מודיעין שלום, מדבר ההמבורגר של BEEF בורגר, במה אפשר לעזור?

אלעד גור-אריה,

ושוב עושה אני פעמיי אל המבורגריות שכונתיות ועצמאיות. למה? כי אותי מסקרנים העסקים הקטנים והעצמאיים, אני פחות נמשך להיצע ולמנגנון של הרשתות הגדולות. הן לא צריכות אותי, מבקר קטן וגרגרן, יש להן את מכונת היח"ץ העצמאית. לעסקים הקטנים יש שתי ידיים ותעוזה, ואת זה אני מעריך יותר. כשזה מגיע למודיעין, עיר הנושקת ל-100,000 תושבים, היצע ההמבורגרים הסתכם תמיד, ובעיקר, במורדן בר (המעולה), אבל לא עוד. ברגע ששמעתי שבשנתיים האחרונות רצה לה תופעה בשם BEEF בורגר, החלטתי לבדוק ולנסות האם קם המבורגר ראוי נוסף במודיעין?

לוקי 220 גרם של BEEF בורגר

היידה, אל תוככי העיר מודיעין

מסעדת BEEF בורגר שוכנת לה בתוך העיר עצמה, נכנסים מצומת שילת ופונים שמאלה ברמזור עד למרכז המסחרי. חניה יש בשפע ברחובות הסמוכים, אבל כל מי שגר קרוב, מדובר במרחק הליכה של דקות בודדות. המסעדה מעוצבת לה בסגנון דיינר אמריקאי (שולחנות ותאים מרופדים), יחד עם מקומות בחוץ. בשביל שלהי יוני, מזג האוויר שיחק לטובתנו והיה תענוג – גם בחוץ וגם בפנים. על גבי מסך ענקי הקרינו את המשחק התורן בגביע העולם (נדמה לי שזה היה דרום אבחזיה נגד צ'למניה, אבל אני לא בטוח, לא מבין גדול בספורט).

התפריט פשוט וקל, ולא מותיר את הרעבים מבולבלים. שמות המנות נגזרים מגיבורי מיתולוגיה (תור, לוקי ושות'). ניסים ואנוכי עלעלנו בתפריט והחלטנו לחלוק מנה ראשונה של אמפנדס תפוחי אדמה (22 ₪, אפשר גם במילוי בשר באותו המחיר) וכנפי עוף ברוטב צ'ילי מתוק-חריף (22 ₪ ל-8 יח'). לעיקריות בחרתי בארוחת ביפ-תור (59 ₪, כולל צ'יפס ושתיה), המבורגר במשקל 220 ג' בתוספת חציל קלוי (6 ₪), בלי עגבניה וחסה ועם פוטטוס (2 ₪) במקום צ'יפס. ניסים לקח לוקי (59 ₪, כולל צ'יפס ושתיה), המבורגר כבש במשקל 220 גר' בתוספת ביצת עין (6 ₪).

הכנפיים של BEEF בורגר

וזה למה אני אוהב המבורגריות עצמאיות-קטנות-שכונתיות

ראשונה (וזה למה קוראים לה מנה ראשונה), הגיעה מנת האמפנדס, בצידה צ'ימיצ'ורי תוצרת בית ומיונז שום. האמפנדס מעולים. קריספי בחוץ, עסיסי בפנים ויחד עם הצ'ימיצ'ורי האלוהי, קיבלתם מנה פותחת תיאבון למופת. רשמתי לעצמי לנסות את האמפנדס בשר בפעם הבאה. גם ניסים אמר שהמנה מעולה, ואם כך נראה הסיפתח, הוא די מסוקרן לעתיד לבוא. הערת כותב למקום – אפשר, ורצוי לשקול להוסיף אפילו עוד אמפנד אחד למנה. לשיקולכם.

BEEF Burger אמפנדס תפוחי אדמה

ניסים קיבל את ההמבורגר שלו קודם. אישית אני סולד מבשר כבש, ולא נוגע בביצים כשהן נראות לעין באוכל, לכן במקרה זה כל הכתוב הוא על דעתו של ניסים בלבד, לא טעמתי. לדברי הטועם, ההמבורגר היה עסיסי ביותר וביצת עין תמיד מוסיפה למנה שכזו. רמת שביעות רצון גבוהה, הטועם יצא מבסוט.

לוקי 220 גרם של BEEF בורגר

עכשיו אני רוצה לדבר על ההמבורגר שלי. אני יושב כבר כמה ימים ומנסה לחשוב איך לנסח את שביעות הרצון שלי מהמנה, בלי לשמוע מכם, הקוראים, את המילה 'אבל'. אין לי איך להסביר את החוויה, מבלי להשתמש במילה "קלילה". המנה פשוט קלילה. בקטע מעולה! הלחמניה אוורירית אך מחזיקה נהדר את המסה. החציל הקלוי היה בדיוק מה שהיה צריך מעל הקציצה, שלכשעצמה היתה מעולה, עם טעם בשרני עמוק ומידת עשיה מדיום-וול מדוייקת. לפעמים, אחרי שבולסים המבורגר יש הרגשת כובד שהכל יושב בבטן, פה זה הרגיש אחרת. שובע, אבל לא במוד של לדדות החוצה בעזרת עגורן. מקווה שהקונספט הובהר כהלכה. זה רק אומר שבפעם הבאה אני מנסה את ה-450 גרם (איחלתי לזולל בהצלחה). אה, ויש סכנת התמכרות לפוטטוס, לא משנה עם איזה רוטב זה בא.

ביפתור של BEEF בורגר

מכיוון שמצב רוחנו היה טוב מאוד, והמנות היו טעימות, אולם לא כבדות, החלטנו לקנח ברול עוף. חצי-חצי ככה, לסגור סופית את הפינה של ארוחת הערב. חזה העוף מגיע עם תיבול קל מאוד של מעט מכל דבר. אין משהו דומיננטי שמשתלט על המנה, ולכן התוצאה (מבחינתי) היא טובה. מרגישים את הכל, ובעיקר את העוף. קצת התלכלכו הידיים מהרטבים שברול, אבל למי אכפת? ככה צריך לאכול! אם לא התלכלכה לכם היד, אתם במקום הלא נכון!

רול עוף עסיסי של BEEF בורגר

BEEF בורגר – סיכומו של ביקור

בין אם אתם מקומיים, גרים באיזור או מזדמנים לאיזור, ביקור במסעדת BEEF בורגר הוא בהחלט 'וי' שאתם צריכים לעשות ברשימת המקומות שיש לאכול בהם. המקום משנה ומגוון את המנות מדי פעם, ולאורך המונדיאל תזכו לקבל בירה חינם בהזמנת מנה בשרית ותוספת, כשאת המשחקים משדרים על מסך ענק במסעדה. מי שרעבה נפשו ואין לו כוח להגיע, אפשר גם להזמין משלוחים.

מבצע מונדיאל של BEEF בורגר

שם: BEEF בורגר. כתובת: צאלון 21, מודיעין-מכבים-רעות. כשרות: כשר. שעות פעילות: א'-ה' 11:30 – 23:00, ו' 11:30 – 15:00, ש' 20:30 – 23:00

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי