טרומן & קו – אלעד גילה נשיא לשעבר שהוא גם המבורגר מעולה!

אלעד גור-אריה,

יום ראשון, שביזות יום א' ברמה הגרועה ביותר. אם הייתי עכשיו הערכת מצב בטחונית, בטח הייתי מקבל רמת כוננות אדום על סף פיצוץ. הבוקר התחיל בנסיעה לירושלים, בפקקים האינסופיים של כביש מס' 1 (מוכן להזמין את השר כץ להמבורגר איכותי על חשבוני, אם יזרז את העבודות) וחזרה, עם אותם פקקים למשרד. הרעב התחיל להציק והבטן שלחה מסרים חד משמעיים: "או המבורגר, או קריסת מערכות. החלט עכשיו!" ומי אני שאסרב?

עלעול קצר באופציות הסובבות את נמל התעופה הלאומי שלנו, 'בן גוריון', העלה חרס בכל הקשור להמבורגר טוב, עד ש-ש' (אות בדויה) הציעה שננסה את המקום החדש שנפתח במקום 'עד העצם' הידועה – 'טרומן & קו.' למה לא? הזדמנות לצאת מוקדם מהמשרד, לנסות מקום חדש ולסיים מוקדם את היום (בתקווה שהבוס/ים לא קורא/ים את הטור). אז נכנסנו לאוטו ונסענו אל עבר קריית שדה התעופה (הידועה גם בשם 'איירפורט סיטי').

אז הגענו למסעדת טרומן & קו

מסתבר שיום ראשון הוא יום אידאלי למסעדות, בעיקר כאלו המציעות תפריט עסקי. כולם מפוצצים מארוחות השבת, והרוב מביאים שאריות מהבית לחמם במשרד. מצאנו שולחן במהרה וקיבלנו לידינו את התפריטים. המלצרית שאלה מה הכיוון בעיקריות, וכשאמרנו לה שאנחנו פה בשביל ההמבורגר, היא הציעה שניקח מנות ראשונות קלילות, כדי שלא נסתום את הבטן למנה העיקרית. אחלה של גישה, ועל כן הלכנו על צלחת פטריות מצופות פנקו ומטוגנות ועל קרפצ'יו בקר. לעיקריות הזמנו המבורגרים. ש' לקחה המבורגר רגיל 220 גרם, מדיום-וול ואני לקחתי את הדאבל צ'יזבורגר, שמגיע עם גבינת צ'דר, מהחביבות עלי (גם מדיום-וול). המסעדה היתה שקטה וניכר היה, שאם כן היה עומס צהריים, הוא כבר הסתיים ואפשר ליהנות בשקט מהארוחה, בלי רעש של תלושי אוכל ועובדי היי-טק טרוטי עיניים.טרומן & קו - קרפצ'יו בקר ברוטב בלסמי עדין

המנות הראשונות הגיעו, וזכינו להנות מהפעמים הבודדות שבהן המנות הראשונות שוות ארוחה בפני עצמן, או לפחות כתבה. הפטריות היו פשוט טעימות! פטריות בגודל בינוני, מצופות פנקו, מטוגנות ושוחות ברוטב עדין על בסיס בלסמי מצומצם… נחטפו ונתכלו תוך פחות מדקה! פשוט מנה טעימה. הקרפצ'יו גם הפתיע לטובה ותובל בעדינות על ידי המטבח. גם הוא חוסל כלאחר כבוד בשילוב פוקצ'ה דקיקה (אם כי נוקשה מדי, לטעמי) ומעט פרמז'ן.
ציון לפטריות – 10/10.
ציון לקרפצ'יו – 9/10.

אה, וגם היו המבורגרים…

לשולחן הגיעו שתי מנות ההמבורגר. הלחמניות נצרבו והוטבעה עליהן חותמת עם הלוגו של המקום, נחמד, אהבתי. הביס הראשון, ההססני, הפך לביס רעב מאוד. הקציצות היו יציבות, במידת העשייה הנכונה ובעלות טעם בשרני מעולה! הצ'דר תרם לחוויה הכללית אולם לא גרע מהעונג שבטריות של הבשר. לשאלתי, הסכימה המלצרית לחשוף שמדובר בתערובת של שפונדרה, שייטל, צוואר ושומן בוקס, הנטחנים במקום. השף יודע איך לעבוד עם הבשר. שתי המנות חוסלו, מבלי שנגענו בירקות שנחו בצד. אין צורך, המנה טעימה כמו שהיא. לחמניה, בשר, גבינה – זהו! רק הערה קטנה למטבח… אפשר לשים קצת יותר גבינה, במיוחד כשמדובר בצ'דר איכותית, עוד פרוסה, ככה בשביל העסיסיות והטעם. להבא, הבטיחו לי שתשקלו את הנושא בחיוב, אוקיי?טרומן & קו - צ'יזבורגר עם צ'דר

ש' חיסלה אף היא את המנה שלה ועם שתיה קלה בצד, שנינו היינו מרוצים ושבעים. שביזות יום א' נעלמה כלא היתה! הצ'יפס היה מהסוג הדק והטעים, ואני (שבדרך כלל לא נוגע בצ'יפס) נשנשתי את רובו. ההום פרייז חוסל אף הוא, לשביעות רצון הסועדת ש'.
ציון להמבורגרים – 9.5/10 – כי היה מקום לכמות גדולה יותר של גבינה, לטעמי.
ציון לצ'יפס ולהום פרייז – 9/10 – אמנם טעים מאוד, אבל סטנדרטי.

המבורגר 220 גרם של טרומן & קו

סיכומו של עניין

אם אתם באזור של קריית שדה התעופה, גרים במושבים שבאזור, עובדים בנתב"ג או באזורי התעשייה שסביב למתחם, עשו לכם טובה. קחו הפסקה, אפילו לפנות ערב. קפצו ל'טרומן & קו.' והזמינו לכם המבורגר, או לפחות את הפטריות המטוגנות. מבטיח לכם שזו אחלה דרך לסיים יום עבודה.

שם: טרומן אנד קו. כתובת: רחוב הערבה, איירפורט סיטי. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ש', 12:00 – 23:00.

ליצירת קשר ופרטים נוספים מאיזי