בורגרס בר אקספרס – אלעד בדק האם הרשת מחביאה הפתעה דווקא בשוק מחניודה?

31.7750124,

דצמבר ובירושלים כבר קר, אבל זה לא מה שירתיע את אלעד וק' מלשים פעמיהם אל הסניף החדש של רשת בורגרס בר, בורגרס בר אקספרס, כדי לבדוק האם השובבים מירושלים, שזכו במקום השני (הפסידו ברגע האחרון) בתחרות 'רשת ההמבורגרים הטובה בישראל', מצדיקים את הסגנות המכובדת. חלק ראשון בכתבה, מתחילים!

קפוא בחוץ, מחניודה חם בפנים

הגענו לרחוב אגריפס בערב של יום שלישי. מפתיע, אבל מצאנו חניה בקלות, למרות שהרחוב עוד היה עמוס באחרוני הקונים או ראשוני הבליינים, תלוי מאיזה צד של השעון אתם מסתכלים. לתל אביב-יפואי שכמותי, היה קר. קור ירושלמי כזה, שחודר לעצמות וצועק לך 'מעל פסגת הר הצופים' בפה מז'ור. דילגנו לנו בין האנשים אל פתחו של השוק, איפה שכל המסעדות והפאבים, שבניגוד לאחיהם, דוכני המזון, שנסגרו אט-אט, אלו הלכו ונפתחו והתמלאו. בורגרס בר אקספרס, הסטארט-אפ החדש של הרשת הירושלמית הוותיקה (הסניף ה-31 במספר) ממוקם ממש בפתח הסמטה שמובילה מאגריפס לתוך נבכי השוק. כמה שולחנות נמוכים, מטבח אחד פעיל, ושני רעבים שציפו בכמיהה להפיג את הרעב עם המבורגר טוב.

בורגרס בר אקספרס - מחניודה

הסניף החדש שונה במקצת משאר סניפי הרשת, וכשמו כן הוא – מיועד לאנשים שבאים לשבת בקטנה, לחטוף משהו על הדרך ולהמשיך הלאה – ועל כן התפריט שלו קצת יותר מצומצם מהתפריטים של שאר סניפי הרשת. יחד עם זאת, רעבים לא תצאו מפה. יש מבחר נחמד מאוד של מנות, המבוססות על קציצות של 125 ג', אותן אפשר גם לבקש בכמות של דאבל וטריפל. כמובן שיש מגוון תוספות להמבורגר, יש המבורגר חריף, כריכים עם קריספי צ'יקן, סלטים על בסיס חזה עוף ובגזרת השתייה, כיאה לבליינים של ירושלים – בירה קרה מהחבית. בקיצור, אווירת 'שישו את ירושלים, גילו בה'.

בורגרס בר אקספרס, המבורגרים יפים. מקור: יח"צ

בורגרס בר אקספרס גרם לי להתלבט

מה אני אזמין? מצד אחד, ברור שהמבורגר אבל מהצד שני, הקריספי צ'יקן גרם לי להרהורי בגידה (וכבר השלמתי עם ההמבורגר, מאז הכתבות האחרונות שלי). ק' הלך על המבורגר 125 ג' (28 ₪) בתוספת ריבת בצל (ללא תוספת תשלום). בסופו של דבר, הואיל והייתי רעב-מת, והואיל וק' תמיד שמח לעזור לי לגמור מהצלחת, והואיל וכבר פזלתי נואשות לקריספי-צ'יקן, הזמנתי לעצמי המבורגר חריף 125 ג' עם מיונז פלפלים, חלפיניו (28 ₪) ותוספת חזה אווז (10 ₪). לנשנוש פתיחה לקחנו סיגרים פיקנטיים ממולאים בשר טחון ואני גם לקחתי – ליתר בטחון, ולמרות ניסיונות השכנוע של ק' – את הקריספי צ'יקן.בורגרס בר אקספרס, המבורגר חצוי. מקור: יח"צ

כמנה ראשונה, המיועדת לפתיחת התיאבון של הרעבים, הסיגרים הפיקנטיים הם אחלה בחירה. לא כבדים על הבטן, והולכים נ-ה-ד-ר עם בירה קרה-קרה. יש בהם מן הפיקנטיות, אבל לא ברמה של השתלטות על בלוטות הטעם.

סיגרים פיקנטיים של בורגרס בר אקספרס

מבחינת ק', ההמבורגר היה טעים מאוד, אבל גולת הכותרת היתה ריבת הבצל, שלדבריו היתה מהמעולות שיצא לו לטעום (וקוקי חובב ריבות בצל, וטעם לא מעט מן הנ"ל), מה שהפך את המנה בכללותה למוצלחת ביותר. שמתי לעצמי תזכורת לנסות את ריבת הבצל בפעם הבאה שאפקוד את הסניף (ספויילר להמשך).

המבורגר עם ריבת בצל של בורגרס בר אקספרס

ההמבורגר שלי היה שילוב טעם חינני של בשר קציצת ההמבורגר יחד עם הכמות המאוד נדיבה של חזה האווז. החריפות של הקציצה והחלפיניו הפכו למשניים במנה (דבר שאני דווקא אהבתי, שכן חריפות יתר עלולה לגרום לעיתים לפספוס רב של טעמים במנה מגוונת) ונהניתי לנגוס במנה עם טעם בשרני של בקר ואווז.

המבורגר חריף עם חזה אווז של בורגרס בר אקספרס

משסיימתי את ההמבורגר, הגישה לי המלצרית צלחת עם שני נתחי קריספי-צ'יקן (שניצל רק עם קצת יותר קראנץ' בביס) ולידו סלט. מה אני אעשה עם הסלט בדיוק? זה בריא, I don't do healthy ! בניתי על ק', שיעזור לי לחסל את שני הנתחים אבל הוא כבר היה מפוצץ ושבע. הוא הסכים, לאחר תחנונים רבים, לקחת ביס קטן. פיצקלע של השניצלע בשביל הטעם, הפסד שלו. הנתחים עסיסיים, קראנצ'יים ואני חיסלתי אותם כאילו לא אכלתי לפני רגע כריך המבורגר וסיגרים פיקנטיים לפני זה. "בחרת נכון, אלעד", אמרו הקולות שבראשי.

קריספי צ'יקן עסיסי של בורגרס בר אקספרס

ואז גילינו משהו

"זה תפריט התחלתי, בעוד שבועיים בערך נשיק תפריט עם מנות מיוחדות לסניף, נוסף על מה שיש פה", אמרה המלצרית. הבטתי ב-ק', שהביט בי ואמר: "אין לי שום בעיה לבוא לפה עוד פעם עוד שבועיים. אני אצום מעכשיו". אם כך, זהו סופו של חלק ראשון של הכתבה. או כמו שאומרים בסדרות המתח – To be continued…

שם: בורגרס בר אקספרס. כתובת: עץ חיים 68 (פינת אגריפס), שוק מחנה יהודה, ירושלים. כשרות: כשר. שעות פעילות: א'-ה' 11:00 – 03:00, שישי 11:00 – 15:00, מוצ"ש חצי שעה אחרי צאת שבת עד 03:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי