נלסון 33 – אלעד גור אריה מגלה המבורגר מפתיע דווקא בבר-קפה שכונתי

אלעד גור-אריה,

לכל שכונה יש את בית הקפה או את המסעדה המקומית שלה. אותו מקום מפגש, שכולם הולכים אליו, זה שכל שכבת גיל תמצא בו מקום לשרוץ בו. המלצרים מכירים את הלקוחות, הלקוחות את הברמן וכולם מאושרים. אחד המקומות האלו, שכבר ביקרתי בו בעבר, הוא 'נלסון 33', שבלב גבעתיים.

בכל הפעמים שהייתי בו, המקום המה אנשים והמלצרים נופפו תכופות לשלום לעוברי אורח בסמוך לשולחנות המקום. פגשתי שם אתמול חבר קרוב, שחזר ממשלחת לפולין. ישבנו על הבר, שכן החבר מכיר את הברמן, ולא עברו 2 שניות ושוטים של אלכוהול טוב הונחו אחר כבוד על הדלפק, על מנת שנפתח את הרעב. כבר התחלה טובה.נלסון 33 קפה בר מסעדה - תמונת יח"צ

נלסון 33 – חוויה חריפה

התפריט די מגוון ויש בו מנות לכל אחד. מגדול הקרניבורים ועד הטבעוני הדבק בדעותיו. בתחתית התפריט צדה עיני מנה שישר קסמה לי – המבורגר! מבלי לעשות יותר מדי חשבון (טאקט של פולניות ממורמרות), שאלתי את הברמן הנחמד האם ההמבורגר מומלץ. לתדהמתי, הוא ניגש לחלון המטבח ושאל את הטבח בזו הלשון: 'טום, איך ההמבורגר היום?' הקול מן המטבח צעק לו חזרה 'בשר מעולה היום'. אני דווקא ראיתי את האקט הזה בצורה מאוד חיובית… כשם שמלצר לא ימליץ על מנה מסוימת ביום מסוים כי הפרודוקטים לא ממש מובחרים, אהבתי לראות שהם מקפידים לא להציע מנות שאולי לא יצאו כנדרש.

ההמבורגרים של נלסון 33, מקור: יח"צ

הזמנתי לי את ההמבורגר… 200 גרם בקר טחון, כמובן מדיום-רייר, כמובן בלי עגבנייה. הברמן שאל אותי אם אני רוצה בצד גם פלפל חריף. אמרתי שכן וקיבלתי פלפל ירוק חריף קלוי בצלוחית קטנה. המנה הגיעה וחיוך עלה על שפתותיי… המבורגר דק! כמו בדיינרים בארה"ב… כאלו שנעשים על הפלנצ'ה! הכי אוהב! הלחמנייה נקלתה קלות בטוסטר והחזיקה את המנה נהדר. פרסתי את הפלפל החריף והוספתי למנה…

ביס אחד.

וחיוך נוסף! פשוט טעים!

וחריייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייף!

מה, זה המחיר?!

תוך 4 ביסים חיסלתי את המנה. הפה שלי בער ושרף אבל זה היה כל כך טוב! אני אוהב מנות פשוטות. בהרבה מקומות היכולת לעשות מנות פשוטות וטעימות זה מה שתופס אותי כשאני אוכל בחוץ. לא דיברתי אתכם על המחיר, נכון? שמרתי את זה כהפתעה לסוף. על המנה הנחמדה הזו תשלמו סכום עתק של 39 ₪. כן כן, לא טעיתי, 39 ₪. בלבד! חסרון: המקום לא מגיש בייקון בכלל ולא מציע גבינה עם ההמבורגר… (גנבתי מהחבר את צנצנת הפרמז'ן והוספתי למנה שלי. מוצלח!)

ציון כולל לנלסון: 8/10. נקודה חיסרון על כך שאין בייקון ואין גבינה.

שם: נלסון. כתובת: כצנסלון 33, גבעתיים. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'–ה' 08:00–01:00, ו' 09:00 – 19:00, ש' 01:00-18:30.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי