בורגרס בר ירושלים – בחיפוש אחר המבורגר כשר, יאיר הרגיש יבש בי-ם

יאיר פרייס,

בורגרס בר היא רשת ירושלמית כשרה שתפסה מלא פופולריות בעיר הקודש. לאחרונה הם גם החלו להתפשט מחוץ לגבולות הבירה. הוזמנתי עם עוד קבוצת בלוגרים לתת את חוות דעתי על הרשת ומה שיש לה להציע.

בורגרס בר ירושלים – נעים להכיר

האמת, לא ציפיתי ליותר מידי. אחרי שנים של התקרנפות על מסעדות טובות ולא כשרות בתל אביב, איזו בשורה כבר יכולה להגיע מירושלים? ועוד כשרה?! שלא תבינו לא נכון, יש דברים לא רעים שהגיעו מירושלים, "הדג נחש" לדוגמה. אני מודע לאפשרות לעשות המבורגרים ובשרים כשרים בצורה טובה, זה פשוט הרבה יותר קשה. יותר מזה,  הרבה האופציות מצטמצמות (בייקון, גבינות, רטבים חלביים – הכל out). נוסף לכך מידות העשייה הן יותר מחמירות (כבד למשל, באופציה הכשרה הוא דבר די מבאס, מייבשים לו ת'צורה). כמו כן, תהליך הכשרת הבשר פוגע בעסיסיות ומעלה את מידת המליחות. אבל גם לאוכלי הכשר מגיע המבורגריה ראויה לסעוד בה את לבם, אז הקרבנו את גופנו למען המדע.

יאיר פרייס בודק את בורגרס בר ירושלים

קצת על בורגרס בר ירושלים

מנהל השיווק של הרשת הסביר לנו את הקונספט שלהם – רשת הממוקמת באמצע, מעל רמת הג'אנק פוד ומתחת לרמת הפרימיום. זאת אומרת המבורגר סביר עד טוב במחיר שווה לכל נפש. הוא גם הסביר שהם מקפידים מאוד על שאלת מידת הצלייה (טוב מאוד!), על שאלת מרכיבי ההמבורגר, מאחר ו"כל לקוח בוחר לעצמו מה הוא רוצה, הלקוח יודע הכי טוב" (כבר אהבתי). חוץ מזה יש להם 16 רטבים שלהם (נשמע מבטיח). המקום פועל בשיטת השירות העצמית, קוראים לך כשהאוכל מוכן, אבל לא במיקרופון כמו בארומה, אלא…באופן אישי.
*גילוי נאות, לנו הגישו את האוכל. מאחר שזה לא חלק מהשירות הרגיל במסעדה לא אתייחס לטיב השירות, למרות שהוא היה טוב.

סיגרים ושטיקים של בורגרס בר ירושלים

מטבח פתוח, ככה שאפשר לראות את תהליך ההכנה מתחילתו ועד סופו, כולל את אפיית הלחמניות שנעשית במקום. האווירה ביתית וחמימה, בהחלט מקום מזמין. פעם אמרו לי שמתחילים מהחלק הטוב בביקורת אז החלק הטוב ביותר שלהם הוא הגימיקים, השטיקים והעיצוב. למנה ראשונה קיבלנו סיגרים. הסיגרים ככל הנראה מוכנים קפואים שרק טוגנו במקום. אומנם קפואים אבל טוגנו טוב, לא שמנוניים. הגאוניות במנה היא בעיצוב, הסיגרים הגיעו במעיין קופסה דמוית קופסת סיגריות, עם אזהרה, בהחלט שטיק חביב :).סיגרים עם שיטק - בורגרס בר הגבעה הצרפתית ירושלים

רטבים, המון רטבים

16 רטבים אמרו לנו, זוכרים? התלהבנו, זוכרים? אז זהו, שרוטב הצ'ימיצ'ורי, הפסטו והפלפלים (שהזכיר לי מעט סלט תורכי) הם היחידים שהרגישו כמו משהו שמוכן במקום. כל השאר היו רטבים תעשייתיים. קטשופ, קטשופ חריף, חרדל, מיונז, ברביקיו, צ'ילי, טחינה ושות'.

שאר המטוגנים

טבעות הבצל והצ'יפס גם היו מהסוג הקפוא והם רק טוגנו במקום, אך טוגנו היטב. לא קרה לי כמו ברשת בורגרים שם הצ'יפסים היו חלקית לא מוכנים. גם השניצלונים הרגישו כמו משהו שהגיע מוכן וקפוא וטוגן במקום, הם אומנם היו לא רעים, אך מעט יבשים ולא מיוחדים. הכנפיים הגיעו ברוטב ברביקיו והיו לא רעות, אבל אחרי שהתרגלנו לכנפיים ברוטב צ'ילי ועוד לכנפיים ברוטב צ'ילי חמאה (לאוכלי הלא כשר בינינו) של הדיקסי, כנפיים פשוטות ברוטב ברביקיו רגיל פשוט לא עושות את זה.בורגרס בר הגבעה הצרפתית ירושלים - טבעות בצל

המנה העיקרית – המבורגרים!

ההמבורגרים הגיעו במידת צלייה מדיום-וול, למרות שביקשתי מדיום, אבל ניחא. ביקשנו תוספת בצל מטוגן ליד ההמבורגר, קיבלנו גם בפנים וגם ליד. אני מעדיף לחשוב שניסו לפנק ולא סתם טעו. הקציצות היו לא רעות מבחינת הטעם והמרקם, בתחילה, עד שבאחד מהם מצאתי סחוסים (השם ירחם)!!!

לשונאי הפחמימות, או סתם מי שלא רוצה הרבה בצק, יש פתרון – המבורגר-ראפ. תכל'ס זה אומר טורטיה מגולגלת ובתוכה הקציצה והירקות. המנה נחמדה אבל טורטיה שבאה מוכנה מול לחמנייה שנאפת במקום? – נו באמת, ברור שאני מעדיף את הלחמנייה. הקציצה סבלה מאותם חוסרים של ההמבורגר, מלבד הסחוסים (תודה לאל). המיני-בורגרס באים בשלושה טעמים, טלה, אנטריקוט והמבורגר הבית שהוא חצי חצי. הם היו נחמדים אך לא נשאלנו למידת הצלייה הרצויה. כמו ברוב המקרים, המיני בורגרס יצאו מיובשים לחלוטין ללא שמץ עסיסיות.בורגרס בר הגבעה הצרפתית ירושלים - המבורגר כשר

מי שאכל ברשת בעבר, לא מכיר את הקינוח הבא, מאחר והוא חדש והולך להיכנס ממש בקרוב. מדובר בעוגיות מקרון צבעוניות ששמן יצא למרחקים. עוגיות מקרון אמתיות הן חלביות, אך מאחר והמקום כשר זו גרסת פרווה. לרוב קינוחים חלביים שעוברים הסבה לפרווה גם מרגישים ככה, כמו משהו שמנסה אבל הוא לא. פה להפתעתי, הם היו אומנם בעלי מרקם מעט שונה מהידוע, אבל בהחלט קינוח טוב, נחמד ומרענן והכי חשוב קטן ולא כבד, שזה דבר חשוב אם הרגע סיימתם ארוחה כבדה. מוס שוקולד זה אומנם טוב אבל לא אחרי ארוחה כבדה.מקרון של בורגרס בר הגבעה הצרפתית ירושלים

נכון כתבתי בהתחלה שהם חזקים בקטע של הגימיקים והשטיקים? אז הקינוח נראה כמו מיני המבורגרים צבעונים 🙂 לא קטע?

סיכום החוויה הירושלמית

אני בהחלט סבור שהרשת נכנסת בבטחה לשבלונה שהגדיר מנהל השיווק שלה: היא זולה יחסית ופשוטה ברמת הביצוע, כך שמראש איננה מתמודדת עם בורגרי הפרימיום, לא מבחינת המחיר ולא מבחינת האיכות. לזכותם יאמר שאך הם לא ג'אנק פוד. זה לא מקדונלד'ס ולא בורגראנץ', זו אשכרה קציצה מבשר אמיתי ואפילו לא רעה (חוץ מאחת עם הסחוסים, בעעעע). שאר המנות ליד ההמבורגר גם עונות על ההגדרה, השניצלונים עשויים מבשר ולא מבלילה לא ידועה כמו אלו של מקדונלד'ס והכנפיים לא רעות. בקיצור נכנסת בבטחה לנישת הביניים. אה כן, וגם כשר.

שם: בורגרס בר הגבעה הצרפתית. כתובת: ההגנה 21, ירושלים. כשרות: כשר. שעות פעילות: א'-ה' 11:00-24:00, ו' 11:00-15:00, ש' חצי שעה אחרי השבת – 24:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי