ההמבורגריה הסודית שמוכרת רק לירושלמים ומגישה סטייק מדהים

מתן גון,

השבוע החלטתי לצאת מתחום השיפוט הרגיל שלי ונסעתי ליום כיף עם אור-יה "אוצר שלי" לטיול והנאה באזור ירושלים והחלטנו לאכול בירושלים הגדולה. שמועות כיוונו אותי למקום ששמו ההמבורגר של שגב, שמוכר רק לירושלמים ואמור להגיש המבורגרים משובחים. בתור צפוניים יצאנו לבדוק האם גם בחלק הזה של ארצנו הקטנטונת אפשר למצוא משהו טוב לאכול.

ארוחת המבורגר - ההמבורגר של שגב ירושליםאחרי נסיעה ארוכה החלטנו ללכת למסעדת ההמבורגר של שגב, מסעדה כשרה שמתמחה בבשרים ועל פי השם אפשר להניח שבעיקר בעיקר בהמבורגרים, מה יכול להיות רע? מדובר בסגנון מזנוני, ללא מלצרים של ממש, ניגשים אל הדלפק, מזמינים ומקבלים זמזם שיודיע לכם כשההזמנה שלכם מוכנה ואתם צריכים לקחת אותו. השירות אדיב, מבחר האופציות לא גדול במיוחד, אך ההסברים עבורם פשוטים וניתנים בקלות. גם המקום עצמו לא גדול, לא מתאים לאירועים אבל כן נחמד לבוא לשבת לארוחה מהירה יחסית.

הבשרים של שגב

קיבלנו החלטה, כמנה ראשונה הזמנו סטייק פילה 200 ג' (90 ₪) מדיום וול, עשיתי פרצוף בתקווה שיבינו שאני רוצה מדיום והיא עושה לי בעיות. הסטייק היה מדהים, ראוי לציין, שהוא הגיע נוטה לכיוון המדיום (תודה לאל) והוא היה נימוח ועסיסי, כזה סטייק שפשוט גורם חשק לעוד ועוד. התחלתי להתחרט שלא הזמנתי אחד נוסף כמנה עיקרית, ללא ספק אחד הסטייקים הטובים שאכלתי במסעדות, וזה אומר משהומכובד למדי על המקום.

ההמבורגר של שגב ירושלים - סטייק פילה

לעיקריות הזמנו שתי ארוחת המבורגר. אני לקחתי את המבורגר "שגב מפנק" (69 ₪ + 20 ₪ בשדרוג לעסקית) במידת מדיום – ההמבורגר מוגש עם ריבת בצל שכמעט לא הייתה מורגשת לצערי ונתח גדול יחסית של כבד אווז שהיה עשוי בצורה די טובה, לא מושלמת אבל טעימה. הקציצה עצמה אמורה להיות עשויה מנתח פריים ואנטריקוט, אך למען האמת, הרגיש לי כמו קציצת המבורגר בשר בקר רגילה, לא משהו מיוחד. ההמבורגר הגיע קצת יותר ממדיום, ולצערי חשתי ירידה משמעותית לאחר הסטייק המצוין לא יודע אם בגלל הבשר עצמו או פשוט בגלל שהסטייק היה כל כך מדהים שנוצרו אצלי ציפיות כל כך גבוהות מכדי שהמקום יוכל לספק אותן.

ההמבורגר של שגב ירושלים - ארוחת המבורגר

גם ה"אוצר שלי" רצתה שגב מפנק אך כמובן שהיא ביקשה וול דאן, ההמבורגר שלה הרגיש יבש מאד וחסר טעם, מידת העשייה הרסה את כבד האווז ואת הקציצה וריבת הבצל כבר לא יכלה להציל את המנה. לדעתי, בשני ההמבורגרים היה חסר שומן בקציצה על מנת שתהיה נימוחה יותר ועסיסית יותר, בוול דאן של האוצר אולי זה אפילו היה עוזר קצת אחרי רצח מידת העשייה שהיא ביצעה בו. בצד המנות הזמנו את כל סוגי התוספות האפשריות, צ'יפס, טבעות בצל וצ'יפס בטטה. כל התוספות היו טעימות מאד, אך רגילות, קנויות ועשויות במידה נכונה על מנת לספק את מקסימום הטעם. כמובן שעם הארוחה מגיעה גם שתייה, אני לקחתי קולה זירו ואור-יה קולה רגילה. תוך כדי לגימות אחרונות מהקולות שלנו אור-יה יצאה בהכרזה/שאלה: "הפילה היה מדהים! מתי הולכים שוב?"

ההמבורגר של שגב ירושלים, המבורגר שגב מפנק

השורה התחתונה

באופן כללי, הייתי מרוצה מהמקום, אולי ההמבורגר לא הכי טעים בארץ וגם לא הכי מיוחד, אבל המבורגר טעים ואיכותי והסטייק פשוט נהדר. אני מציע לכם ללכת ולנסות את ההמבורגר של שגב, אולי הטעם שלכם מעט שונה משלי וההמבורגר יהיה לטעמכם, אבל מה שבטוח, הסטייק יפיל אתכם מהרגליים!

שם: ההמבורגר של שגב. כתובת: יד חרוצים 4, ירושלים. כשרות: כשר. שעות פעילות: א'-ד' 11:00-24:00, ה' 11:00-01:00 ו' סגור, ש' 19:00-01:00.

ליצירת קשר ופרטים נוספים מאיזי