מוזס ירושלים – אסף כהן עם סיפור על כוחה של קהילת המבורגר ישראל

אסף כהן - כתב אורח,

כשיש קשרים לא צריך פרוטקציה?מסתבר שזה תקף גם במסעדות – ואולי אפילו בעיקר במסעדות. דיווח לא קל על חוויה קשה מסניף מוזס ירושלים, הסניף הכשר שבסינמה סיטי. 

מקרה שהיה כך היה – מוזס ירושלים

המקרה המדובר התרחש  בתאריך 21.6.15  בסניף הכשר מוזס ירושלים בסינמה סיטי. הגענו קבוצה של כמעט 20 איש לחגוג את יום הולדתה של סבתי היקרה. הזמנו מקום מראש, ולא טלפונית, אלא הגענו פיזית יום מראש כדי לוודא שיש מקום לקבוצה גדולה ואכן הבטיחו לנו פינה מסוימת במסעדה שתחכה לנו בשעה 20:00. ביום המיועד הגענו כמה דקות מוקדם יותר – וגילינו שבמקום שהובטח לנו המקומות תפוסים.

"כבר מארגנים לכם מקום" הבטיח לנו אחראי המשמרת. מיד התחילו לארגן לנו מקומות על שולחן בר מוגבה תוך התעלמות מוחלטת מהעובדה שרוב הקבוצה מעל גיל 50, חלקם נעזרים במקל הליכה,חלקם ילדים קטנים וממש לא מתאים להושיב אותנו על כיסאות גבוהים. אז המשכנו לחכות. ה"כבר" הזה התארך לכ-15 דקות בהן אנחנו עומדים חסרי מעש בכניסה (כאמור, קבוצה של 20 איש שחלקם כבר מזמן בגיל פנסיה). הפעם הבטיחו לשדרג אותנו לאיזור ה-VIP. מחכים ומחכים. אפילו כוס מים לא הוציאו לנו.

בשעה 20:30 הובילו אותנו אחר כבוד לשולחן שלנו, שהסריח מסיגריות (כמובן שהעישון אסור!) אבל כולם היו רעבים אז סתמנו את האף וקיווינו שהריח יעבור. המנות הראשונות הוגשו על חשבון הבית כפיצוי והיו טעימות וטובות. יחד עם המנות הראשונות לקחו מאיתנו את ההזמנות. סיימנו את המנות הראשונות והמשכנו להמתין לשתיה ולמנות העיקריות. ביקשנו כמובן שאת מנות הילדים יאיצו ויוציאו ראשונות. והמתנו, וחיכינו. אני יכול לכתוב כאן עוד 50 פעמים שחיכינו וזה עדיין לא יספיק לתאר את העובדה שכל הקבוצה חיכתה שעה שלמה למנות העיקריות. שעה. למרות בקשות ושאלות והפצרות ותחנונים שיוציאו לפחות את מנות הילדים – כל שקיבלנו היה הסיסמא: "כבר מוציאים". כבר.הארט בורגר של מוזס ירושלים

בשעה 21:40 (כמעט שעתיים מהרגע שהגענו למסעדה) החלטתי שהגיעו מים עד נפש. הלכתי לאחראי המשמרת שבדיוק אמר שוב לאמא שלי: "כבר מוציאים". ציינתי בפניו שהם צריכים להתבייש בעובדה שאנחנו כלקוחות צריכים להתחנן לקבל את המנות שהזמנו, שאפילו את השתיה לא הוציאו לנו (כן טרחו להביא מים לשולחנות בכמות שהספיקה רק לכשליש מהאנשים – אבל את השתיה הקלה והבירות שכן הזמנו לא הוציאו למרות בקשות חוזרות ונשנות). אז (שימו לב!) אמרתי שאני עומד לכתוב על כל הסיפור בקהילת המבורגר ישראל.

ברגע שהזכרתי את "קהילת המבורגר ישראל" ואת שמו של ארקדי היקר – אחראי המשמרת הלבין הבטיח ש"יהיה בסדר והוא הולך לדאוג לנו אישית". בתוך כמה דקות יצאה השתיה, ואחריה המנות שלנו אחת אחרי השניה. כשסיימנו לאכול את המנות העיקריות – הואילו בטובם להוציא את התוספות. כאילו שרצינו אותן בכלל. האוכל עצמו, לרוב האנשים, היה טעים (אם כי היו כמה ספקות לגבי ההמבורגרים שנראו קטנים יחסית לקציצה שאמורה להיות 250 גרם – מה גם שברובם חסרו מרכיבים כמו עגבניות…) אבל שום דבר לא מחפה על שירות מחפיר כזה. המתנה ארוכה בכניסה ללא התייחסות, ובנוסף גם למעלה משעה של המתנה לאוכל – בעיקר כשיש בקבוצה ילדים קטנים ומבוגרים. מנת הילדים, אגב, הוגשה אחרונה. בסביבות השעה 22:10. רוב הנוכחים, וגם הורי הילדים, תכננו לצאת מהמסעדה הביתה בסביבות 21:30. כפיצוי נוסף (מעניין למה…) הגישו לנו קינוחים על חשבון הבית.

בסוף הערב אחראי המשמרת ניגש אליי וביקש את הטלפון שלי כדי שמנהל סניף מוזס ירושלים יוכל להתקשר ולהתנצל על חווית השירות שקיבלנו, שבדרך כלל זה לא המצב בסניף, שהיו המון אי הבנות וכולי (לא ברור אילו אי הבנות. היינו רשומים ביומן וההזמנות נלקחו שעה לפני שהן הוגשו) ושבדרך כלל הם ערוכים להגשה לקבוצות גדולות ועוד ועוד ועוד. נתתי לו את הטלפון של אמא שלי. שיתנצל בפניה, לא בפניי.

תגובת קהילת המבורגר ישראל

לאחר קבלת התלונה פנינו לרשת מוזס לקבל תגובתם. מוזס פנו אישית לכתב אך בחרו שלא להשיב לדברים בכתבה. לאחר לבטים רבים החלטנו לפרסם את הכתבה הזו כדי לתת גב לחברי הקהילה ולהרתיע עסקים נוספים מלתת שירות לא ראוי ללקוחות. אנו מקווים, ומאמינים, כי מדובר במקרה בודד ואין הכתבה מעידה על התנהלות הרשת כולה.

*** המסעדה נסגרה ***