דווקא בירושלים ישי אונגר הוזמן לטעום המבורגר כשר וטעים של רשת

ישי אונגר - כתב אורח,

בורגרים י-ם הזמינו את אונגר לבדוק את הסניף ואת העיר, הוא החליט לדווח לכם על החוויה בסגנונו הייחודי.

תפסתי שמש באמצע שום מקום.ככה זה מאז המשימה האחרונה שהוטלה עלי, אני חיי את החיים הטובים. הנייד מצלצל, אני לא חושד, כבר התקשרו אלי פעם או פעמיים בחיים, בצד השני אני שומע את שם הקוד שלי מופעל, "ישי יש משימת בורגרים חדשה", זיעה קרה עוברת על עמוד השדרה שלי.

בורגרים ירושלים – אוויר המבורגרים צלול כיין?

כמה שבועות אחרי זה אני מוצא את עצמי בסיור של רשת 'בורגרים', נהנה מהנוף הירושלמי ושואף אוויר צלול כמים מהירקון אל ראותי. אני לא יודע מה יש באוויר הירושלמי אבל אני מודה שבתור אשדודי אני מרגיש שם קצת בחו"ל. בהגיענו לסניף הלל 26, פינקו אותנו בצ'יפס וטבעות בצל בשביל הסיפתח. הצ'יפס היה בסגנון של רשתות מזון מהיר, ואלו שהיו סביבי נהנים מאוד. אישית נפלתי על צ'יפסים שלא היו עשויים היטב. ארקדי המומחה לאוכל מסביר לי שטמפרטורת השמן לא נכונה ובגלל זה הם עשויים טוב מבחוץ ולא כל כך טוב מבפנים. זה לא משנה לי את ההרגשה שהצ'יפס היה שמח להישאר בשמן עוד כמה דק'. לעומת זאת, הטבעות בצל נהדרות של בורגרים! יחסית לרשת מזון מהיר הם עשו עבודה נהדרת כאן. הרטבים לטעמי היו תעשייתיים מדי (לא קורה לי הרבה שאני לא מסוגל לאכול מהקטשופ של המקום), חבל, מצרך כל כך בסיסי שדווקא בו שווה אולי להשקיע ולא לקנות את הזול ביותר בשוק.יש אונגר בודק את בורגרים ירושלים

לפני שאכתוב על המנות  אני מוכרח להוסיף כמה מילים על המקום: המסעדות יפות, כל מסעדה והקונספט שלה, גם אם זה נראה כמו אוכל רחוב או גם כמו מסעדה של אוכל מהיר או בית קפה כזה או אחר. בהחלט רואים שהושקעה המון מחשבה בעיצוב ובקונספט של כל מסעדה. זה מרענן ובהחלט שובר קצת את השגרה של מסעדות מזון מהיר שכולן נראות אותו דבר. עתה נגיע למלך:

ההמבורגרים של בורגרים י-ם

בתור קונספט ישנם בורגרים אישיים, לכן מראש מזמינים מגוון שלהם. כאן טמונה הבעיה של הביקורת שלי. אי-האחידות של איכות ההמבורגרים היא פשע לאנושות. חלקם היו עשויים כמו שצריך וחלקם היו עשויים כסוליה. רמת הטעם משתנה ממש.אז נתחיל עם הטובים:

  • כבש בורגר – היה טעים, עשוי היטב ואף על פי שלא כל אחד חובב כבש, הייתה איתי דוגמה אנושית שטעמה ומאוד נהנתה.
  • סמוקי בורגר – בעל הבשר המעושן גם כן ראוי לציון בתור המבורגר טעים במיוחד, את הטעם המעושן בהחלט מרגישים ולמי שבקטע ייהנה ממנו מאוד.

בורגרים בינוניים שהם "בסדר למקרה שנפלתם רעבים באמצע הלילה ובא לכם נשנוש":

  • בורגר בקר – פשוט ולעניין. אל תצפו להמבורגר של מוזס אבל בתחרות מול מקדונלד'ס (כן כן! אני מאלו שמאמינים כי כשרעבים גם מקדונלדס זו אופציה), בהחלט הייתי בוחר בהמבורגר הזה.
  • בורגר בקר עם פטריות פורטבלו – למען האמת, נהניתי ממנו אבל הוא לא מצדיק את תוספת מחיר בתור "המבורגר מיוחד".

בורגרים שאני אשאיר על המדף:

  • בורגר נתח קצבים – משום מרקמו השונה, כל שנייה מיותרת על האש מורגשת בצורה נוראית בפה. כתוצאה מעשיית יתר קיבלנו מרקם סוליה שהזכיר בשר. בהחלט לא אותו נתח נהדר "שהקצב שומר לעצמו".
  • בקר חצילים – לא הורגשו החצילים. שוב חזרנו לנקודה שלגבות יותר עבור המבורגר בשר כשנוסף לו ירק המפחית את עלותו של הבורגר. בסוף זה חזור לרשת בורגרים כמו בומרנג.

שלישיית בורגרים ברשת בורגרים

לסיכום, האם מצאתי המבורגר כשר בירושלים?

בזכות ההזמנה לסניפי בורגרים י-ם טעמתי מגוון רחב ומצאתי את הבורגרים היותר טובים (כבש בורגר וסמוקי בורגר). אם הייתי טועם במקרה ומנסה רק שניים שלושה, הייתי עלול ליפול על הטעמים הפחות מוצלחים והייתי שולל את רשת בורגרים. לכן מומלץ לטעום את כל הבורגרים השונים ואז להחליט. רשת בורגרים היא בגדר מה שנקרא "ראש לשועלים" ובתחרות עם רשתות המזון המהיר היא ממוקמת גבוה. עם זאת היא עדיין איננה ב"זנב האריות" ולא מדובר כאן במסעדת שף בורגר, אז אל תצפו – לא תתאכזבו.
כן למקום נחמד לבילוי עם הילדים .
כן מקום למאנץ' לילי לבורגרים.
לא, לא לבוא בשביל המבורגר גורמה.

*** הסניף נסגר ***