ג'וזף ירושלים, הו ג'וזפין אהובתי – אבי גבאי מבקר בדיינר שהוא מוסד

אבי גבאי,

ג'וזף בורגר בר הוא נצר למוסד ירושלמי מהוותיקים והחשובים בעיר. אני זוכר פעם, כשהייתי מבלה כל שבת ביציע של אצטדיון טדי, מיד אחרי המשחק היינו נוסעים, לא משנה באיזו שעה או מזג אוויר, לאכול מעורב בפיתה ב"סטקיית חצות" המיתולוגית ברחוב אגריפס. המעורב היחיד שאני אוכל, ושהוכתר על ידי כל ירושלמי כ"מעורב הירושלמי מספר 1 בעיר".

ג'וזף – מוסד ירושלמי

הקירות מעוטרים בתמונות עם זמרים, פוליטיקאים ואנשי בידור המובילים של לפני 20 שנה עוד לפני שהטרנד הזה היה אופנתי. עם השנים התרחבה סטקיית חצות והחליטו להעביר את החלון המיתולוגי שלהם ברחוב אגריפס (שראה עשרות אלפי מנות נאכלות בעונג לאורך עשרות שנים) עשרה מטרים למעלה על מנת לאפשר ליותר לקוחות ליהנות מהאוכל שהם מציעים. המקום הישן נשאר ריק וקיבלו אותו האחים הצעירים במשפחה שבמשך שנה שלמה התלבטו מה לעשות כשלבסוף החליטו להביא בשורה חדשה לעיר, בר-בורגר. ג'וזף בורגר בר הוא מקום בו אפשר לשתות בירות טובות (בבקבוקים חובה לציין) לצד המבורגר עשוי 100% בקר אנגוס הנטחן במקום כל יום.ג'וזף בורגר בר ירושלים לוגו

הגענו למקום וקיבל אותנו רפי אחראי המשמרת ומבט חטוף גילה לנו מקום שמעוצב בטוב טעם. עיצוב בטוב טעם שמשלב את האותנטיות הירושלמית של השוק (מה שמגוחך מחוץ לירושלים בעיניי, אבל גורם לי להרגיש בבית) לצד מודרניות של בר אוכל עדכני ומזמין. על אחד הקירות כתובות בגיר המנות, השילובים והמחירים ובאחרים צביעה מיוחדת שגורמת לעין להתעניין וליהנות. המקום מורכב מבר גדול במרכז המסעדה עם מקום לכ-20 אנשים ועוד כמה שולחנות שמפוזרים מסביבו. רפי האחמ"ש לקח מאיתנו הזמנה בעזרת הטאבלט המשוכלל שלו ובנגיעות ספורות גרם לחלת בצל לקפוץ עבורנו לשמן ולהמבורגרים לעלות על הגריל במטבח. לשולחננו הוגשו בירות בכוסות שהוקפאו מראש, ולאחר כמה דקות חלת הבצל כפתיח. כמה דקות לאחר מכן הוגשו ההמבורגרים בתוספת הצ'יפס והרטבים בצד.

ההמבורגר של ג'וזף ירושלים

בג'וזף בורגר בר מתגאים בשיטה מעט שונה ממה שאנחנו רגילים אליה. מדובר בהמבורגרים דקים של 120 ג' כאשר כל לקוח בוחר אם לקבל אחת, שתיים או שלוש קציצות בתוך הלחמנייה שלו. הלכנו על הבינוני, 240 ג' מחולקים לשתי קציצות, בתוספת ירקות רגילים וביצת עין. ההמבורגר הגיע עטוף ולאחר חיתוך באמצע נחשפתי למראה הבא, תשפטו בעצמכם.המבורגר 240 ג' של ג'וזף בורגר בר

הלחמניה לצערי לא הייתה קלויה, או אולי לא מספיק (בעל המקום אמר שהיא כן קלויה) כי הכל החליק לי מהיידים ונדרשו משהו כמו דקה וחצי של נסיונות להבין איך לאחוז ולגשת לביס הראשון. הירקות היו בסדר גמור והרטבים בנאליים לגמרי (חרדל, ברביקיו, מיונז, קטשופ, צ'ילי), לא ברמה שאתה מצפה ממקום שנראה כל כך טוב. בשר ההמבורגר היה סבבה, על כל המשתמע מכך. לא רע במיוחד ולא טוב במיוחד, משהו די צפוי לפי איך שההמבורגר נראה. חשוב לציין שקיבלנו גם קציצה אחת בצלחת על מנת לטעום ולהריח אותה נייטרלית. היא הייתה די טעימה, טעם של סטייק אפילו, אבל הרעיון כנראה לא עובד פשוט בדקיקות שכזאת כשזה נכנס ללחמניה (מיותר לציין שאין מידות עשייה, יש מוכן או לא מוכן).

תוספות בצד

חלת הבצל שקיבלנו כפתיח הייתה די טעימה. מדובר בבצל מטוגן בבלילת בירה, מנה בעלת נוכחות שמשתלבת טוב מאוד עם רוטב הצ'ילי שלצידה. הצ'יפס שהגיע עם ההמבורגר היה פשוט ביותר ואפילו פשוט מדי. מקלות צ'יפס דקיקים שהגיעו כבר במצב די קריר ולא אפשרו לנו לאכול מהם יותר מדי, מה גם שלא היה להם שום ערך מוסף. בקלות אפשר להוסיף להם איזה טוויסט מגניב וייחודי שישדרג אותם מ"סתם מנת צד".

חלת בצל של ג'וזף בורגר בר

סיכום החוויה

ג'וזף בורגר בר ניסה להביא בשורה חדשה לעולם ההמבורגר הכשר בירושלים (אלה שלא שומרים כשרות נהנים לאכול במזללת איוו ירושלים), בר בורגר איכותי כשר במחירים עממיים. לצערי הרב אני לא רואה אותו מצליח בצורה כזו כי בשורה התחתונה האוכל לא טוב מספיק.

מדובר בהמבורגר פשוט ביותר, שאם לא כדי לחוות את המקום לא הייתי חוזר אליו. אפשר להתעודד בכך שממש ברגעים אלו המטבח עובר שיפוץ ומבטיחים ייעול ושיפור המנות, מקווה שאכן כך יהיה. בנתיים נהנה באיוו ואולי אפילו נסע 20 דקות למודיעין, כדי לנסות את מור דן בר שקיבל תגובות אוהדות כל כך. הציון שלי 10\3.5.

שם: ג'וזף בורגר בר. כתובת: אגריפס 123 ירושלים. כשרות: כשר. שעות פעילות: א'-ה' 11:00-02:00, ו' 11:00-שעה לפני כניסת שבת, מוצ"ש צאת השבת עד 02:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי