בורגרס בר ירושלים ואלעד מרוצה – מסתבר שהמבורגר הכי טעים כשזה ספונטני בי-ם

אלעד גור-אריה,

אלו היו שעות אחרי הצהריים של יום ראשון. שביזות יום א' החלה להתפוגג, אבל אז נאלצתי לנסוע מהמשרד הממוזג והנעים, השוכן בפאתי נתב"ג אל ירושלים הבירה. רק המחשבה על הפקקים בכביש מס' 1, מתחילתו ועד סופו, גרמו לי לחלחלה. למזלי, כביש 443 היה פתוח והתנועה בו זרמה, ותוך 45 דקות הייתי במחוז חפצי, סמוך לאוניברסיטה העברית. משסיימתי את ענייני העבודה, מיד עם תחילת הנסיעה למרכז, צדה את עיני מזללה נחמדה, ששכנה לה במרכז מסחרי בגבעה הצרפתית – בורגרס בר ירושליים. הבטן סימנה לי לעצור, אז עצרתי ונכנסתי. כמקובל בכותרות הפוסטים בפייסבוק, 'מה שקרה לאחר מכן, השאיר אותו נדהם ומופתע'.

בורגרס בר ירושלים, נעים להכיר

'בורגרס בר' היא רשת לא קטנה בישראל, ומונה כיום כ-32 סניפים, מרביתם בירושלים והערים הקרובות לה (מודיעין, מבשרת ציון, אפרת וכו'). הסניף של בורגרס בר ירושלים בגבעה הצרפתית הוא סניף קטן, עם מעט מקומות ישיבה, אבל מעוצב בעדינות ויפה לעין. על המדפים קופסאות 'טייק אוואי' בכל מיני צבעים, מה שבטיח שלעין לא ישעמם, בזמן שממתינים לאוכל. הגבעה הצרפתית היא מקום מגוריהם של הרבה ישראלים אנגלו-סקסיים ותיירי קיץ מארה"ב. משנכנסתי למקום שמעתי בעיקר אנגלית. בעל המקום מנהל את ההזמנות בעברית ובאנגלית, תלוי מי הלקוח/ה. רוב המקומות במסעדה היו תפוסים, דבר מפתיע לשעה הנמצאת בדיוק בין ארוחת הצהריים לארוחת הערב. התפריט פשוט ומאפשר לכל רעב/ה להרכיב את המנה שלו/שלה. יש המבורגר במשקל 150 גרם ו-220 גרם. המחירים סבירים לכל כיס, ושמחתי לראות שקציצות הבשר נטחנות במקום, נשמרות בכלי סגור ומצונן ומופרדות אחת מהשניה בנייר פרגמנט (כמו גבינות צהובות). הזמנתי לי המבורגר בקר קלאסי, 150 גרם וטבעות בצל. בעל המקום הזמין אותי לשבת בשולחן היחידי שהיה פנוי.

בורגרס בר ירושלים - 150 גרם עם חזה הודו בשיבוץ יהלומי שום קונפי ופרחי חלפיניו כבוש

הבעלים של סניף בורגרס בר ירושלים שאל אותי למידת העשייה הרצוייה ואילו תוספות ארצה. עיון קל בהיצע התוספות עלול לגרום לאלו שמקטרגים על מקומות כשרים לעקם את האף, אבל את עיני צדה תוספת מפתיעה. חזה הודו! בארה"ב כבר למדו להכיר את בשר ההודו ולהכין ממנו בייקון כשר למהדרין. אני אישית מאוד אוהב בייקון-הודו, שכן המרקם והטעם זהים בטעמם לבייקון-פרה-נמוכה-עם-מסכת-אב"כ, אבל בהודו יש מקסימום בשר ומינימום שומן, מה שמביא את התוצאה לרצועת בשר קריספית וטעימה. בחרתי לשים על ההמבורגר קונפי שום, מעט חלפיניו ואת חזה ההודו. חזרתי לשולחן והמתנתי לשעת ה'ש'.

ואז הגיע ההמבורגר

הגריל-מן קרא לי כשהמנה היתה מוכנה. הגעתי לדלפק ושם חיכה לי מגש מסודר, ועליו המנה, עטופה בסימטריות בנייר עטיפה, ולצידה מבחר רטבי הבית ודלי מתכת ובפנים כמות מכובדת של טבעות בצל שמנוניות ועסיסיות. מבין הרטבים ניתן היה לזהות מיונז-שום, קטשופ, פסטו ואלף האיים מחוזק בתבלין שרק בעל המקום יודע מהו. פתחתי לאט את נייר העטיפה והצצתי במנה. לחמניה טריה, קלויה קלות, קציצת המבורגר יפה, ירקות טריים וריח של 'טעים'. הביס הראשון אישר את הרגשת הבטן. טעים לי. כמו שאני אוהב. פשוט וטעים. קציצה טריה ויציבה, מוקפת ירוקות ותוספות מחמיאים, בלחמניה שידעה להחזיק את המסה הנהדרת הזו עד הביס האחרון. לצערי, החלטתי להשתטות עם שיקול הדעת שלי, ושמתי חרדל דיז'ון במנה. טעות! החרדל היה דומיננטי מדי והשתלט על הטעם הכולל של המנה. להבא? בלי חרדל! טבעות הבצל, למרות היותן מהזן התעשייתי, היו טעימות עם כל רוטב שהוגש. יחד עם שני בקבוקי סודה, שילמתי 77 שקלים (כולל התוספות על ההמבורגר).

בורגרס בר ירושלים - 150 גרם עם חזה הודו בשיבוץ יהלומי שום קונפי ופרחי חלפיניו כבוש

פסוקו של יום

לעיתים המקומות הנחבאים אל הכלים הם אלו ששווה לבקרם, לפעמים ככה סתם, כי בא לנו. אלו שלא מתיימרים, לא מתפנפנים ולא מלהטטים במרכולתם (לעיתים עד כדי זלזול בלקוחות) אלא עושים את מה שהם יודעים לעשות, ועושים אותו טוב – המבורגרים טעימים! בקטגוריית המזללות השכונתיות (סטייל 'בנץ' בפלורנטין ו'לג'נד' בחולון), בורגרס בר בהחלטת תפסה אצלי מקום של כבוד. האם אחזור לסניף בורגרס בר ירושלים בביקורי הבא בעיר? כן. וגם אקח איתי את ט', חברתי המקסימה שגרה שני בניינים משם.

הערת הכתב: טור זה נכתב על בטן שבעה ומרוצה.

שם: בורגרס בר הגבעה הצרפתית. כתובת: ההגנה 21, ירושלים. כשרות: כשר. שעות פעילות: א'-ה' 11:00-24:00, ו' 11:00-15:00, ש' חצי שעה אחרי השבת – 24:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי