גורמה 26 עדיין נחשב לאוכל גורמה

ארתור רוטנברג,

פעם ראשונה הלכתי לגורמה 26 ממש כמה שבועות אחרי שהוא נפתח ועוד לא היה סביבו באז, כי הרשתות החברתיות עוד לא היו כאלה מפותחות אבל איכשהו כבר היה להם שם. הביקור הזה היה מדהים והאמת, עכשיו שאני חושב על זה, זה היה אחד ההמבורגרים הראשונים שלי מהקלאס הזה.
פעם שניה הלכתי לגורמה 26 כבר כמה שנים אחרי זה ולא אהבתי. לא זוכר למה אבל לא אהבתי. פעם שלישית, אשתי לעתיד שכנעה אותי ללכת לשם ואז שוב התאכזבתי.
החלטתי לתת להם עוד צ'אנס אחרון ולנסות שוב, אז קבענו לנו דייט נייט. הזמנו TA של לה טרוף, האמריקאי, צ'יפס בטטה וצ'יפס מוקרם. למה TA אתם שואלים? כי הם מסרבים להגיע לחולון, באסה כזה…

בכל מקרה. יצאתי מהבית דקה אחרי ששלחתי את ההזמנה, רבע שעה לאחר מכן הייתי כבר במסעדה והשקית שלי הייתה מוכנה. רבע שעה נוספים אני בבית מכין את השולחן וצועק לה שתביא סכום.

הצ'יפס המוקרם קצת נקרש במהלך הנסיעה, אבל 30 שניות במיקרו והכול טוב.

קודם טעמתי את האמריקאי(66 ₪) – קציצת בקר, ירקות טריים, בייקון קריספי, צ'דר כפול ורוטב קטשופ חרדל בתוך לחמניית בריוש עם כיפת צ'דר. למרות שהמנה באה בשלמותה במשלוח, שום דבר לא נהרס. הירקות נשארו רעננים, הלחמנייה נשארה שלמה ואפילו עדיין היה חם. זה לא מנע ממני להיות סקפטי. נתתי ביס וחשכו עיניי. זה היה פשוט טעים בכל היבט. מהלחמניה עם הטעם עדין ועד הבשר העשיר. הבשר, אני לא יודע מאיזה נתחים הוא עשוי, אבל הוא עשוי מעולה. מידת עשיה MW מעולה. לבשר אין הרבה ג'וס אבל עדיין היא לא יבש. הטעם הבשרני מאוד נעים. הרוטב במנה באמת נותן וייב אמריקאי וכל הטעמים משתלבים ביחד. הדבר היחידי הבעיתי היה שהבייקון לא הורגש וזה חבל. בסה"כ המנה הייתה מעולה.

 

 

 

 

הלה-טרוף (66 ₪)הגיע אליי כבר חצי אכול, בקושי הצלחתי להפריד בינה לבין המנה כדי שאוכל לטעום. זה ההמבורגר שהיא הכי אוהבת והסיבה היחידה, לטענתה, שהיא מוכנה לחזור למשרד – משלוחים מגורמה 26. בכל מקרה, חזרה לעיניינו. המנה הזו הייתה לא פחות מעולה מהקודמת. הבשר עשוי מדוייק, הטוויל פרמז'ן משגע והרוטב מיונז כמהין הוא משהו לא מהעולם הזה. כמובן שהתוספת של הצ'יפס בטטה הוא מושלם, אבל כמו הבייקון במנה הקודמת, החזה אווז נעלם פה כלא היה. ובדיוק כמו במנה הקודמת, הבשר מעולה ועם טעמים טובים מאוד. תודות לרוטב העשיר, המחסור בירקות לא מורגש. הטעם בין הרוטב לבשר מאוזן בצורה מדהימה.

המנות צד שלנו, צ'יפס בטטה וצ'יפס מקלות מוקרם בצ'דר היו נהדרים. הבטטה הייתה מתוקה, קריספית ועם מרקם נהדר. הצ'יפס המוקרם, כאמור דרש קצת חימום כדי שהגבינה תינמס טיפה, אבל עדיין היה נהדר וכייפי מאוד. לצד הצ'יפסים הגיעו כמה רטבים – קטשופ, מיונז, רוטב גבינה כחולה שלא היה לטעמנו ורוטב נוסף, שהיה מדהים לחלוטין! לא ממש הצלחנו לנחש מה היה שם אבל היה נהדר.

בסופו של דבר קינחנו עם באונטי שקנינו 7 ב10 באיזה מכולת, אבל זה כבר לא קשור לגורמה 26. בתכלס, לסיכומו של דבר, גורמה 26 היה טעים באופן מפתיע, ולמרות שבגלל פעם אחת שהייתה טעימה, אני עדיין לא מוכן לקבל החלטה סופית, כי בסוף הניקוד הוא 2:2 אבל היה טעים, היה טרי והיה כייפי ואני מוכן להמר שגם פעם הבאה שאני אוכל שם, שתהיה ממש עוד מעט כנראה, תהיה טעימה גם!