איוו מיטבורגר – איש ההמבורגרים מריח ניחוחות של שינוי לטובה מהמזללה הירושלמית

ארקדי פורטנוי,

יום שישי בהיר אחד החלטנו לנסוע לירושלים. עשינו כמה סלפי בעיר העתיקה ופנינו לחלק החשוב: איוו מיטבורגר בירושלים. הסיבה לכך לוקחת אותנו שנתיים אחורה. אחת הכתבות הביקורתיות ביותר שלי הייתה על החוויה השלילית במסעדת איוו מיטבורגר ירושלים. מאז איוו מיטבורגר עשו רילוקיישן ופתאום אחרי חורף של תגובות שליליות החלו להגיע חוות דעת אביביות ונעימות. כשנכנסנו הפעם למסעדה הייתה שם תחושה של דיינר אמריקאי קלאסי מהרגע הראשון. שורות של המבורגרים ריחניים כיסו את הפלאנצ'ה, עמוסים בצ'דר ובבייקון כלבבי.איוו מיטבורגר - הגריל

התחלנו בכריך אנטריקוט טליאטה (200 ג') וכריך נקנקיות עגל

הכריך נראה נהדר. הלחמנייה הייתה רעננה ואוורירית וגם הבשר נצרב יפה עם המון טל עסיסי אשר רק המתין לביס המושלם. רק חבל שהרטבים הגיעו כמה דקות מאוחר יותר. בפועל סיימנו את הכריך בלי לדעת שהוא לא עצמו בכלל. באופן טבעי הכריך היה יבש למדי, אבל כשטעמנו את הרטבים כשלעצמם, אהבנו. למרות שהמיונז המרשים מאותה הפעם ירד מתהילתו הכתרתי את 2 מנצחים שלי: מטבל כוסברה חריף והצ'ימיצ'ורי שהיו מוצלחים מאוד. כריך האנטריקוט "א-לה-מינוט" (יענו במקום) הוא תופעה גסטרונומית שתפסה חזק מאוד בשנים האחרונות. הישראלים מתים על הטעם של "על האש" ומוכנים לוותר על טעמיו העמוקים יותר של הבשר לטובת שיטת החיתוך הדקה. לתחושתי האנטריקוט שקיבלנו שייך להגדרה הישראלית לאנטריקוט. הכריך כמכלול (ואני מחבר כרגע בדמיוני את טעמם של הרטבים החסרים) בסה"כ לא רע. בכל זאת מדובר בבשר של קצביית איוו מיטבורגר המופלאה (47 ₪).איוו מיטבורגר - נקניקיה וכריך טליאטה

הדבר היחיד שיש לי לומר על הנקניקיות הוא שהן לא זוגלובק. הטעם והניחוח מזכירים בשר ושומן של בקר אמיתי. משום מה הנקניקיות נפרסו ל-2 לפני הצלייה מה שהאיץ את התייבשותן. לכן אני לא הבנתי את המנה הזו והיא לא הבינה אותי. אם כבר עוסקים בנקניקיות אמיתיות, הייתי מעדיף נקניקיות של גוליבר, אלן טלמור, הלגה, אבל כנראה שזו מנה המיועדת לילדים.

ההמבורגר של איוו מיטבורגר – 400 ג' 

המבורגר איוו מיטבורגר מעניק חוויה כפולה שבזכותה אני מכתיר את ההמבורגר כשדרוג משמעותי מאז ביקורי הקודם במסעדת איוו מיטבורגר. מצד אחד, טעם הבשר פשוט טעים מאוד. מצד שני, עבודת הצלייה הייתה מדויקת מאוד ופס מדיום מושלם נותר במרכז. בנוסף, ההמבורגר לא נטה להישבר או להתפרק למרות מידותיו. הצריבה על הגריל החשוף העניקה חריכה מהנה מאוד ואילו תערובת הבשר המדויקת העניקה כמות מספקת של שומן, לצד נתחים המאופיינים בטעם בשרני מעולה. תוספת הצ'דר שצירפנו הייתה תוספת הולמת שפוזרה בנדיבות. פיזור החום הנכון שעשה הגרילמן וידא שההמבורגר עם הטופינג שלי יגיעו במצב מושלם (50 ₪ + 9 ₪).

המבורגר כבש וגבינת עיזים 200 ג'

למרות השילוב המוצלח, טעם הטלה היה בתולי מדי לטעמי ולא הוסיף נדבך דומיננטי להמבורגר כמכלול. השילוב עם הגבינה השמנמנה המאופיינת בחמיצות עדינה אומנם יצר משחק שנשמע נכון, אבל לטעמי כמכלול הסט הזה פשוט לא עבר (40 ₪ + 9 ₪).
איוו מיטבורגר - המבורגר כבש עם גבינת עזים

המבורגר עגל חלב 220 ג'

עגל חלב מאופיין בטעם עדין מאוד וצבע בהיר אשר ביחד עלולים להידמות בטעות כבשר שאינו בקר. הבשר הזה עדין מאוד ולמעשה פותח צוהר להשתלטות טעמה של הלחמנייה על ההמבורגר, ולא להשאיר לבשר היוקרתי את כבודו. אם אתם כבר הולכים על המבורגר כזה, תעשו לעצמכם טובה ותפטרו לפחות מחצי לחמניה, על מנת שתחושו את העודן המופלא. אני פחות התחברתי להמבורגר הזה כמכלול מכיוון שאני מצפה בהמבורגר לטעמים עוצמתיים של בשר ולאו דווקא טעם עדין עד כדי כך (49 ₪).איוו מיטבורגר - ארקדי מדגמן המבורגר בירושלים

בתור תוספת בצד ניסיתי את טבעות הבצל מכיוון שהצ'יפס אינו "נעשה במקום". גם טבעות הבצל היו תעשייתיות מהזן הסטנדרטי, שאני פחות מחבב. מזל שההמבורגר היה מעולה (16 ₪).

לסיכום

נדיר שאני יוצא כך ממסעדה, אבל דווקא במזללת איוו מיטבורגר אני ממליץ ללכת על המבורגר איוו בקר קלאסי ולא להתחיל במיוחדים. זה המבורגר מענג ועסיסי שיעניק לכם חוויית המבורגר מעולה. אין לי צל של ספק כי חלק גדול מההצלחה מתחיל ונגמר ברמת הבשר. אני לא יודע כמה אמליץ לאנשים מהמרכז להגיע במיוחד למוסד הזה, אבל זו נקודת MUST לירושלמים שביניכם ולמי שכמוני  (לאור המהפך המבורך שהם עשו), קופץ לסלפי בעיר הבירה.

שם: איוו מיטבורגר. כתובת: הלל 28, י-ם. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ש' 10:30 – 3:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי