Iwo's Meatburger – אור בלאן מספר על חויית דיינר אמריקאי בלב ירושלים

אור בלאן,

כשארקדי קורא לי אני מתייצב והפעם זה היה לטיול רגלי בי-ם. ואם כבר עיר הקודש למה לא איזה המבורגר טוב? אז אחרי שסיימנו להסתובב לנו באזור שער שכם (ובדרך כמובן חיסלנו מגש בקלאוות) קפצנו להמבורגר של iwo's, דיינר אמריקאי בלב ירושלים.

המקום מעוצב כמו דיינר אמריקאי מהסרטים – כולל כל התוספות והשטיקים. ספסלי עור סטייל מושב אחורי של פורד משנת ייצור אי שם בתחילת המאה ה-20, שלטי ניאון זרחניים על הקירות ותמונות של כוכביי פופ ואושיות שעיצבו את חיינו. כל מני דוגמאות של תרבות נשגבת כמו מיקי מאוס ומרילין מונרו בציורים סטייל אנדי וורהל, בקיצור – חיקוי מדויק של דיינר אמריקאי.

מנת פתיחה – בקטנה

אחרי התייעצות קלה עם אנשי המקום ורפרוף קליל בתפריט, לפתיחה החלטנו לשעשע את החך באיזה סנדוויץ' קטן, או שניים (כי למה לא בעצם?). הלכנו על נקניקיות העגל (30 ₪) ואנטריקוט טליאטה 200 ג' (47 ₪), שהוגשו בתוך לחמנייה טרייה וטעימה ועם מגש רטבים ליד.דיינר IWO's בירושלים

נתחיל מהבינוני, האנטריקוט של Iwo's – סה"כ סנדוויץ' חביב, לא משהו מיוחד או מלהיב אבל בהחלט עושה את העבודה. אני לא בטוח שהוא שווה את המחיר שיש  לשלם עבורו אלא אם אתם מז'אנר מעריצי הדבר. בתור נשנוש זה היה חביב, בתור סנדוויץ' – טעמתי טובים ממנו.

נמשיך עם הסתמי, נקניקיות עגל – למרות השם מעורר מיצי הקיבה וההבטחה מאנשי המקום שמדובר במנה מוצלחת, בשורה תחתונה מדובר בנקניקיה רגילה ואפילו לא מלהיבה. טעם שקל לשכוח וגם לא שווה את המחיר, לא בטוח מה העגל פה? טעם נקניקייתי סטנדרטי שמעלה זכרונות קולינאריים של זוגלובק ומיס לוסי, בקיצור התאכזבתי.

ההמבורגרים של Iwo's

התפריט של Iwo's מציע המבורגרים סטנדרטיים למדי של בקר ושל כבש ואחד מיוחד של עגל חלב. אחרי דיון נוסף על נפתולי התפריט החלטנו ללכת עם הסגנון האמריקאי עד הסוף ובחרנו באופציה ד' – all of the above. במחלקת התוספות Iwo's מציגים היצע יפה: 4 סוגי גבינות, בייקון, חזה אווז ועוד שחיתויות כגון כבד אווז או חמאת שום – בקיצור, כשר, למהדרין כשר! לקחנו ג'וניור אחד, 150 ג' בקר (31 ₪) עם תוספת חזה אווז (9 ₪), המבורגר איוו, 400 ג' של בקר (50 ₪) עם תוספת צ'דר (9 ₪), את הכבש כמובן (200 ג', 40 ₪) עם תוספת גבינת עזים (9 ₪) והמבורגר עגל חלב (220 ג', 49 ₪) כדי לוודא שלא פספסנו דבר.

המבורגר Iwo's עם צ'דר – עבודה נכונה של הגרילמן בשילוב עם בשר טוב יצרה קציצה במידת עשייה מדיום כמו שצריך. טעם בשר עסיסי ומלא שנותן תמורה הולמת למחיר. לא יודע מה אתכם אבל בשבילי לראות המבורגר של 400 ג', שגם עשוי נכון, מדובר בחוויה מעלת חיוך גרגרני – כנראה שאני עושה משהו טוב בחיים אם אני מסיים את היום מול דבר יפה כזה.המבורגר עם גבינת צ'דר של iwo's

המבורגר Iwo's ג'וניור 150 ג' עם חזה אווז – הטעם של הקציצה היה טוב, כמו ה-400 ג', אבל חזה האווז היה אכזבה. לא יודע אם בגלל מידת העשייה או חומר הגלם – משהו שם גרם ללשון שלי להרגיש כאילו דחפתי חופן עלי סרפד לפה – טעם משונה ולא ברור שגם לא התחבר בכלל עם ההמבורגר ובוודאי שלא שווה את תוספת המחיר.אור בלאן נהנה עם ההמבורגר של IWO'sכבש 200 ג' עם גבינת עזים – לא טעמתי את הגבינה, אבל בשר הכבש עצמו היה מתקתק עד נימוח בפה, ביס ששווה תענוג. טעמתי טובים ממנו וגם גרועים ממנו, אבל לא הרגשתי שמדובר בחוויה מיוחדת. בסך הכל סביר ומה הייתי מצפה מהמבורגר כבש. בשורה תחתונה לא השאיר איזה רושם עז ובלתי נשכח.כבש 200 ג' עם גבינת עזים - iwo's

המבורגר עגל חלב 220 ג' – השם מעלה דימויים של עסיסיות יוצאת דופן וטעם בלתי רגיל, קשה לי להגיד שבמבחן הביס זה מה שבאמת קיבלתי. ההמבורגר היה טוב, במידת עשייה נכונה והקציצה נמסה בפה כמו שהייתי מצפה, אבל לא הרגשתי שלעגל החלב יש ערך מוסף ייחודי. זה מסוג הדברים ששווה לטעום ואפילו להזמין שוב אחרי ששוכחים איך זה היה פעם שעברה כי המנה בסה"כ טובה – אבל למרות הייחוד העדפתי את טעם קציצת הבקר. עגל החלב טעים ובהחלט מומלץ לנסות, אבל הכוח האמתי של Iwo's נמצא בקציצת הבקר.

אור בלאן במסעדת iwo's

מילה על רטבים

Iwo's עושים 3 רטבים נהדרים, צ'ימי'צורי הבית, כוסברה פיקנטי ופסטו – כל אחד מהם היה תענוג והנאה אצלי בחך, עד כמה? חיסלתי גם את המנה השנייה של רטבים שקיבלנו… שאר הרטבים היו פחות מוצלחים. החרדל שניתן במקום קשה לאכילה ובעל מרקם צמיגי, המיונז-שום היה יותר שומן ופחות שום ורטבי הברביקיו וצ'ילי מתוק היות חסרי ייחוד מבחינתי.

ציון רטבים 7.5/10הרטבים של iwo's

מילה לסיום

אם הייתי ירושלמי שבטנו מקרקרת לעת לילה (או אפילו צהריים) ותוהה לעצמו לאיפה ללכת, Iwo's בהחלט הייתה נשקלת כאופציה. אם היינו חבורה של חברים עם רעב הולך וגובר והיה מתפתח דיון רציני איפה לאכול – יכול להיות שהייתי מוותר ובוחר משהו אחר, ויכול להיות שלא. Iwo's מציעים מנה מצוינת וחווית דינר אמריקאי בלב ירושלים שנותנת תמורה למחיר, רק לא בטוח שהחוויה שווה טיול במיוחד למקום במקום לנסות מסעדה אחרת.

שם: איוו מיטבורגר. כתובת: הלל 28, י-ם. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ש' 10:30 – 3:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי