מה יש בציזבורגר הזה שאור שוחט מוכן לנסוע בשבילו לאריאל?

אור שוחט,

אישתי קוראת לי ימני יפה נפש, ואני קורא לה שמאלנית בלאי, כי היא מפחדת מערבים. לכן עד עכשיו עדיין לא יצא לי לאכול בהמבורגר המדובר שנמצא בהתנחלות אריאל, למרות הכיכוב שלו ברשימת 25 ההמבורגרים הכי טובים של 2019. סוף סוף הגיע הזמן לתקן את זה.

המקום של אבא - הנוף

לקחתי חבר המבורגריסט תורן, הזמנו מקום (בקושי נשארו), ויצאנו מזרחה. הגענו בשקיעה, והנוף היה די מרהיב. מיותר לציין שהרגשנו לגמרי בישראל. המקום של אבא נמצא בבניין מאבן ירושלמית, כמו הבתים האחרים באזור, ומשלב ריצפה וריהוט עץ, שמשרים אווירה חמימה ומגניבה. רוב יושבי המקום נראו כמו סטודנטים שכנראה לומדים באוניברסיטה הסמוכה. עלינו למעלה והתיישבנו ליד השולחן שעליו הונח שלט קטן עם השם שלי. התחלתי לעיין בתפריט, וכמובן שנעצרתי בחלק שנקרא "אבא, אתה מגזים!"

אבא וואכבר - המקום של אבא

ההמבורגרים של אבא

הזמנתי "אבא וואכבר" (83 ₪) 380 גרם אנטריקוט אנגוס ובייקון טלה, שקצוצים יחד עם צ'דר וגאודה, מוגש עם תוספת ושתיה. בחרתי טבעות בצל וקולה. הבשר מגיע במידת עשייה קבועה של מדיום וול והשילוב שלו עם הגבינות היה מעולה. גם הבייקון טלה (אם מתעלמים מהשם "בייקון") מורגש לטובה. הבשר היה טוב. אכלתי בשר יותר איכותי בכמה קצביות, אבל כל המכלול היה פשוט כיף. טבעות הבצל הזכירו לי את טבעו תהבצל הקלאסיות של ילדותי בבורגראנץ' (בקטע טוב), והלכו נהדר עם הרטבים – קטשופ, ברביקיו, ומיונז ירוק כזה, שלדעתי היה עם שמיר. החבר הזמין את מנת "הדוד סאם" (87 ₪) המבורגר עם בייקון קצוץ, בצל מטוגן, ואננס עם ספייסי חמאת בוטנים, בתוספת צ'יפס וקולה. גם הוא נהנה מאוד מהמנה שלו, ושנינו סיכמנו שלא נסענו לשטחים לחינם.

המבורגר עם אננס - המקום של אבא

לקינוח

הזמנו את הקרמינו ביחד עם התה שמקבלים בסוף הארוחה – מצע קריספי של קרמבל שוקולד ונוגט, מוס נוטלה שבליבו טראפל טירמיסו, בציפוי מגנום מתפצפץ של שוקולד לבן עם קרמל ושברי אגוזים. כמו שזה נשמע – הקינוח הזה הוא כבר סיבה מספיק טובה בשביל לחזור לפה במיוחד. המוס נוטלה היה מדהים, והחבר שלא משתגע על קינוחים בד"כ, ממש התלהב הפעם. כשביקשנו חשבון סיפרנו שהגענו לפה במיוחד מהמרכז, וכאות הוקרה עשו לנו הנחה של 10%.

קינוח - המקום של אבא

השורה התחתונה

המקום של אבא התגלה כמקום מגניב ביותר, עם המבורגרים מיוחדים ששווה לחצות גבולות בשבילם. גם הקינוח שאכלנו היה ממש מיוחד ושווה. חבל רק שאין למעלה חלון שמאפשר להנות מנוף ההרים המדהים שיש בחוץ.

שם: המקום של אבא. כתובת: דרך הציונות 79, אריאל. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: ש'-ה' 12:00-00:00, ו' 18:00-00:00