האם המבקר גילה את הכוכב הבא דווקא בגבעתיים?

המבקר חוזר,

ישנה אי נעימות מאוג גדולה לכמה דקות ארוכות כשפונים למלצר ומדווחים לו "אחי מידת הצלייה עשוייה מידי, זה לא מה שהזמנתי". התחושה של מלא כסף נזרק לפח והמבטים שיעשו לפלצן שטוען שהמנה יצאה לא טוב וכל אלו גורמים לנו הרבה פעמים לשוק. לאכול בשקט ואז להוציא קיטור ברשתות החברתיות, נזק כלכלי שעלול להיות פי כמה יותר גבוה. 

צ'יזבורגר של קפה ויולה

אז בואו נעשה סדר, סחבק שקע במחשבות, פספס את מידת הצלייה – הכול יכול לקרות. אם מקום באופן גורף מוציא מנה במנת צלייה לא נכונה, כנראה שלבעלים לא אכפת מהרמה של הטבחים שלו או שלא אכפת לו להוציא מוצר גרוע. למזלי זה לא הסיפור כאן.

קפה ויולה והשף הכוכב

שמעתי שסוף סוף יש המבורגר בגבעתיים ועוד של השף שאני מאוד מעריך ג'לאל סאלם (שמתמחה במטבח גבוה ומקומי) בקפה ויולה והחלטתי לנצל את הרעב שתפס אותי כדי לבדוק מה עניינים. הזמנתי לי המבורגר ובינתיים ישבתי לשיחה קצרה עם השף האהוב. ברגע שהאוכל פנה לכיווני השף קם ושחרר אותי לאכול בשקט. כמה תמונות צולמו וחתכתי את המנה כדי לבדוק מה מידת העשייה. ו..חשכו עיניי. המדיום הפך לוול דאן. נתתי ביס וכל טעם הבשר פשוט נעלם. באי נעימות רבה פניתי לצוות. זה בכלל לא נעים כשהשף חבר אבל לפעמים עדיף להתמודד עם אי הנעימות. בתוך דקות קצרות הגיעה מנה חדשה. פתחתי והיה נפלא וסוף סוף אפשר לטעום את המנה.

קפה ויולה - התענוג של גבעתיים

ואז כמו במקרה של סינדרלה, פתאום הבשר זכה לשיזוף נאה מבחוץ בעודו בשרני ולח עם שומניות נעימה. נשיפת רווחה, אפשר להמשיך. פרוסות קורנביף כיוונו את טעם המנה למקום קרניבורי עם גבינת צ'דר ובצל מטוגן שהוסיפו שמנוניות ועינגו את הביס הבא וזה שאחריות. לעתים המבורגר יכול להיות מעולה אך באמצע הדרך זה כבר לא זה וכאן שילוב הטופינגים שהקלילות את החוויה הפו את כל הדבר הזה לביס של המבורגר טוב בגבעתיים נטולת ההמבורגרים. הדבר היחיד שהייתי מחליף זה לחמניית השומשום ששייכת לשנים אפלות לפני בואן של הלחמניות הזהובות.

צ'יזבורגר של קפה ויולה, מבט מבפנים

בצד נשנשתי תפוצ'יפסים עם קטשופ סלק מעניין בעל סיומת חרפרפה-חמצמצה כזו וזה אם תרצו משהו מסימני ההיכר של השף הזה. ניו אנסים קטנים וייחודיים לצד מנות שהן פשוט טובות, בדיוק כמו ההמבורגר הזה.

הצ'יפס של קפה ויולה

קפה ויולה – השורה התחתונה

עסק טוב לא נמדד בטבחים שלא מפספסים אלא בעסק שלא שולח לך אחמ"ש לשכנע אותך שאתה טועה וככה מגישים את זה. עסק טוב נמדד בפרודוקטים טריים וטובים ותפריט מעניין. המבורגר טוב נמדד במכלול של מרכיבים: קציצת המבורגר שקיבלה צלייה טובה אך לא יבשו אותה, תוספות נכונות שמחמיאות למנה ולא מחביאות את הקציצה וקלילות של החוויה ולא גוש שקשה לסיים. מכל הסיבות שלהלן אני שמח שקפה ויולה הכניסו המבורגר לתפריט ובעיקר את השף המוכשר. ממליץ לכם לעקוב אחרי ימי הספיישלים שלו כי ג'לאל סאלם זה אחד הכוכבים הבאים בקולינריה המקומית לתחושתי.

***המסעדה נסגרה***