מי הדיינר הירושלמי שמעורר סערה והצליח להפיל את אלעד מהרגליים?

אלעד גור-אריה,

ושוב, מצאתי את עצמי מעמיס חברים (א' ו-ק') על האוטו הקטן שלי ושם פעמיי אל ירושלים, אל מקום ששמו R&R Diner. התוודעתי לדיינר לראשונה בזכות הכתבות שעלו עם פתיחתו, והתנגדות החרדים אל קיומו ומיקומו, עקב היותו מגיש אוכל לא כשר בחצר האחורית שלהם (רחוב יפו, בואכה רחוב הנביאים). יחד עם זאת, המקום נפתח, החל לרוץ והגיע הזמן לבדוק האם עצם פתיחתו היא הפרובוקציה, או גם האוכל שמגישים בו. שלושה רעבים נכנסים לדיינר בירושלים. הסיפור מתחיל עכשיו!

דיינר R&R - המבורגר שכולו תענוג, מקור:יח"צ

התפריט הכי טעים שיצא לי לראות

חנינו באחד החניונים שסובבים את רחוב יפו וצעדנו בגאווה לכיוון דיינר R&R. חלל רחב, עיצוב תעשייתי וקהל צעיר ברובו ישב סביב השולחנות ובלס מנות בשלל צבעים וגדלים. מוזיקה פופית ברקע, לא חזק מדי ולא חלש מדי. אוזן אחת שרה, השניה מקשיבה לשיחה סביב השולחן. התיישבו באחד מהתאים וקיבלנו את התפריט. אני בוהה בתפריט, קורא אותו לאורך ולרוחב, מההתחלה לסוף ומהסוף להתחלה, ולא מצליח להחליט כי הכל נראה מושך ומפתה. אפילו הדברים הבריאים כמו, רחמנא ליצלן, סלטים! הייתי כ-כ-ה קרוב לנגוס בתפריט.

טבעות הבצל של R&R דיינר

למנות ראשונות הזמנו לנו כדורי מק-אנד-צ'יז על רוטב עגבניות חמים (38 ₪), קלמרי פריך עם איולי שום ולימון (40 ₪), פירה כמהין ופרמז'ן (26 ₪), צ'יפס עם צד'ר מוקרם/נמס מעליו וטבעות בצל. לעיקריות, החלטנו להתפרע. א' הלך על קריספי צ'דר בורגר (75 ₪), ק' הלך על דרים בורגר (76 / 83 ₪, בהתאם לגודל) ואני הלכתי על מנה די חדשה שהיא קציצת המבורגר שלתוכה טחון פלפל צ'ילי אדום (כי אני מת על חריף!). אני בכוונה לא מתאר לכם את המנות, זה יחכה להמשך. סמכו עלי.

השרימפס של R&R דיינר

נתחיל עם הראשונות

אישית, לא טיפוס של קלמרי, מעולם לא התחברתי למפלצת הגומי הזאת, השוכנת לה במימי הים. א' ו-ק', לעומת זאת, התנפלו על המנה וחיסלו אותה בלי להניד עפעף! בחלל האוויר נשמעו מילים כמו 'טעים' ו'מהמם', יחד עם ביטויים כמו 'אין דברים כאלו'. לעומת זאת, בגזרת המק-אנד-צ'יז, יכולתי בהחלט לתת את דעתי. שימו את הכדורים על המזלג, שימו אותם בפיתה עם סלטים (כמו פלאפל), שימו אותם בכל מקום שתרצו, הם יהיו מהטעימים שטעמתם! ברגע שעושים אותם עם גבינה אמיתית וחלב, ולא כמו המוצר המעובד שאתם מכירים מהסופר, הטעם ימריא לשמיים. רוטב העגבניות השתדך נהדר בשביל לשבור את הטעם הגבינתי ונרשמה מריבה קלה על החלוקה של הכדורים בין הסועדים. טבעות הבצל (עם טבעת בצל אמיתית בתוכן) הלכו נהדר עם רוטב ברביקיו ורוטב הצ'ילי שהוגש לשולחן וגם הצ'יפס רשם הצלחה, בהתחשב בכך שהוא לא מהתעשייתיים המוכרים לכם ממסעדות רבות ומוכרות. אבל שום דבר לא הכין אותנו לעתיד לבוא בגזרת המנות העיקריות, שלשם עצם קיומן נתכסנו כאן היום.

R&R דיינר - כדורי מק אנד צ'יז

R&R Diner – גדול, מושחת, טעים

וואו! המנות העיקריות הגיעו. בהינו בהן במשך כמה וכמה שניות טובות. "היינו כחולמים", אומר הביטוי המפורסם, ואכן כך. מול א' עמדה צלחת ועליה קציצה ענקית ומשנוצלת, נחה לה בין כתר ובסיס לחמניה, ללא שום תוספת מעבר. לא ירק ולא רוטב. קציצה נטו. א' חצה את המנה שלו לשניים ואז התגלה הפלא. בתוך הקראסט נחה לה קציצת המבורגר ובתוכה גוש ענקי של גבינת צ'דר בהליכי נזילות מתקדמים. הכרחנו את א' לחתוך מחצית אחת לשניים, ו-ק' ואנוכי טעמנו כל אחד את המעשר שלו. תקשיבו, זה גאוני, זה טעים, זה רותח בפה וזה לא צריך כלום מעל ומתחת, למעט הלחמניה. זה פשוט, וזה מושלם!

R&R דיינר וההמבורגר המשנוצל

ק', חובב גבינה כחולה ידוע, קיבל מנה עם לוק של מיס יוניברס. קציצה שמנמנה, ועליה נחו רצועות בייקון, עלי רוקט, עגבניות בגריל ומנה נדיבה של גבינה כחולה. אם היה אפשר להעביר קבצי קול בכתבה, הייתי משמיע לכם את גרגורי ההנאה של ק'. אני פחות מתחבר לגבינה כחולה, אבל בכל זאת טעמתי לי קצת, ואכן – מנה משובחת בכל קנה מידה. נקודה לזכות הבייקון – הוא היה בשרני מאוד, ולא רצועת 90% שומן ו-10% בשר, שאנחנו מכירים ממסעדות אחרות,שלא יצויין שמן. מנה שניה מוצלחת מתוך שלוש, ומה חיכה לי, חובב החריף?

דיינר R&R - המבורגר שכולו תענוג ירושלמי

אודה ואתוודה, עשיתי טעות. כרגיל ביקשתי בלי חסה ועגבנייה, ומסתבר שהמנה שלי, מגיעה רק עם חסה ועגבנייה, בתוספת לקציצה. הקציצה מכילה בתוכה כבר פלפל צ'ילי אדום וגבינת צ'דר, והירקות נועדו לתת קצת מגוון בפה ואולי למתן קצת את החריפות. אז למראית עין קיבלתי מנה משעממת למראה, שתמונתה עלולה לאכזב אתכם הקוראים, אבל פה זה נגמר. קציצה מדוייקת לחלוטין, עם כמות ב-ד-י-ו-ק של הצ'ילי, כדי לא לשרוף לכם את הלשון אבל כן לתת לכם את העקצוץ. יחד עם זאת, קינאתי מאוד ב-א' וב-ק' על הבחירה שלהם. בביקור הבא אזמין לי טירוף משלי ואף אחד לא יקבל ביס!

אני חושב שאפשר לתת מכנה משותף אחד לכל שלושת המנות. הקפדה על בשר. בכל אחת מהמנות הורגשה הקציצה, למרות התוספות ושיטות ההגשה, והקציצה התברכה בטריות שכל כך אמורה ללוות המבורגר טוב ואיכותי. טעם אדמתי טוב כזה של בשר שנצלה בדיוק לנקודה הנכונה והוגש ישר לשולחן. כן, גם במקרה של ההמבורגר המשנוצל.

קינחנו וגררנו את עצמנו החוצה

קינחנו בקינוחים מקוריים של R&R Diner (ממליץ לכם לא לוותר עליהם בשום צורה) וגררנו את עצמנו לאוטו. למזלינו, הדרך מירושלים לתל אביב-יפו היא ירידה ברובה, ולכן כל מה שהיה צריך זה לשלב הילוך לניוטרל ולתת לאייזיק ניוטון לעשות את שלו. אם יש סיבה לעלות את ירושלים על ראש שמחתי, מקום כמו R&R Diner הוא אחת מהן. וכמו ש-ק' אמר בדרכנו לאוטו: "אכלתי בהרבה מסעדות, זאת אחת הארוחות הטעימות ביותר שזכורות לי", והוא יודע על מה הוא מדבר. ואחרי הארוחה הזו, אני מסכים אתו.

הקינוחים של דיינר R&R

שם: R&R Diner. כתובת: יפו 33, ירושלים. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ה' 12:00 ועד אחרון הלקוחות, ו'-ש' 09:00 עד אחרון הלקוחות.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי