המבקר עם דיווח ראשון ובלעדי על ה-מקום החדש לבילוי

המבקר חוזר,

אחד הדברים שאני הכי אוהב בפלטפורמה של "קהילת המבורגר ישראל", זה לגלות את המקומות החדשים שמחר יהפכו להיות הדבר הבא, הפעם הגעתי למסעדת יוקו אונו.

ריח המעשנה הגיע אליי בשלב מאוחר יחסית אל שולחנות הפיקניק מילאו את השטח וסועדים מחוייכים ומרוצים לגמו בירות ותלשו נתחי בשר מעצמות או החזיקו המבורגר כאילו אין בעיית מתאן ואוזון, מגפת טבעונות וכל הגורמים האלו שמנסים לגרום לכם להפסיק לאכול מה שטעים. בירה. IPA מהחבית של הובגובלין ואני מרוצה. פגשתי בשולחן בחור מגניב בשם יונתן מקהילה שנקראת קהילת האלכוהול של ישראל ומיד התאהבתי. כי בינינו המבורגר בלי דרניק זה כמו… המ… המבור… זה כמו המבורגר וגבינה טבעונית.

 יוקו אונו, החדש של קריית אונו מקור: פייסבוק

פגשתי את איזי סגל השף של המקום ואחראי למיז המדליק הזה שאתם בוודאי מכירים אותו מסטייק איט איזי, הפוד טראק המעולה. מנת הסליידר אנטריקוט שלי שודרגה לכמה פינוקים בצד ואני הרגשתי לאט לאט שהאוכל של יוקו אונו טוב כמו האווירה, כנראה שזה יהיה המקום הקבוע החדש שלנו.

המעשנה של יוקו אונו, מקור: פייסבוק

יוקו אונו – הגיע זמן לבלוס

המבורגר מזן סליידר מבשר אנטריקוט ישב בלחמנייה חסרת חשיבות וכתר של בריסקט טלה מעושן שימש בתור הטופינג התורן. היו שם כמה ירקות בצד ואני שמחתי לראות אותם שם בצלחת ולא מפריעים להבחין בטעם המשמעותי ביותר בכל מה שנקרא המבורגר וזה כמובן הבשר.

יוקו אונו - המבורגר מומלץ

בניגוד למצופה הסליידר לא רק שלא התייבש אלא נהפוכו, אחוז השומן הגבוה מאוד (כ-40%) הפך את הקציצה לחלקלקה ונעימה עם טעים עשיר מאוד שלווה בתיבול נהדר. הבשר המעושן שימש כתיבול נעים שלוקח את המנה הזו לסיבוב נוסף של טעם ומרים אותו יפה בלי להפריע לעיקר. מידת הצלייה הייתה באזור המדיום אך הפקשוש היחיד שכנראה נבע מהשקעה המאוחרת שכמעט גבלה בסגירה הייתה קציצה שיצאה מהקירור ולא קציצה בטמפ' מוכנה לפלנצ'ה כך שלמרות שרוב הקציצה עמדה להגיע לשיא הטעם המרכז נותר קריר ואל התבשל עד הסוף. טעמתי מספיק כדי לקבוע שזה משהו זניח. השומן בצדדים הגיע ללחות המתבקשת והמכלול עבד נהדר.

המבורגר של יוקו אונו

אבל לאיזי לא מגיעים רק בשביל המבורגר. אלא אם אתם בדיאטה כמוני, רק ששלי עומדת להתחיל מחר. פונקתי בצלע ספריבס ובריסקיט מעושן ששניהם היו כמה רמות מעל הבשר המעושן שאני מצליח להכין ואין ספק שהניסיון בעישון והניסיון העשיר של השף טרם לזה שמכל מנע בקע לי בעיקר "ואו" איזה מעושנים מעולים.

שירת הסינטה

בחצות המסעדה די נסגרת. אבל פאק איט מנת טטאקי סינטה עם סלטון זו אחלה דרך לדחות את הדיאטה לשנה הבאה. בשר הסינטה משיוש להפליא נצלה בקצוותיו ויצר חלונות קטנות שנשקו לסלטון עלי כוסברה, צ'ילי ועגבנייה שרוכזו בעזרת שמן שומשום וכל ביס שם סינטה הפך מביס של סטייק לביס במנה קטנה ונהדרת לא תגלית השנה אך סדרה של ביסים שלא תפסיקו לנשנש.

קצת על המקום. תראו, יפה הוא לא. ואם הייתם בפאבים של סטונדטים בצפון או בדרום בטח נתקלתם במקומות האלו שכנראה שימשו פעם כמתנ"ס, רפת או קרוואן של משהו לא מוגדר, אך מלבד הכירות יש שם הרבה יותר מידי נפש ואנרגיות. בחצות החבר'ה היו מבושמים. מחויכים ונהדרים. הפעילו בקסטריט בויז וביצעו את הריקוד ולא היה שום מקום בעולם הזה שרציתי להיות בו כעת.

***המסעדה נסגרה***