המקום הנחבא בקומה השניה שהולך להפתיע אותכם

אלעד גור-אריה,

כבר תקופה ארוכה שאני עוקב אחרי מקום בירושלים שקפץ לי בפיד בכמה וכמה אפליקציות חברתיות. מבלי לעשות לייק, פשוט נכנס מדי פעם ורואה מה המקום מחדש. למרות שביקרתי במרכז המסחרי בירושלים בו הוא נמצא, מעולם לא זכרתי שראיתי אותו. אבל כמו שאמר זקן סיני חכם: "מה שנחבא בקומה השניה, לפעמים יותר טוב ממה שפונה לחזית", או שאולי אמר את זה הקבלן של הבית של ההורים שלי? אחד משניהם, זה בטוח. בכל מקרה, הגיע הזמן לפקוד את המקום, ולכן לקחתי את נ' ונסענו אל Q's Wings & Burgers בירושלים.

ההמבורגר של Q's Wings and Burgers

ההמבורגר שמתחבא במסעדה שבקומה השניה

במרכז המסחרי שבגבעה הצרפתית בירושלים הייתי כמה וכמה פעמים, אכלתי וגם כתבתי על מסעדה אחת או שתיים ששוכנות שם. לקח לי כמה זמן לחפש את המסעדה Q's Wings & Burgers עד שהבנתי שצריך לטפס לקומה השניה. הליכה קצרה במסדרון והגענו אל המקום. מספר בודד של שולחנות בחוץ, כמה שולחנות בפנים, דלפק הזמנות ומטבח פעלתן קידמו אותנו בשעת ערב קיצית. כמה טוב האוויר של ירושלים בקיץ, בהשוואה לסאונה המהבילה של יפו-תל אביב.

המקום היה מאוכלס בעיקר במשפחות שישבו ואכלו המבורגרים בתיאבון, אבל גם סטודנטים מהמעונות של האוניברסיטה, שנמצאים בקצה הרחוב. המקום, בניגוד לרוב המקומות בירושלים, פתוח בשישי ובשבת ומציע לאוכלוסיה המקומית פתרון מהיר ונגיש לארוחה בסוף השבוע. פתרון נהדר לסטודנטים שלומדים וחורשים וצריכים לספק את יצר המאנץ' שלהם. יש מצב שהמיקום של המסעדה, בקומה השניה, נחבא מהחזית, דווקא תורם ליכולת שלו לעבוד בשבת, מבלי להפריע לסביבת המגורים שעוטפת אותו. מוזיקה קלילה ברקע והתפריט מולנו, מה נזמין? התפריט מציע בעיקר המבורגרים וכנפיים, לצד מנות סלטים ומנות בג'בטה, שנראה שמושפעים לא מעט מהמטבח הערבי. מי אמר פיוז'ן ולא קיבל?

ההמבורגר המטריף של Q's Wings and Burgers

כמנת פתיחה החלטנו להזמין את מנת 1/2קילו כנפי העוף ברוטב הבית (29 ₪). למנות עיקריות לקחתי את ההמבורגר הבית, 300 ג' עם תוספת חלומי וצ'דר בארוחה הכוללת צ'יפס ושתיה (56 ₪ לארוחה, 8 ₪ לכל תוספת). נ' לקח את המבורגר אקזוטיק בתיבול מיוחד של המקום, 200 ג' עם תוספת של ביצת עין, גם בארוחה (53 ₪ לארוחה, 5 ₪ לתוספת). לנשנוש לקחנו גם מנת טבעות בצל עם רטבים (12 ₪).

Q's Wings and Burgers, סנדוויץ' עוף

Q's Wings & Burgers, מבחן הטעימה

ראשונה הגיעה מנת כנפי העוף ברוטב הבית. למי שמחכה לצ'ילי הסטנדרטי של רוב המסעדות בתחום, מצפה אכזבה טובה. למה טובה? כי מה שקיבלנו היה מ-ע-ו-ל-ה! כנפיים שמנמנות, מצופות היטב ברוטב שמזכיר מאוד את ה-Buffalo Wings האמריקאיות, אבל בווריאציה קצת יותר מזרח-תיכונית, מעט פיקנטית. בהחלט מנה משובחת והרוטב בכלל מנצח פה. המלצר ראה שאני כל כך מתלהב מהרוטב, שהביא לי אותו בקופסה קטנה לקחת הביתה (נ.ב. – הרוטב חוסל למחרת עם חזה עוף בגריל. פשוט מעולה!).

Q's Wings and Burgers - הכנפיים

ההמבורגרים הגיעו ונ' נתן את הביס הראשון. זה שמפצפץ את ביצת העין ומשחרר את החלמון הנוזלי לעטוף את הקציצה בעסיסיות שרק חובבי ביצי-עין יבינו את גדולתה. "וואו, זה פשוט המבורגר עסיסי", הוא אמר בקול בטוח. נתתי לו לקחת עוד כמה ביסים ואז הוא הוסיף: "שמע, אני אוכל לא מעט המבורגרים. אתך וגם במקומות אחרים. אבל זה בהחלט מהעסיסיים שאכלתי". על זה שהוא למד להעריך המבורגר טוב, אני שמח ומאושר. על זה שגיליתי שהוא אוכל המבורגרים בלעדי, אנחנו כבר נדבר על זה בבית. נ' מיקם את ההמבורגר הזה בטופ רשימת ההמבורגרים שאכל. ומה אצלי?

Q's Wings and Burgers - המבורגר עסיסי ומומלץ

ההמבורגר שלי הכיל תוספת שאני כבר הרבה זמן מחכה לנסות, ובכל מקום שטוען שהיא מוגשת, תמיד כשבאתי היא בדיוק אזלה. גבינת חלומי! הו, הגבינה המשנוצלת הזו, הכיצד תשפיעי על ההמבורגר שלי? ב-י-נ-ג-ו! השילוב של 2 קציצות עסיסיות, במידת עשיה מדיום-וול עדין, יחד עם החלומי והצ'דר יצרו שילוב פנטסטי של מנה כיפית לאכילה. אלמלא בלסתי מקודם את כנפי העוף, הייתי גם יכול לחסל את כל 300 הגרמים שהיו לי בצלחת, אבל בביס האחרון כבר נכנעתי. שבעתי. גם אצלי, כמו אצל נ', מדובר באחד ההמבורגרים הטעימים ביותר שאכלתי, בזכות העסיסיות של הקציצות והתוספות המנצחות. החלומי בהחלט הפכה את ההמבורגר ל… ובכן, חלומי.

Q's Wings and Burgers, המבורגר עם חלומי

נ' עוד היה גרגרן ורצה לטעום עוד משהו. התחשק לו המבורגר כבש, אבל היה ברור לשנינו שלסיים המבורגר קומפלט, עם הלחמניה והתוספות, זה יהיה כבר יותר מדי, אז הוא ביקש רק את הקציצה, ככה נקי. אני לא חובב בשר כבש/טלה (לא תמצאו אותי מזמין בייקון טלה, למשל), אבל נ' חובב בשר בכל צורה ואופן, והתענג על הקציצה שהוגשה לו לשולחן. המילה 'עסיסי' נרשמה שוב.

Q's Wings and Burgers - קציצת המבורגר כבש

סיכום של ביקור מוצלח וטעים

נ' ואני סיכמנו שצריך להביא לפה את ק', המלווה המיתולוגי שלי, שהיה בדיוק בחו"ל. כנראה שזה המדד של שנינו מעתה לאיכות של מסעדה, האם צריך להביא את ק' או לא. לפה בהחלט שצריך להביא. המיקום של המסעדה, בגבעה הצרפתית הופך את הנסיעה מתל אביב-יפו למסעדה למהירה מאוד, שכן נחסכת הכניסה למרכז העיר הפקוק והסואן. אפשר לשלב את הבליסה במקום בטיול שבת בעיר, או סתם בערב שבא לכם לצנן קצת את עצמכם באוויר הריר צלול כיין. Q's Wings & Burgers – שאפו!

שם: Q's Wings & Burgers. כתובת: ההגנה 21, ירושלים (הגבעה הצרפתית). כשרות: לא כשר. שעות פתיחה: א'-ש' 10:30-00:30.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי