבצל לחלוטין. מבחינת שומניות הפרח היה בסדר, לעומת זאת המראה היה לא פחות ממדהים – פרח בצל שזה עתה פרח ורק מחכה שנקטוף אותו. מיונזה צ'ילי גם גרר מחלוקת קטנה, בעוד שלי לא היה טעים ונעזרתי בקטשופ, טל והגורם השלישי שבילה אתנו נהנו שניהם. המחיר של 22 ₪ יוצא משתלם ויש כבוד למודיעין.

מורדן בר - מקום חמישי בסקר החלות!

במקום הרביעי הכשר והמפתיע – בורגר פקטורי

המסעדה הקטנה והכשרה ברחוב אבן גבירול בהחלט הצליחה להפתיע ולכבוש. פרוסות בצל שנראו קצת מוזר (תשפטו בעצמכם כמו מה, לדעת טל תולעים באבקת מרק) בהחלט סיפקו את הטעמים הבצליים שחשקנו בהם. רמת השומניות האפסית הייתה משמחת ובהחלט היוותה התחלה טובה לסקר. ההתמכרות, הרטבים המעולים של מיונז פיקנטי ומיונז שום היו בין הטעימים שאכלנו. התמורה למחיר מגוחכת (בקטע טוב, כן?) כיוון שמדובר במנה שאמנם לא ענקית ותספיק לאחד או שניים, תלוי כמה אתם רעבים, אבל ב-9 ₪ קנינו ונשארנו עם עודף למסטיק בזוקה.

חלת הבצל של בורגר פקטורי - מקום רביעי בסקר החלות

* הצטערנו לשמוע שהמסעדה נסגרה, ובכל זאת מקום רביעי מגיע כשמגיע.

Top Three – השלישייה הבצלית ביותר!

היו הרבה ויכוחים, השגות ופשרות על השלישייה המנצחת, בסוף הגענו להסכמה שגם אותה ניתן לחתוך בסכין קצבים. כל אחד מהשלישייה ראוי למקום הגבוה אליו הוא הגיע בזכות ובפער גדול משאר חלות הבצל. חשוב לציין שזו גם שלישייה שהפתיעה אפילו אותנו.

במקום השלישי – פפריקה, לא רק תבלין

הגענו למסעדת פפריקה – הכוח העולה בפתח תקווה של עולם ההמבורגרים. קיבלנו לידינו חלת בצל שנראתה קצת פחות כמו חלה ויותר כמו טבעות שהתחברו יחדיו. הציפוי השאיר טעם של עוד בכל נגיסה, אך בתור כזו שאוהבת שהציפוי נשאר על הבצל ולא מותיר אותו עירום – היה פה פספוס. הציפוי תפח בטיגון וקצת נטה להתפרק לעתים, נאלצנו לאכול חתיכת בצל יתומה מאמא ומציפוי. נציין לטובה את רוטב האיולי צ'ילי, את רמת השומניות הלא קיימת שהותירה ידיים נקיות, והקראנצ'יות המשובחת של הביס. המחיר למנה די גדולה – 24 ₪, אז גם יש תמורה ראויה.

פפריקה - מקום שלישי בסקר החלות!

במקום השני – חלה עם נוסטלגיה של נאפיס

בתור ראשל"צית ותיקה אני זוכרת את נאפיס מינקות, אבל לא בהקשר חיובי. הגענו בלי ציפיות לנסות את מנת חלת הבצל הדנדשה של הרשת. חלת הבצל הגיעה בתור קובייה הונגרית שלא כל כך ידענו איך לאכול אותה – מהונדסת, צבעונית, ענקית ולא דומה לשום דבר שראינו. חתכנו עם סכין באמצע וניגשנו למלאכת האכילה. לשמחתנו המנה לא הייתה שומנית כלל וכלל ואפילו הצלחנו לאכול אותה עם הידיים (הישג לא קל בנאפיס). רוטבי הצ'ילי מיונז והטריאקי היו מעולים והשתלבו נהדר עם טעם הבצל שכבש אותנו. הציפוי היה קראנצ'י עד ממכר ומה שעזר עוד יותר היה המחיר – 32 ₪ לחלה ענקית שמספיקה בהחלט כמנה ראשונה משפחתית.

נאפיס - מקום שני בסקר החלות!

במקום הראשון, פרח השכונות – אמריקה בורגרס!

המזללה ששוכנת לה באלנבי ת"א, תמיד מגיעה גבוה בזכות ההמבורגרים המעולים, אבל הפעם היה זה פרח הבצל המלבלב שכבש את ליבנו. פריכות בלתי נגמרת (תחשבו על הדבר הכי פריך שהכרתם, זה קצת יותר מזה), מראה של פרח ענקי מלבלב, רמת שומניות בינונית שמזכירה לנו שמדובר בכל זאת במקום מושחת, ממכר כמו צ'יפס של מקדונלד'ס ואווירה אמריקאית שלקחה אותנו לימים טובים יותר. אין ספק שמדובר באלוף בצלות אמיתי! אה כן, החלה של אמריקה בורגרס זוכה במקום הראשון גם בקטגוריית התמורה למחיר – 18 ₪ למנה גדולה שגם שני אנשים ואולי שלושה יכולים לחלוק, לשבוע וליהנות.

אמריקה בורגרס - מקום ראשון בסקר החלות!

לסיכום, כל מה שניתן לעשות זה לקוות שעוד מסעדות יפנו מקום בתפריט לבצל שהופך למתחרה החדש של תפוח האדמה. רוצו, תטעמו ותחזרו לספר איך היה – אנחנו כבר שבענו.