פאב החבית – רעות מבררת האם מדובר בהמבורגר הטוב ביותר בבירה?

רעות יששכר,

יכול להיות שכבר שמעתם על פאב החבית בירושלים, אולי ממני, אולי מאחרים. זהו פאב מקסים הממוקם קרוב לכיכר החתולות שבמרכז העיר. שנה שעברה גיליתי את המקום לראשונה, אז טענתי שפאב החבית מכין כמה מההמבורגרים הטובים בירושלים. אך האם שנה אחרי אותו ביקור הרמה נשמרה? כמו בפעם הקודמת, הגעתי עם בן זוגי כדי לבדוק האם פאב החבית עומד במבחן הזמן.

הגענו לחבית בחמישי בערב. בזמן שמניין השיכורים שבחוץ עולה לאיטו, נכנסו לפאב רעבים ומותירים מאחורינו את בלייני העיר שמדיפים אדי אלכוהול אל אוויר ההרים צלול כיין. אנחנו הסחים היחידים פה, מה שמעלה את השאלה – מדוע שני סחים הולכים לפאב? בשביל ההמבורגרים של החבית, כמובן.

התיישבנו, התמתחנו וניגשנו לזלול מהראשונות

נאצ'וס מוקרם בגבינת צ'דר (38 ₪) – הגבינה הייתה רבה, וכן גם רגשות האשמה שלא מיאנו להגיע בסוף הארוחה. כמות הנאצ'וס והגבינה הייתה מכובדת. האם זה לטובה או לרעה, תחליטו אתם, אך אוכל להגיד לכם כי העובדה לא מנעה מבן זוגי לבלוס את רוב המנה, שיחיה. הנאצ'וס באו בתוספת ממרח אבוקדו ו-, מכל הדברים, גם רוטב פיצה; בחירה שנראתה תמוהה תחילה, אך אחרי שטעמנו גילינו שהיא נכונה.

ה-נאצ'וס של החבית

השילוב בין הנאצ'וס לממרח האבוקדו היה המוצלח ביותר, וממנו נהיננו הכי הרבה. אם אי פעם טעמתם נאצ'וס בקולנוע או משקית, זה בדיוק זה. הטעם והמרקם ברובם זהים לזה המוכר לכם. זה לא מפליא, בהתחשב בעובדה שהנאצ'וס קנויים. עם זאת, הנאצ'וס כן עברו אפייה בתנור יחד עם הגבינה, ולכן לא הרגשנו שהמנה הייתה יבשה. אם אתם באים עם חברים לראות משחק כדורגל ולשתות בירה, זו כנראה אחת המנות המתאימות ביותר למלא את תפקיד המנה המשותפת.

החבית - נאצ'וס מעולה!

ועכשיו לשוס – ההמבורגרים של החבית!

ואיזה המבורגרים, למען השם, איזה המבורגרים. החלטנו ללכת על לא פחות מיצירות מופת עם הזמנה של המונה ליזה (54 ₪) – תערובת בשר עם גבינת רוקפור; והמבורגר פאבריצ'יו (65 ₪) – מיונז, פסטו, עגבניות מיובשות, עלי בייבי ובזליקיום במעיל פרמז'ן וסטייק פורטבלו.

הראשון שטעמנו היה המונה ליזה. במקרה שלפנינו יצירת המופת של לאונרדו דה וינצ'י היא לא יצירת המופת של החבית, עליה נדבר עוד מעט, אך עדיין ראויה לציון ולשבח. קציצת המונה ליזה מורכבת מתערובת בשרים ומעליה גבינת רוקפור משובחת. אדגיש שהלחמנייה של החבית היא לא פחות ממדהימה, היא עוברת חריכה קלה על הגריל, כך שלא תספוג נוזלים ותתפרק תחת עומס המילוי. וכאילו זה לא מספיק, היא גם מקבלת טעם מעושן מעודן שנורא אהבתי.

המוברגר מונה ליזה של החבית

ומה לגבי הקציצה עצמה? מצוינת! לא סתם אני אומרת שפאב החבית הוא אחד מהמקומות הטובים בירושלים, ויתכן שגם מחוץ לה, כשזה נוגע להמבורגרים. יכולתי להרגיש איך בין ביס לביס הטעם משתנה ממלוח לחמצמץ, ומחמצמץ למעושן. פשוט נפלא. עם זאת, למרות שהקציצה לבדה הייתה מלוחה בצורה נאותה, בשילוב המליחות של גבינת הרוקפור, יוצא שהמנה כולה הרגישה מעט מלוחה מדי. כמובן שאוהבי המלוח יעופו על זה, אבל בכל זאת, לשיקולכם.

פאבריציו של החבית

ואחרי הגברת נעבור לאדון, עםהמבורגר פאבריצ'יו. ההמבורגר הזה גנב את אור הזרקורים. המנה הייתה יותר טובה מקודמתה. היא הרגישה מאוזנת מבחינת המליחות (ואני אומרת את זה כאדם שאוהב אוכל מתובל מכל הלב, קרי – הרבה מלח). העגבניות המיובשות והבזיליקום נותנים למנה טעמים חזקים, והרגשתי שהם משתלבים מצוין. זוהי מנה, בהיעדר מונח אחר, אקזוטית. כל חלק במנה מודגש, עם טעמים מאד דומיננטיים. הבשר, כמו במונה ליזה, רך, במידת עשייה מדיום מדויקת כפי שביקשתי, מגובש ואינו מתפרק. במילים אחרות, אפשר להגיד שבחבית עושים משהו נכון ומישהו עבד קשה כדי להגיע להמבורגר מוצלח. פאבריצ'יו – גנבת את ליבי.

המבורגר פאבריציו של החבית

לסיכום

ביקרנו כאן כמה וכמה פעמים, לא רק לצורך ביקורת, ותמיד היה פה טוב (בן זוגי ועידו משל ממליצים על 'החקלאי', מנה עם בטטה ורוטב מייפל שהייתה טעימה חרבות). נראה שהמקום שומר על רמה גבוהה ואף משתפר עם השנים, ולא נותר לי אלא לפרגן להם, שוב. אה, בנוגע לשאלה האם זה ההמבורגר הטוב בבירה? לדעתי, כנראה שכן.

שם: החבית. כתובת: רח' הלל 33, ירושלים. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ש' 17:00-04:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי