מונא – אבי גבאי גילה המבורגר פרימיום בבירה, האם הוא שווה את הנסיעה?

אבי גבאי,

אחרי אכזבה ממוסדות ידועים אחרים בעיר, אבי גבאי החליט לבדוק את מסעדת מונא בירושלים ולראות האם ההמבורגר שלהם שווה את המחיר. הוא גילה שם משהו מעניין מאד…

מסעדת מונא – נעים להכיר

מצאנו את עצמנו מחפשים המבורגר טעים בעיר הקודש והחלטנו לנסות את הקציצה של מסעדת מונא, הממוקמת באחת הפינות של מרכז העיר ברחוב שמואל הנגיד. אז אחרי שבלאק הפכו כשרים, איוו הפכו לבינוניים ומסעדת זוני הוכתרה כ"בסדר" נזכרנו שיש מקום אחד בירושלים ששמענו עליו ועוד לא ניסינו – מונא.

עשר דקות של הליכה בהחלט העמיקו את הרעב שלנו והפכו את ההמבורגר לנכסף עוד יותר. נכנסנו למס

מונא ירושלים - המבורגר מומלץ בבירהעדה וקצת הופתענו מהיוקרתיות שלה, כוסות יין ונרות על השולחן ותיירים עם חליפות ממלאים שולחנות. הסתכלנו בתפריט של מונא ובין כל הפולנטות והטליאטלות הייתה שורה אחת – "המבורגר, צ'יפס 72 ש"ח". נראה קצת יקר אבל החלטנו לנסות כי באמת באנו לראות מה יש לעיר שלנו להציע בתחום הקציצות. הזמנו המבורגרים והמלצרית די הופתעה, שלא נאמר התבאסה, וגרמה לנו להרגיש לא נעים "מה, בלי ראשונות?" כן, בלי ראשונות. שאלנו אם אפשר להוסיף תוספות כלשהן על ההמבורגר ואחרי בירורים תמוהים הסכמנו לקבל תוספת פרמז'ן בצד.

ההמבורגר של מונא

קיבלנו את ההמבורגרים על קרש עץ לצד כלי אישי קטן שבו היה הצ'יפס. יחד איתם הגיעו מיונז, קטשופ, חרדל ולאחר שביקשנו קיבלנו גם איולי שום. ההמבורגר נראה טוב עם צ'ופסטיק שתקוע בו ומונע ממנו להתפרק. הלחמנייה נראית מצוין – קלויה (בחלקה העליון לפחות – 'המכסה'). הירקות הונחו על הלחמנייה התחתונה ומעליהם ההמבורגר – קציצת 200 גרם (לא סקסית במיוחד), שלא הייתה בדיוק בצורת המבורגר רגילה אלא עבה קצת ויותר אליפטית מאשר עגולה. חיתוך לשניים באמצע ההמבורגר גילה לי מידם עשייה מדיום מושלם, למרות שמבחוץ ההמבורגר נראה טיפה שרוף. מבחינת הטעם ההמבורגר של מונא היה בסדר – לא מעבר. טעמיו של הבשר לא בלטו במיוחד, לדעתי חסר לו מלח, והפרמז'ן עם האיולי הוסיפו לו טעמים שחיפו על תפלותו.מונא ירושלים - המבורגר עם סטייל

הצ'יפס היה טעים, פריך בצורה מושלמת אם כי הכמות הייתה די קטנה. לקראת סוף המנה הכל התפרק לי בידיים, הקציצה החליקה החוצה, הירקות נפלו והכל התערבב למין סלט על הקרש. נראה כי זה בעיקר בגלל שלא קלו את החלק התחתון של הלחמנייה והירקות ונוזלי ההמבורגר שהיו מונחים עליה פשוט הפכו אותה לספוג נוזלי שמקשה על האכילה. סיימנו את הארוחה עם ידיים מלוכלכות, אמרנו יפה תודה ואחרי התשלום נפרדנו מהמבנה היפיפה של בית האומנים.

לסיכום

ההבורגר בסדר, אבל זו ממש לא סיבה להגיע במיוחד. אם כבר אתם שם הייתי ממליץ לבחור דברים אחרים מהתפריט כי המטבח בעל מוניטין (שייך לקבוצת מחניודה). המחיר לא סטודנטיאלי בלשון המעטה וקצת הרגשנו שם לא בנוח. אז מה, יכול להיות שלבירת ישראל אין המבורגרים טובים להציע? כמו שהדברים נראים, לא ממש (מחכה להודות שטעיתי).

שם: מונא. כתובת: שאול הנגיד 12, ירושלים. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ה' 18:30 – 0:00, ו' 12:30 – 16:30 18:00 – 0:00, ש' 12:30 – 0:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי