אלעד גור אריה חוזר למודיעין כדי לברר האם מורדן בר מצליחים לשמור על הרמה?

אלעד גור-אריה,

מורדן בר במודיעין תמיד ישב אצלי על האמצע. ספרתי כמה ביקורים שהיו טובים מאוד, מול כמה ביקורים שגמרו לי לשאול האם המקום מבין את המשמעות של המבורגר טוב. לזכותם ייאמר, שתמיד האוזן של הבעלים הקשיבה לכותבים של קהילת המבוגר ישראל ולעוקבים. המקום שיפר את הטעון שיפור ושימר את מה שיש לשמר, ולכן החלטתי לחזור למקום אחרי יותר משנה, כדי לראות האם המורדן עדיין שומר על רמה?

מורדן בר - המהפכנים של מודיעין, מקור: יח"צ

ויבוא יום שלישי והרעב קינן

אז הגיע לו יום שלישי, יום הדבשת. היום שממנו העצבים יורדים אט-אט אל עבר סוף השבוע. בחו"ל קוראים ליום האמצע Hump Day על שם דבשת הגמל, רק שאצלם זה יום רביעי. ומשסיימנו את שישים השניות על משהו שממש לא קשור להמבורגר, הבה נחזור למטרה שלשמה נתכנסנו אנו כאן. המבורגר. לקחתי את ק', אחרי תקופה ארוכה של 'חתול ועכבר' – הוא היה בחו"ל לצרכי עבודה, וגם אני – ונסענו בשעת ערב מוקדמת למודיעין, מורדן בר במקומו עמד. בפאתי איזור התעשייה של מודיעין, שופע מקומות חניה וצוות מלצרים שכבר החל לכרכר סביב שולחנות שהלכו והתמלאו. חיילים, משפחות, בני נוער, הכל מהכל.מורדן בר - חגגיה שלא נגמרת, מקור: יח"צ

התיישבנו לנו בשולחן צדדי, ולקחנו את אותו התפריט המוכר והצבעוני, המחולק לשניים – תפריט אחד כללי של כלל מנות המסעדה, ותפריט ההמבורגרים, שמביא אותך לקריאה מעמיקה במבחר מנות ההמבורגר השונות והמשונות. חלקן היו מוכרות לי מביקורים קודמים, חלקן היו חדשות (לפחות מאז ביקורי האחרון), ודומה היה שהמקום מקפיד, כמו בפסקה הקודמת, לשמור על העיקר ולחדש מסביב.

גזרת הראשונות, קראנץ' והזייה

למנות ראשונות לקחנו לנו קראנצ'י מאק-אנד-צ'יז – אצבעות מאק-אנד-צ'יז מטוגנות המוגשות עם סלסה (34 ₪) ופטריות הזויות – פטריות מטוגנות ממולאות בגבינת עיזים/מוצלרה, פרמז'ן ופסטו (36 ₪). אני ספציפית מאוד אוהב מאק-אנד-צ'יז. לא את אלו שמכינים מהקופסה האדומה שיש על מדפי הסופר, אלא את אלו שממש מכינים עם גבינות וחלב. מקלות המאק-אנד-צ'יז שהוגשו לשולחן היו טעימות, מהבילות, מתובלות במידה מדוייקת והלכו נהדר לא רק עם הסלסה, אלא גם עם רוטב הקיסר שהוגשו עם הפטריות ההזויות שהוגשו במקביל. אני מניח שהאצבעות היו הולכות נהדר עם כמעט כל רוטב קיים, ועל כן גדולתן. הן היו פשוט מצויינות. נרשמה מריבה קלה ביני ובין ק', מי יזכה באצבע האחרונה. ויתרתי לו.

מאק אנד צ'יז מהממים של מורדן בר

הפטריות  היו לא רק הזויות אלא גם מפתיעות. מעבר לכן שהן היו טעימות, אי אפשר לדעת איזה מילוי יהיה בפנים, אלא רק לאחר הביס הראשון. רולטת פטריות על השולחן. התחברתי פחות לפסטו, כי אני פשוט לא ממש מסמפט פסטו, אבל ברמה הכללית מדובר באחלה של מנה. לזכות מורדן בר ייאמר, ששתי המנות גדולות ומכובדות ביותר בהתחשב שמדובר במנות ראשונות. קחו בחשבון, שלא תמצאו את עצמכם שבעים כשמגיעה החגיגה האמיתית – ההמבורגרים.

פטריות הזויות של מורדן בר

המהפכה נמשכת – ההמבורגרים של מורדן בר

עקב העובדה שהנחתי ששנינו נזין חלק לא קטן מהרעב שלנו באמצעות המנות הראשונות, הלכנו מראש על מנות הבסיס של ההמבורגרים, במשקל 200 ג'. לקחתי את פידל קסטרו – 200 ג' בקר טחון עם אננס, קונפי מנגו, חלפיניו, קונפי שום וגבינת צ'דר (66 ₪), בעוד שק' לקח את הבונפרטה, 200 ג' בקר טחון עם רוטב גבינה כחולה ויין לבן, פירות יער, וטבעות בצל תוצרת בית (69 ₪). שתי המנות הוזמנו במידת עשיה מדיום, כשאני (כמובן!) ביקשתי בלי חסה ובלי עגבניה. בכל מה שקשור למנה שבחרתי, סברתי שמדובר במנה מוצלחת ביותר. אני לא חסיד של אננס, ועל אחת כמה וכמה שילוב עם קונפי מנגו עלול ליצור מתיקות יתר, אבל הקונטרה של השום, החלפיניו והצ'דר יצרו איזון מצויין שרק תרם לטעם הטוב של המנה, יחד עם קציצת בשר שהגיעה במידת עשייה מושלמת של מדיום.

מורדן בר - פידל קסטרו המבורגר דיקטטורי

ק', חובב הגבינה הכחולה, פירק את המנה שלו בזריזות, ולא נודע כי בא אל קירבו. הנהון קל בראשו תוך סימון 'וואו, טעים', הבהיר לי שהוא מרוצה מהמנה שלו בצורה שאי אפשר לתאר במילים (אבל כן בהנהונים), שגם היא מחביאה בתוכה מרכיב שעלול לגרום לפרץ של מתיקות – פירות יער. מידת עשיה מדוייקת נרשמה גם כאן – מדיום ורדרד ועסיסי.

נפוליאון בונפרטה של מורדן בר

קינוחים וסיכום

לקינוח לקחנו דווקא משהו שלא היה בתפריט, מעין פאי על בסיס שיבולת שועל, שמוגש עם כדורי קצפת וגלידת וניל. מדובר בקינוח למיטבי לכת. יש בו מן השחיתות, אבל אי אפשר להתעלם מהעובדה שמדובר בקינוח עם הילה של בריאות, וקינוחים הרי אמורים וצריכים להיות מושחתים. יחד עם זאת, הוא היה טעים ומיוחד. ממליץ לנסות, ולו רק בשביל החוויה של קינוח קצת שונה, מעין קונטרה לשחיתות שקדמה לו.

קינוח שיבולת שועל עם קצפת, גלידה וחמאת בוטנים - מורדן בר

לסיכום, אני רוצה לתרום את שני הסנטים שלי לדיון סביב המורדן. ידוע לי שבקרב קוראי הכתבות יש אנשים ששומרים אמונים למורדן בר ויש אנשים שממש לא התחברו אל המקום. זה בסדר, מותר לכן ולכם להחזיק בכל דיעה, וברור לי שבלוטות הטעם שלי שונות משל כל אחד אחר. יחד עם זאת, כן צריך להוריד את הכובע בפני מוסד שקיים כבר כל כך הרבה שנים ולא פוחד לשנות, לחדש ולהתנסות, ומעל הכל מצליח ליצור שילוב מטורף ומשתנה של מנות. מאחל לי ולמורדן בר עוד ביקורים נוספים של זלילה מטורפת ומהנה.

שם: מורדן בר. כתובת: השדרה המרכזית 15, מודיעין. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ה' 19:00-03:00, ו' 18:00-04:00, ש' 12:00-03:00.

ליצירת קשר ופרטים נוספים מאיזי