ארתור יצא לבדוק האם הקונספט המהיר מבית Black עושה את העבודה?

ארתור רוטנברג,

יש כתבות שנכתבות מביקור מזדמן במקום לא מצופה שמפתיע לרעה או לטובה ויש כתבות שנעשות מהזמנה. לא שהכתבה הינה ממומנת, ממש לא, אלא בית העסק ביקש שיביאו מישהו, אפשר אפילו להגיד בר סמכא במידה מסוימת, ויחווה דעה, ואם יצא מזה פרסום כזה או אחר אז מה טוב. זאת כתבה מהסוג השני. קבלתי הזמנה לבוא לטעום את ההמבורגרים של רשת jack by black מבית היוצר של Black של השף סלב (לשעבר) צחי בוקששתר ואם לדייק, אז ספציפית את סניף באר יעקב. jack by black באר יעקב

אני לא חובב גדול של רשת Black, נהפוכו, הדעות והחוויות שלי הן שליליות ביותר. למרות זאת, שמעתי הרבה דברים חיוביים על רשת האקספרס שנבנתה בקונספט קצת שונה. לכן לא יכולתי לוותר על ההצעה לקפוץ ולבדוק האם באמת מדובר בהמבורגר אחר, במיוחד כאשר יש דיבור על דילים מעולים לחיילים וכאיש צבא (לפחות נכון לזמן כתיבת מילים אלו) סניף באר יעקב הוא דקה מצריפין.

קבעתי עם המנהל לשעה די מוקדמת על מנת לא להיות בלחץ, ושיהיה לו זמן לשבת ולדבר ולענות על כל השאלות הרבות שיש לי. הגעתי למסעדה ריקה, לפני תחילת העומס, עד כמה שיכול להיות עמוס בעיר שכל התושבים שלה עובדים מחוץ לעיר. עברנו בעירנות על התפריט והזמנו שתי מנות, שלדעתנו אמורות לייצג את המסעדה הכי טוב – מנת הדגל ומנת הספיישל. הספיישל הנו אורח מרשת האם, המבורגר בואנוס איירס – 220 גרם של בשר פילה מדומה, אנטריקוט, ושום קונפי. מעל הוספנו חמאת בוטנים וחלפיניו כבוש. שילוב קצת לא קשור, אבל תמיד כיף לנסות קומבינציות חדשות. השני, הדאבל אנטריקוט – שתי קציצות של תערבות אנטריקוט ובשר צלעות בגודל 160 גרם עם פטריות מוקפצות וחלפיניו כבוש מעל. בצד הום פרייז וצ'יפס בטטה.

הצ'יפס של jack by black באר יעקב

ההמבורגרים החדשים והמרגשים של Jack by Black

היות והמסעדה הייתה עדיין ריקה, המנות יצאו די מהר, ארוזות יפה בקרטונים קטנים, מה שמדגיש את האקספרס. הלחמניות עברו קלייה קצרה לפני ההגשה, לדעתי לא הכי מספיק, אבל העובדה שזה קורה זאת כבר נקודה לחיוב. נטעם קודם. על הביס הראשון הטעמים של הקציצה לא הסתדרו. משהו בבשר לא השתלב, היה חסר הטעם של הבשר. רק כשהפלפל החריף וחמאת הבוטנים נכנסו לתוקף המנה התחילה לקבל צורה וצבע בטעמים ברורים. לאורך המנה אפשר היה להרגיש שמשהו לא מתחבר. הטחינה של הבשר מאוד דקה, כמעט עד לרמה שזאת עיסת בשר אחידה ולא קצוצה. כנראה ששמן הזית מהשום קונפי שנטחן בפנים משטח את הטעמים, והאמת שגם את הטעם של השום עצמו לא ממש הרגשתי. לעומתי, ה-plus one שלי כן הרגיש את השום אבל עדיין לא התלהב מהמנה.

הבואנוס איירס של jack by black באר יעקב

המנה השנייה הייתה כבר הרבה יותר מוצלחת. מנה בשרית ועסיסית, מלאת נוזלים טעימים וטעם חזק של אנטריקוט. הטעם הבשרי כל כך חזק שאפילו הפטריות יחד עם החלפיניו (תוספות מאוד דומיננטיות) לא מצליחות לשבור אותו – מנה קרניבורית מעולה! המינוס היחיד היה שכמות הנוזלים במנה פשוט המיסו את הלחמנייה לקראת אמצע הארוחה, אבל זה מתבקש כאשר מדובר בכמות כזו גדולה של בשר עסיסי וטופינגים נוזליים. על מנות צד אין מה לדבר, הן מוכתבות על ידי הרשת עד רמת אופן הטיגון, הכל די תעשייתי וסטנדרטי לחלוטין. אגב, הלחמנייה גם מוכתבת ע"י הרשת ולמסעדה, למרות הרצון הרב לשפר, אין הרבה מה לעשות עם זה.

המבורגר אנטריקוט של jack by black באר יעקב

בסוף הארוחה, אחרי שיחה עם מנהל הסניף, הוא הופתע לגלות את חוסר הטעם בהמבורגר הספיישל והתעקש להוציא לנו קציצה חדשה, אבל רק את הקציצה. כמובן שנעתרנו לבקשתו וחיכינו בסבלנות. הקציצה הגיעה אחרי כמה דקות בודדות עם קראסט יפיפה של בשר מטוגן וריח משגע. הטעם היה שונה לחלוטין, ממה שטעמנו קודם. מהמרקם אפשר היה לזהות שזאת אותה קציצה, ולא עשו עלינו איזה טריק. למזלי, קבלתי צ'אנק יפה של שום שלא נטחן לחלוטין מה שעזר לי להרגיש את הטעם שלו שרצו להכניס למנה. הטעם החד של השום השתלב נפלא בבשר והעלה את המנה למעלה, שיפור משמעותי לחלוטין מהמנה המקורית שקבלתי. ככל הנראה הקציצה הראשונה פשוט יצאה לא משהו ולדעתי זה לא קשור לטופינגים.

הום פרייז של jack by black באר יעקב

Jack By Black – השורה התחתונה

בעקבות החוויה הזאת, המלצתי, היות והבשר נטחן במקום, לא לטחון את השום עם הבשר, אלא לקצוץ גס ולהוסיף אחרי הטחינה. למרות הפשלה עם המנה המקורית, בסופו של דבר, החוויה חיובית מאוד. הבשר איכותי, הירקות טריים והטופינגים מעניינים. לדעתי המחיר קצת יקר עבור הארוחה הרגילה, אבל כן יש במקום דיל חיילים משתלם במיוחד – מקבלים הגדלה של הדיל על חשבון ה-Jack . בנוסף, הובטחו דילים מגניבים למשחקי המונדיאל העתידים לבוא עלינו לטובה וגם הקרנה במקום. אם אתם באזור, שווה להגיע לחוות דעה משלכם. jack by black באר יעקב - מבצע חיילים

שם: Jack by Black באר יעקב. כתובת: שא נס 17, באר יעקב. כשרות: כשר. שעות פעילות: א'-ה' 11:30 – עד אחרון הלקוחות, ו' עד שעה לפני כניסת שבת, ש' שעה לאחר יציאת שבת.
מידע נוסף על Jack by Black באר יעקב