ג'וזף בורגר בר – המבורגר בי-ם ששווה נסיעה מת"א בפקקים של חמישי אחרי העבודה

אור שוחט,

בתור הסטטיסטיקאי הראשי של הקהילה, התחלתי לנתח את תוצאות הסקר הגדול של אזור ירושלים. כשראיתי כמה גבוה הניקוד שקיבל ג'וזף בורגר בר, הייתי חייב לטעום אותו בעצמי.

אחרי שדאגתי שישמרו לנו מקום, התחלנו לחשוב איך אנחנו מגיעים לירושלים בפקקים. האם צריך לצאת מוקדם מהעבודה? כמה מוקדם? האם תהיה חניה? האם נירדם בנסיעה חזרה הביתה אחרי האוכל? אולי ניקח אוטובוס? בסוף הוחלט לאזור אומץ ולנסוע מת"א עם רכבנו הפרטי. התארגנו, אזרנו אומץ ועשינו את העלייה לי-ם. נכנסנו לחניון סמוך והגענו לג'וזף. מבחוץ המקום נראה כמו דוכן פלאפל, אבל מבפנים המקום חמוד ביותר. כשהתיישבנו הגיע אורן וסיפר שג'וזף רק בן 3, אבל הוא מהבעלים של מסעדת "חצות" הסמוכה, אלה שהמציאו את מנת המעורב הירושלמי לפני כחמישים שנה. הבשר שלהם הוא אנגוס שמגיע מארגנטינה, וההמבורגרים מוכנים מבשר צלעות, נתח שמן ומתאים במיוחד להמבורגרים.אור שוחט נהנה במסעדת ג'וזף בורגר בר

ראשונות – חלת בצל, פטריה ממולאת, ושניצלונים

תחילה הגיעו לא פחות מתשעה רטבים לשולחן, ואתם שלוש מנות ראשונות:
חלה שעשויה ממלא טבעות בצל מחוברות, שהייתה חביבה אפילו על זוגתי שלא אוהבת בצל, שניצלונים שטבלנו כל אחד מהם ברוטב אחר – פסטו, ברביקיו, צ'ילי חריף, צ'ילי מתוק, מיונז שום, אלף האיים, חרדל, קטשופ ומיונז. איזה כיף שיש כל כך הרבה רטבים על השולחן! והראשונה השלישית הייתה הכי טובה- פטרייה ענקית ממולאת בעוד פטריות, רוטב סויה, עשבי תיבול ושקדים שהוסיפו קראנצ'יות. פשוט מנה מעולה.
הפטרייה הענקית של ג'וזף בורגר בר

ה-המבורגר של ג'וזף ששמו ג'וזפין

"אתה אוהב לאכול?" שאל אותי אורן. כשעניתי "כן" עדיין לא ידעתי מה מחכה לי. הזמנתי את הג'וזפין, ה-המבורגר של ג'וזף בורגר בר, במידת מדיום רייר, וזוגתי הזמינה אנגוס בורגר עשוי היטב. עוד לא הספקתי להתאושש מהראשונות, וכבר הונחה לפני יצירת האמנות שאפשר לראות בתמונה: המבורגר מקסיקני חריף, מעליו פטריית פורטובלו, עליה המבורגר אנגוס עסיסי, מעליו ערימה מכובדת של חזה אווז, עליה כבד אווז, מעל הכל ביצת עין, ובצד ירקות וגוואקמולי. ממש כאילו השם שלי רשום על ההמבורגר הזה. אחרי בוק התמונות המלא שעשיתי לדוגמן שלי – מרחתי אבוקדו, הוספתי את הירקות, סגרתי את הלחמנייה, ויאללה לזלול! בזכות מידת העשייה הנכונה ההמבורגר היה עסיסי להפליא, והמון מיץ יצא ממנו על הצלחת והידיים שלי. מדי ביס הרגשתי כל פעם חלק אחר מההמבורגר- ביס עם פטרייה, ביס עם חזה אווז, עיקצוץ מהבורגר החריף שבתחתית, ונקודות שיא של כבד אווז נימוח. כיף גדול! יש לציין את הלחמנייה שעמדה בגבורה ונותרה בשלמותה עד הסוף הג'וסי, על אף עומס המשקל והנוזלים. ההמבורגר של זוגתי היה פחות מוצלח, אבל זאת מידת העשייה שהיא ביקשה. אין מה לעשות, היחס בין מידת העשייה של ההמבורגר לבין עסיסיותו הוא יחס הפוך – ככל  שצולים אותו יותר כך הוא עסיסי פחות.ג'וזפין של ג'וזף בורגר בר

לסיכום

ההמבורגר של ג'וזף בורגר בר עשוי מבשר טוב, בידי אנשים שיודעים מה הם עושים עם אוכל. האירוח היה מצוין, ומספיק היחס החם כדי לרצות לחזור. המקום הזה הצדיק את הניקוד הגבוה שקיבל בסקר, והיה שווה להגיע לכאן במיוחד מת"א. כנראה שאשלח לפה גם את חבריי הדתיים, כי המקום כשר.

שם: ג'וזף בורגר בר. כתובת: אגריפס 123 ירושלים. כשרות: כשר. שעות פעילות: א'-ה' 11:00-02:00, ו' 11:00-שעה לפני כניסת שבת, מוצ"ש צאת השבת עד 02:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי