זוני – רועי יוסיפון גילה המבורגר מרתק שחובה להכיר בלב עיר הקודש

רועי יוסיפון,

כשרועי יוסיפון משוטט ברחובות ירושלים הוא מחפש לאכול המבורגר טוב, הפעם הוא נתקל במסעדת זוני, מסעדת שף שכל ירושלמי שמכבד את עצמו צריך להכיר.

לא פשוט למצוא מקומות שמגישים המבורגר טוב בירושלים. במיוחד אם אתם מחפשים תוספות מעניינות, ואולי לא כשרות. אל מסעדת זוני שברח' משה סולומון 15 הגענו לאחר מאמצים של אשתי המוכשרת באיתור מסעדה שכזאת. (ל"איוו" אנחנו לא מתקרבים). מדובר מסעדת שף שמתמחה בבשרים ובמנות מהמטבחים האירופאים. המסעדה ממוקמת בסמטה צדדית של מרכז העיר ומהתרשמותנו קהל היעד העיקרי שמגיע למקום הוא תיירים ששוהים באזור, או ירושלמים ותיקים שמכירים את המסעדה.

זוני וההמבורגר שלי

הגענו מאוד ממוקדי מטרה ובלי יותר מדי משחקים הזמנו שתי מנות של זוני בורגר 250 ג' במידת עשייה .M.W (מחיר למנה 68 ₪). לכל מנה הייתה תוספת לפי בחירה מתוך התפריט (צ'יפס, אורז, סלט וכו'). אשתי ביקשה גבינת צ'דר כתומה ואני הזמנתי בייקון (12 ₪ לכל אחת מהן). לאחר כמה דקות המתנה וציפייה קיבלנו מנות שהורכבו בתוך לחמניות בריוש טריות שעליהן היו מונחות קציצות בקר עסיסיות, עגבנייה, טבעות בצל סגול וחסה חתוכה לשערות דקיקות. עכשיו אני אתמקד בכל בורגר בנפרד.המבורגר זוני, טופינג גבינת צ'דר

צר לי לפתוח בצורה שלילית אך היה קשה להתעלם מהנוזלים שניגרו מהקציצה על הצלחת ומתחת ללחמנייה. זה הפך את הלחמנייה לרכה מאוד ודייסתית, לא תמיד מעורר תיאבון. הלחמנייה עצמה הייתה וטרייה אך לא עברה קלייה ועומס הנוזלים מהבשר יצר לחמנייה ספוגה בקצוות, לא החוויה הכי נעימה. הגבינה הייתה טעימה ונמסה על הקציצה בצורה מושלמת, וכמובן שהירקות טריים (במקרה הזה הם היו פחות נחוצים כי הלחמנייה הייתה כבר רטובה).

ההמבורגר שהגיע בתוספת בייקון היה טוב יותר ביחס לאחיו עם הצ'דר. לא נראו נוזלים מיותרים על הלחמנייה או הצלחת. הבייקון היה משובח ונצרב כראוי על הגריל. כמובן שגם כאן הקציצה הריחה מעולה (בגלל הבייקון) והירקות שהונחו על הלחמנייה היו טריים ובכמות מדויקת. למרות התיאור המנוגד בין שני הבורגרים, נהנינו מהטעם של שניהם. יחד עם ההמבורגרים הגיע צ'יפס ספוג בשמן. מהסוג שמזכיר מייד דוכני שווארמה או פלאפל (הזכיר לי קצת את הצ'יפס של יומנגס). משהו קטן שאולי ראוי לציין כאן ולי אישית מאוד מפריע – במסעדה מגישים אך ורק משקאות קלים של חברת פפסי. מה שלדעתי פוגע בחוויה הכללית מאחר והחיך שלנו רגיל לקוקה קולה.המבורגר זוני, טופינג בייקון

לסיכום חווית זוני

בסך הכל נהנינו מהאווירה במסעדה, ההמבורגרים שהזמנו היו יחסית טובים לאלו שמצאנו עד כה בירושלים, אבל לא יזיק שיפור על מנת להפוך את החוויה למוצלחת יותר.

שם: זוני. כתובת: יואל משה סולומון 15, י-ם. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ש' בכל שעות היממה.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי