דה קווין – איש ההמבורגרים גילה את הסוד הבריטי ששמור דווקא בגבעתיים

ארקדי פורטנוי,

השבוע, אור שוחט, אחד הכתבים של קהילת המבורגר ישראל שאל: "זהו? כבר ראינו הכל? כבר טעמנו הכל ואין יותר חדש תחת השמש". הדילמה הזו לא עזבה אותי עד שנזכרתי בפרסום שעלה לא מזמן על המבורגר חדש של "קונפי ברווז" של פאב The Queen. ארזתי את הגברת שמתי ג'ל בפוני ויצאתי לגבעתיים, העיר שבד"כ מגיעים אליה כי מישהו נפטר.

The Queen - la chuff

10 דקות נסיעה מת"א היו איזי. יומיים אחר כך סוף סוף מצאתי חנייה, לרגע לא התייאשתי. אפילו פסחנו על הסביח של עובד בלי לקחת לא דרבי ולא חציל מחוצלץ בקטנה ואתם בטח יודעים כמה שהריח מפתה. ואז הגענו – מקום קטנטן ולא יומרני  שנפתח ממש לאחרונה. מין פאב בריטי המכונה "דה קווין" ותמונתה של המלכה מתנוססת על הקיר. מלצרית מגניבה ניגשה לפתות אותנו והשף נתנאל קפיטנו מסתובב ועושה צ'ייסרים עם הקליינטים. שתינו והתחלנו במנת פתיחה רעננה.

ברוסקטה לאבנה עם סלטון ופרי התאנה

ביס אחד השכיח לגמרי את הדחף ללגום מבירת ה"לה-שוף" הפנסית שהרגע נמזגה עבורי. הירוק עשה ריפרש בחך יחד עם שכבת הלאבנה החמצמצה וטעם אדמתי של שמן זית נהדר. המנגו וחצי התאנה השמנמנה היו טריים ביותר ועדיין בצורתם החמצמצה. לא היה פה משחק של חמוץ מתוק אלא רעננות בגוונים שונים של חמצמצות ולמרבה הפלא דווקא העגבניות המיובשות הקטנטנות בסלט היו הקונטרה שאיזנה את הכל. מיד הודעתי לצוות שגנבתי את המנה הזו – כמה פשוט ככה מעולה.

The Queen - ברוסקטה לאבנה עם סלטון ופרי התאנה

נשנוש ליד הבירה – אפרטיף של נקניקים וגבינות

לקחנו פלטת גבינות של משק נעמי, ונקניקים (50 ₪) שאתם בטח מכירים כבר של The Hook (מבית היוצר של פונדק דה לוקס). הגבינות הוגשו לצד פירות שונים עם דבש ושיחקו איתם משחק פלרטטני. מעולם לא ניסיתי לטעום פרי משמש מריבה מתוקה עם גבינת דנאבלו, אבל זה היה פשוט טעים בטירוף! משם המשכנו לגאודה שהחלה לעבור תהליך של קריסטליזציה קלה עם דבש וקוביות של צ'דר לצד תאנים. פלטת הגבינות רקדו נהדר עם בירת הלה-שוף מהחבית שהייתה סמיכה ועמוסה בטעמים פירותיים.

The Queen - בשר מעולה!

פלטת הנקניקים אומנם אמרה לקודמתה "ביץ' פליז" אך עד לרגעים אלו אני מתלבט מאיזו פלטה נהניתי יותר. נקניק של קורנביף מפולפל נפרס דק בסלייסר והיה הנשנוש הכי מאצ'ו בשכונה עם חרדל מעולה. לצידו נקניקיות הצ'יריסו של The Hook היו טובות כמו שרק נקניקיות ביתיות יודעות להיות – דחוסות כראוי בבשר טוב עם שומניות עדינה אך דומיננטית כמו שנקניקיות צריכות להיות (64 ₪). הן אומנם היו מבשר יהודי כיאה לגבעתיים אך הטעם היה לא רחוק מנפלא. משחתי אותן בחרדל של קלמנס הבריטי, נשענתי לאחור ונהניתי מעוד לגימה ארוכה. 

The Queen - פלטת נקניקיות

המבורגר קונפי ברווז של דה קווין

פאק, לחמניית בריוש משוחה בחמאה שרופה ואגוזית, זו כבר נקודה לזכותם. אמנם זה לא בדיוק היה המבורגר, אלא אינטרפטציה שדומה יותר לסלופי ג'ו בלחמניית המבורגר מבריוש (54 ₪). הברווז בושל בשומן של עצמו ובמקום סלופי ג'ו יבשושי קיבלנו תופעה מעולה. ביס נהדר ולח לאוהבי הטעם של הברווז הרחיב את האישונים שלנו. המנה הוגשה עם גבינת צ'דר כתומה שבעיקר החזיקה את הבשר המפורק שלא יתפרק כי שמנוניות לא הייתה חסרה פה והמנה היא לא פחות מהצלחה! בצד מוגשות התוספות הקלאסיות, התעקשתי על הפוטטוס ונראה שבהחלט בחרתי נכון.

The Queen - המבורגר קונפי ברווז
לסיכום

דה קווין בגבעתיים בהחלט מעניק חוויה גסטרונומית של פאב טוב עם מגוון לא קטן. האווירה קז'ואלית סביב הבירה, השירות חייכני ומהיר ולמעט השירותים המסתתרים אי שם מאחורה, המקום בהחלט הפך להמלצה. מנת ההמבורגר קונפי ברווז היא לא פחות מנהדרת ומתאימה למי שתקוע בגבעתיים וגם למי שמוכן לבוא במיוחד. אני בטח אשוב בקרוב. בדרך חזרה לרכב הסתכלתי לעבר הסביח של עובד במבט גאה של "היי תראה, אתה כבר לא האטרקציה היחידה בעיר הזקנים".

*** המסעדה נסגרה ***