מי ההמבורגר החדש בחולון שגרם לאלעד לגלות את הקסם שבפשטות?

אלעד גור-אריה,

לפעמים לא בא לך להתאמץ. בא לך מקום קרוב, שאפשר לעצור בו בדרך מהעבודה, סתם כי בא לך, אפילו עם פיג'מה. משהו שכונתי, ביתי, כמו שאני אוהב. אני מניח (ומקווה) שכבר למדתם שאני פחות נלהב לאכול במסעדות רשת כאלו ואחרות, אלא מעדיף את העצמאיות יותר, השכונתיות יותר. אז הנה לה, קמה וצצה לה המבורגריה חדשה בחולון, סטריט בורגר שמה. שמתי פעמיי לשם עם ק', שותפי למסעות הבליסה, ונסענו אחרי יום עבודה קצת-הרבה קשה וקצת-הרבה-יותר מתיש.

סטריט בורגר חולון - מבט מבפנים

סטריט בורגר, המבורגר שכונתי-משפחתי

מה שכונה? הכי שכונה (בקטע הטוב, כן?). באמצע מרכז מסחרי בחולון, בין מספרות וחנות פרחים, עומדת לה המסעדה. הכי לבוא בסבבה, בלי תכנון מוקדם. כיאה למקום ששוכן בלב שכונת מגורים, מהרגע שנכנסנו, לא הפסיקה תהלוכת הילדים והמשפחות. מי להמבורגר, ומי לטוסט הנקניק שנעשה במקום. עוצרים, קונים לדרך, או יושבים. התנועה לא הפסיקה לרגע.

ישבתי עם ק' והבטתי בתפריט. הכי פשוט והכי ממוקד שיש. אי אפשר להתפזר, מה שמאוד מקל על משפחות שמגיעות עם הקטנטנים שלהם. למי שלא זורם על ההמבורגרים, התפריט מציע ארוחת חזה עוף על הפלנצ'ה או שניצלונים, עם צ'יפס ושתיה (33 ₪), נקניקיית עוף בלחמניה (25 ₪) או נקניקיית עגל בלחמניה (30 ₪) וכן יש את טוסט הנקניק (18 ₪) ואפשרות להרכיב סלט עם או בלי חזה עוף (22 ₪ בלי חזה עוף, 32 ₪ עם). בגזרת ההמבורגרים של סטריט בורגר יש שלושה גדלים – 100 גרם בארוחה או במנה בודדת (18 ₪ למנה בודדת, 33 ₪ לארוחה), 200 גרם (28 ₪ למנה בודדת, 43 ₪ לארוחה) ו-270 גרם (38 ₪ למנה בודדת, 53 ₪ לארוחה). התוספות הן מהמוכרות לכולם, שלל ירקות ורטבים, כשאנחנו שמנו את ההימור שלנו על רוטב הפלפלים.

המבורגר וצ'יפס של סטריט בורגר חולון

כשהמנות הגיעו

ק' לקח ארוחה של 200 גרם, עם רוטב פלפלים במידת עשיה מדיום. אני לקחתי את ארוחת ה-220 גרם אנטרקוט (53 ₪) במידת עשיה מדיום, עם כרוב כבוש מעל, בנוסף לווטו שהטלתי (כרגיל) על החסה והעגבנייה. המנות הגיעו ארוזות יפה, עם סלסלת צ'יפס (רגיל או בטטה) בצד. פתחנו והבטנו, ושוב, הפשטות של המנה שימחה אותי. אחרי כל כך הרבה ביקורות על מנות מוגזמות, מפונפנות, מטורללות ואוונט-גארדיות, חזרתי לבייס שבו הכל מתחיל – לחמניה, קציצה, מעט תוספות ותיאבון בריא.

סטריט בורגר חולון - המבורגר וצ'יפס בטטה

הערה קטנה לגבי המבורגר האנטרקוט, עדיף מידת מדיום-וול, שכן במדיום (ולזכות הגריל-מן ייאמר שהוא דייק במידת העשייה), הטעמים עדיין לא השתחררו כמו שצריך מהצלייה. אני סמוך ובטוח שאם תבקשו מדיום-וול, תקבלו פצצה של קציצה. בזמן שבלסנו, אחד הסועדים האקראיים ביקש את ההמבורגר שלו עם טופינג של פטריות. ניצלנו את ההזדמנות ולכדנו בעדשת המצלמה את המנה, שניה לפני שנבלסה במהירות האור על ידי הסועד, שאמר שלדבריו זה אחד הטובים שהוא אכל באיזור.

המבורגר עם פטריות של סטריט בורגר

אני אהיה אתכם הכי כנה שבעולם. כיאה למקום שכונתי, מטרתו היא לתת לכם ואליו-פור-מאני, ובזה המקום עומד במשימה בהצלחה. זה לא ההמבורגר שאתם רגילים אליו ממסעדות ה'שופוני' של תל אביב-יפו, אבל הוא אחלה של המבורגר. פשוט, טעים והולך נהדר עם התוספות הנכונות. ופה נכנס לתמונה ממרח הפלפלים שישדרג לכם כל מנה בתפריט, מהתוספות ועד אחרון כריכי הבשר באשר הם.

אז מה הבנו בעצם?

מהביקור הממש כיפי במסעדת סטריט בורגר הבנתי שיש, וזה נדרש אפילו, מסעדות שהן לא מתיימרות להיות או-לה-לה, אבל הן בהחלט לא מתכוונות להיות פאסט-פוד סתמי. קצת השקעה, קצת מגע יד נכון ומתקבל מוצר שהוא גם אחלה, גם זמין וגם הכיס אוהב אותו. מעולה למשפחות, מעולה לתלמידים אחרי בית ספר ומעולה גם לי, כשאני רעב ובא לי משהו מול הבית שיסגור לי פינה. חולונים, אוצו רוצו! ואם אתם עצלנים, המקום עושה גם משלוחים.

שם: סטריט בורגר. כתובת: רבינוביץ' 11 (מרכז סאדאב), חולון. כשרות: כשר. שעות פתיחה: א'-ה' 11:00-22:00, שישי 11:00-15:30.