מי ההמבורגר החדש בעיר שאת איש ההמבורגרים הסעיר?

איש ההמבורגרים,

ואו, יותר מידי זמן לא אכלתי המבורגר. כן. עניין המשלוח לא עובר לי בגרון אז חיכיתי וחיכיתי, ובהזדמנות הראשונה אספנו פיק-אפ מהמקום החדש והמדובר, פיקניק. הקטע המצחיק שבחרנו בעיר שאין בה המבורגרים, כדי לטעום המבורגר חדש שנצלה על פחמים.

המבורגר פיק אפ של פיקניק חולון

פיקניק בשלושה בשרים

מנה ראשונה: המבורגר. פאקין המבורגר עסיסי וחתיך הוגש בשלמותו. הם עוטפים את הקציצה בנייר כסף ונייר קצבים כדי לשמור על המשלוח וזה רעיון שממש הפתיע אותי לטובה, כי עדיין לא נתקלתי בטכניקה הזו אבל בתוך רגעים ספורים הוא כבר היה אצלי בפה. קראסט שנוצר מתהליך הטפטוף של השומן לגזעי עץ ועשן שעטף במהירות את הקציצה, היה הראשון שפגשתי. אותו מרקם מעטפת שיש לקבב טוב כשעושים על העש אך בלי יותר מידי בולשיט. מדובר בקציצה טובה עם המון המון שומן שהופך את המרקם לקליל ונהדר ונטחן עם בשר טוב וסיומת קלה של יישון חמצמץ מסתתר לו בפנים. אחח התגעגעתי להמבורגר. לחמנייה זהובה ועדכנית שמזמן כבר לא מסתגרת רק בהמבורגריות של תל אביב ועלים בדיוק במינון שצריך כדי להוסיף אלמנטים של פראש, חרפרפות והרבה ספייס לקציצה הטובה. קטע, חולון באמת על המפה. עד היום חשבתי שרק מסעדת סילו הצמודה היא הדגל של העיר שאנחנו אוהבים לצחוק עליה אבל הנה צמח לו המבורגר נהדר בחולון.

פיקניק חולון, המבורגר מטריף

מנה שנייה: כריך של אסאדו. תוודאו שיש לכם עם מי לחלוק את הארוחה הזו כי המנות בשרניות ומשביעות. הכריך הגיע עם אסאדו רזה יחסית אך מלא טעם ונגיעה של עישון נחמד אבל כזה שלא משתלט וגונב את ההצגה. בשלב הזה החבר שחיכה איתי במשך כל הסגר וגר בחולון כבר נשבר ואמר שהוא הופך להיות מעריץ נאמבר ואן של פיקניק" בחולון, עם מנות כאלו כבר לא חייבים את תל אביב. הבשר היה טוב, הוא לא חטף מכת חום והתייבש מידי וגם לא זכה לעומס יתר של טעמי ברביקיו כמו שרבים אוהבים להוסיף – זה היה קליל ומשביע עם ספקטרום טעם רחב.

הכריך המפרק של פיקניק חולון

קינוח: כריך של רוסטביף סינטה. כריך נהדר של רוסטביף שנעשה מסינטה (כן גם אני הייתי בשוק מהבזבזנות אך המנה הוכיחה את עצמה), הסינטה נפרסה דק במיוחד ולמרות שזה לא נתח עתיר עתיר טעם זה בדיוק אותה חוויית בשר שאנשים שלא משוגעים עם טעמים עוצמתיים יכולים לאמץ. רוטב עדין שמוסיף לחות קלה עם בשר ששמר על לחות וסיכם את דרכו כרוסט מעולה. 

פיקניק חולון, כריך סינטה

השורה התחתונה

  1. אני מוריד את הכובע לפיקניק. סוף סוף הגיע לחולון המבורגר ראוי שיכול לייצג בכבוד. בדרך עוד התלבטתי אם אני אכתוב מילה וחצי על המבורגר בינוני כי הבטחנו לא להיות ביקורתיים בתקופת הקורונה אבל שימו לב שלא הייתה כאן מילה שלילית ולא במקרה. 
  2. אני מת על כריכי בשר מפורקים שמטופלים טוב וכאן יש ביצוע מעולה של אסאדו, אהובי, שנעשה בדיוק בדיוק כמו שצריך כדי לא להרוס. 
  3. סינטה באופן טבעי זה נתח שאני פחות מתחבר אליו ואמליץ עליו רק לאנשים שלא מחפשים טעמים עזים אלא חוויה קלילה של בשר נהדר. 

שם: פיקניק. כתובת: שד' ירושלים 220, מתחם "לה פארק" חולון. כשרות: לא כשר. שעות פתיחה: א׳-ש׳ 12:00 – 24:00

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי