איש ההמבורגרים ממליץ לכם להימנע מנסיעה מיותרת וחוויה מאכזבת בירושלים

ארקדי פורטנוי,

מעדניית איוו ידועה במשך שנים רבות בארץ בכלל וירושלים בפרט ברמת הבשר הגבוהה. גם המבורגריית איוו זכתה לשם חזק במשך שנים רבות. לצערנו השם הזה ירד מגדולתו בשנים האחרונות וגם מספיק גריל-מן אחד רע, בשביל להרוס את החוויה. 

נתחיל מבדיחה

אתם בטח מכירים את הבדיחה: דודה א' שואלת את דודה ב' – "איך היה האוכל?" וההיא עונה: "המיונז היה נפלא!". המיונז שום של איוו'ס היה אחד השווים שטעמתי. המרקם העדין אוחז את טעמו הדומיננטי של השום ויוצר משחק של טעמים מעולה. וזהו.

איוו מיטבורגר - כלי הגשה בלויים

איוו – עוד שווארמייה?

כלל לא ברור איך ההמבורגר של איוו, נתפס מספר 1 בירושלים? על רקע חוסר סטריליות אלמנטרית, ניצב צוות מסביר פנים. אם תחליטו לשבת, כנראה תבחרו באחד מבין השולחנות אשר ממוקמים בחוץ, על רחוב הלל הסואן במרכז ירושלים. מלבד המיונז שום, שאר הרטבים לא היו מעניינים במילים המועטות. רוטב הצ'ימיצ'ורי היה מאוד יבש, וטעמיו תפלים מכדי להפיח בהמבורגר טעמים דרום אמריקאיים. הלחמניות שנצפו על השולחנות סבלו מזקנה ועייפת, כך שמלבד הקמטים הרבים, תחושת היובש שידרה "שום דבר מעניין". גם ההשחמה של הלחמנייה שיכלה לשפר במידת מה את המנה לא נעשתה (בסוף קמתי וביקשתי השחמה, שמעולם לא התרחשה).

איוו - המבורגר עייף

אי לכך פניתי לחפש תקווה בתוספת הייחודית. תחילה שאלתי "איך טבעות הבצל?" ובאופן סאבלימינאלי הבנתי מהמוכר שכדאי לעבור לתוספת הבאה ברשימה… "כדורי פירה?", תהיתי, מלבד הטעם השמנוני המאכזב שעטף את הכדורים, הם נעשו מפירה תעשייתי עם תירס זרוע. איכס – שני ביסים הספיקו עבורי בשביל לפסול את התוספת לחלוטין.

כדורי פירה של איוו

את ההמבורגר מקסי ביקשתי מידיום, לאחר ששמענו עליו לא מעט (אגב, באיוו תמצאו גם קציצות 400 ג' לרעבים במיוחד). מלבד תערובת הבשר האנמית קיבלנו מידת העשייה לא מדויקת בעליל: במקום מדיום קיבלנו בלו-רייר. הקציצה הייתה בעלת חסרת טעם (מה שמעיד ככל הנראה על הקפאה), ואחזה בטעם שמנוני מוגזם, אשר לא עבר קרמול ויכול היה לגרום לאפקט של הקאה גם למי שאוהב את הטעם השמנוני מידי. תחילה ייחלתי לכך שמדובר בבייקון, אך התבדיתי כשהבנתי כי ההוא לא נחרך דיו על מנת להתחיל בכלל לשחרר את מיציו. בקיצור אכזבה. אין לי צל של ספק שגריל-מן עם קצת יותר חשק היה עושה את החוויה הזו שונה לחלוטין ואולי משמעותית טעימה יותר. יחד עם זאת, הגעתי כאחרון הלקוחות וזה מה שקיבלתי…
הקציצה שנכשלה - איוו

לסיכום

אחרי המלצות רבות, עשיתי נסיעה מיותרת עבור חוויה מאכזבת בהמבורגריית איוו המפורסמת. בסקר שפורסם לאחרונה בפייסבוק של קהילת המבורגר ישראל, הוסכם פה אחד – ההמבורגר של מסעדת איוו מיטבורגר, ירד מגדולתו. אני מאוד מקווה שהם עוד יצליחו לחזור אחורה לימי התהילה. נ.ב. הם גם חייבו אותי על כדורי הפירה במקום להמיר את הצ'יפס בעסקית.
ציון שלי – 1, כי הם לא מקדונלד'ס.

שם: איוו מיטבורגר. כתובת: הלל 28, י-ם. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ש' 10:30 – 3:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי