המבורגר על הדרך שיסגור פינה לכל המשפחה

אור בלאן,

הגיע הרגע הזה בשנה, מזג האוויר משתנה, הטמפרטורות יורדות החגים הסתיימו ועונת בחירות חדשה בפתח. ימין, שמאל – למי אכפת? בשבילי זה עוד יום חופש לקחת את הילדים לעשות כיף. לילה לפני נזרק לאוויר הסלון הרעיון של "קיפצובה", ומי מכם שלא הורה לילדים קטנים ולא מכיר, זה בסדר אל תרגישו רע אתם לא קהל היעד. מספיק לכתוב שזה מתחם פעילות בקיבוץ צובה שבו הקטנים יכולים ליהנות ולהתיש את עצמם. אבל מה עושים עם ארוחת צהריים? התייעצות קלה עם גוגל מפות גילתה לא מעט אפשרויות באזור, אבל הכי קרוב והכי מתאים לדרישת הקטנים של "צ'יפס עם קטשופ!" היה מקום בשם טל בורגר במבשרת ציון. טל בורגר מבשרת ציון

טל בורגר, נעים להכיר

8 דקות של נסיעה והגענו ליעד שלנו – מקום קטן וחביב בשם טל בורגר, ליד סושיה מקומית, פיצוחיה מפוארת, סניף של "פינתי" וחנות לשעבר שבימים אלו תפקדה כסניף של מפלגה דתית כשלהי. המקום נקי ומזמין, קולות הסועדים מכל עבר מתערבבים ברעשי המטבח, יען כי המקום לא גדול. הגענו בשעת סרוויס של צהריים והמקום היה מלא עד אפס מקום, כל השולחנות תפוסים – נשאר רק מקום על הבר. האמת? יצא אופציה מעולה כי בשביל הילדים זו הייתה ארוחה בשורה ראשונה למופע ההכנה. הילדים לא הפסיקו להסתכל על הצוות שתיקתק את ההכנות ועבדו בסנכרון מדהים, כמו מכונה מורכבת ומופלאה שנשלטת ע"י בינה חכמה.

ההמבורגר של טל בורגר מבשרת ציון

לקחנו את התפריטים לידיים, בלי להתבלבל הזמנו 2 מנות ילדים (כמובן שהמבורגר בלי ירקות, שלא יפריע לאניני הטעם הקטנים) עם תוספת צ'יפס בצד, לצד התענוג של כל ילד – מיץ ענבים. עוד התלבטות קצרה לגבינו, והחלטנו לנסות את המבורגר הבית 200 ג' שהבטיח נצורות כמנת הדגל של המקום, זאת ועוד התפריט הגדיל להתהדר בכך שכל ההמבורגרים עשויים מ-100% בשר בקר טרי ונטחנים במקום. עד כאן נשמע כמו משהו טוב, הבטחה שעוד רגע תתממש והילדים ואנחנו נצא שבעים ומרוצים.

בזמן שחיכינו (לא יותר מדי) שמנו לב לזרם בלתי פוסק של הזמנות טלפוניות ואנשים חדשים שנכנסים בכל רגע לאסוף הזמנה שביצעו או לבצע אחת חדשה בשביל לשבת או לקחת הביתה. והמכונה? לא מפסיקה לתקתק ביעילות, הכל זורם והכל בשליטה והצוות משדר חיוכים ומקצועיות לכל עבר. פייר התרשמתי לטובה. הופה הגיעו המנות. הילדים התלהבו לראות איך ההמבורגר, שנחצה ל-2, ושרק לפני רגע היה על הגריל עכשיו עובר את מחיצת הזכוכית ומוגש להם במגש מתכת קטן וחביב עם ערימה של צ'יפס חם וטרי בצד.

הפס של טל בורגר מבשרת ציון

הילדים כמובן התחילו עם הצ'יפס, כי ההמבורגר הוא רק תירוץ, אבל אחרי שהרגיעו את החשק, ניגשו כל אחד לקציצתו והחלו לנגוס. ביס ועוד ביס ועוד ביס, והילדים ממשיכים ליהנות מהמופע שמתרחש לנגד עיניהם, הפעם יחד עם מנת בשר בלחמנייה שהולכת ונזללת. הילדים שלי לא אכלנים בררנים, והקטן אפילו פיתח חיבה לצלעות כבש, אבל בהמבורגריות מהסוג הזה הם בדר"כ לא מתלהבים יותר מדי מהמנה העיקרית ומתמקדים בעיקר בתוספת הצ'יפס. פה אני חייב לציין את טל בורגר כיוצאי דופן – כל אחד מהילדים חיסל חצי מנה עוד לפני שהספקנו להבין מי נגד מי.

טל בורגר מבשרת ציון - המבורגר הבית

ומה עם המבוגרים אתם שואלים? קיבלנו את מנות המבורגר הבית שלנו, את שלי לקחתי עם כל הירקות ורוטב צ'ימיצ'ורי הבית, היא לקחה בלי בצל ועם קטשופ ומיונז. ביס ראשון. ביס שני. וואלה, בסדר. לא הבנתי מה אמור להיות מיוחד במנה הזאת שמתהדרת בתואר "מנת הבית", אבל זה המבורגר סביר ותו לאו. הבשר הרגיש קצת דחוס, ועל הצד היבש יותר של מדד רטיבות הקציצה. הלחמניה לא הייתה הצלחה גדולה ובהחלט טעמתי מוצלחות ממנה, אבל כן יש לציין שהיא החזיקה מעמד יפה לאורך כל הסשן בלי להראות סימני עייפות או בלאי. אכלתי כי זה בסדר וסה"כ לא רע, אכלתי כי הייתי רעב אחרי בוקר שלם של פעילות בקיפצובה, אכלתי כי בבסיסי אני ילד שמן בגוף יחסית לא שמן של אדם מבוגר. אם הייתי תושב האזור אולי הייתי שוקל לבוא לפה שוב, אבל ממש לא בטוח.

טל בורגר מבשרת ציון - המבורגר הבית

טל בורגר, השורה התחתונה

ההמבורגר של טל בורגר במבשרת לא גרם לי לצאת עם תחושה חזקה, לכאן או לכאן, באמת שהיה בסדר וסביר – גם כי לא ציפיתי ליותר מדי וגם כי המקום לא מתיימר ליותר מדי. אני בטוח שיש למקום קהל מעריצים קטן בקרב המקומיים, ואני בטוח עוד יותר שהעסק עובד יופי, ואם לשפוט לפי הניסיון שלי זה נכון בעיקר לקהל הצעיר. מאד. נהניתי לראות צוות מתוקתק שעובד בסנכרון מלאה ושומר על חיוך לאורך כל הסרוויס הקדחני, המקום נשאר נקי, מזמין ובאווירה חיובית, וההמבורגר? היה בסדר לכל המשפחה וזה מה שהייתי צריך באותו הרגע.

שם: טל בורגר. כתובת: החוצבים 12, מבצרת ציון כשרות: כשר. שעות פעילות: א'-ה' 10:30-24:00, ו' 10:30-14:30, ש' 19:45 עד אחרון הלקוחות

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי