בין הרים וגבעות שוכן לו הרבה יותר מסתם המבורגר

אלמוג קורן,

הרבה זמן שלא לקחתי על עצמי את המטלה החשובה והמכובדת בהחלט של ללכת לדגום ולטעום המבורגריה. חדשה, קיימת, מוכרת או פחות, זה לא באמת משנה, המטרה תמיד אותה מטרה, להביע את דעתי (האישית כמובן) על מקום, לטוב ולרע. ההחלטה נפלה, לאחר זמן מה של שיחה עם בעל הידע וגם השררה, אור בלאן, הוחלט שמורדן בר יעברו תחת עיני הביקורתית וקיבתי הרעבה. 

המבורגר יון גיקה של מורדן בר מודיעין

חשבתי, תהיתי, התלבטתי איך לנהל את העניין, אחרי הכל זה צריך להתאים גם לשגרת החיים שלי, בכל זאת רמת גנית שצריכה לתכנן נסיעה לאיזור מודיעין ואז גם המחשבה על מי יצטרף אליי הפעם. אני לא הולכת לבד, אחד – זה מבאס מדי, שתיים – תמיד טוב שיש מישהו להעלות איתו רעיונות ומחשבות. באמצע אימון, העליתי את ההתלבטות הקשה הזו מול שני חברים, ועוד לפני שסיימתי את המשפט, קיבלתי כבר ״דיבס״. הפור נפל, אחרי הבלגן של סוכות, ואחרי שהוא יחזור מחו״ל, גיל מצטרף אליי וקדימה למודיעין! אז אחרי אימון משותף, מעט מאוד מזון במהלך היום בניסיון נואש מראש למזער קצת נזקים, ונסיעה אחת ארוכה (במושגים של ״תל אביביים״, תסלחו לי) הגענו למחוז חפצנו, מ-ו-ר-ע-ב-י-ם. בכניסה המארחת כבר חיכתה לנו ואמרה ״כן ברור, כבר יש לנו שולחן מוכן עבורכם״.

כי לכל תחילת ארוחה יש פתיח

היינו חייבים להתחיל עם משהו שיפתח את החך והתיאבון, מכיוון שיש לי חיבה לסוג של ״מנות קלאסיות״ ובגלל הידיעה שנצטרך (דגש על נצטרך, התפקיד מחייב) להזמין מספר המבורגרים, החלטנו ללכת לראשונה על מנת נאצ׳וס (42 ₪). אתחיל בזה שיש לי מקום של חום ואהבה לנאצ׳וס שמוגשים כמו בטקריות בארה״ב, עם כל התוספות. ביס אחד מהמנה, עצימת עיניים לרגע, ויכולתי לדמיין שאני יושבת בטקרייה ליד הבית של אחותי בקליפורניה. מכיוון ששנינו חובבי אבוקדו, הייתה קצת מלחמת חורמה על הגוואקמולי שלטעמנו נדרש יותר ממנו, אבל כמו שאמרתי, שנינו חובבים רציניים אז גם אם היה לידנו 4 ק״ג מזה יש מצב שזה לא היה מספיק. קראנצ׳י מהנאצ׳וס, מנחם מהגבינה המותכת, פיקנטי מהסלסה, חמצמץ מהשמנת החמוצה וחרפרף מהחלפניו, כל מה שאפשר לקוות לו במנה כזו. בהחלט מנה מספקת וכיפית לזוג כמנה ראשונה, דירוג: 8.5/10 (רק בגלל הגוואקמולי).

הנאצ'וס של מורדן בר

האירוע המרכזי שלשמו התכנסנו

החלטנו להזמין שלושה המבורגרים (200 ג' כל אחד) ולחלוק אותם. לכל אחד בהתאמה הזמנו תוספת אחרת. יש כמה דברים שממש חשוב לי לציין לפני שנתחיל בדירוג, כשנשאלנו לרמת העשיה ביקשנו מדיום, כל שלושת ההמבורגרים היו עשויים במידה מדויקת להפליא! זה אחד הדברים שמקומות הכי נופלים או נזכרים בזכותם. אם יש אפשרות לבחור מידת עשיה (מי אתם אנשים שהולכים למקום שאין אפשרות כזו?! לא ברור) המטבח חייב להיות מדויק בעניין. מורדן בר מקבלים 10/10 על מידת העשיה המדויקת. המקום נקי מאוד, ואני קצת משוגעת לעניין, זה אחד הדברים הראשונים שיכולים לעשות לי חוויית אוכל כיפית, או מבאסת מפחד לחטוף צהבת (זה 3 זריקות בישבן, וזה לא נעים!). התפריטים נקיים ולא דביקים, השולחנות נקיים והמקום מואר בצורה נעימה, אני שונאת לאכול בחושך ולנסות לפענח מה נמצא מולי.

המבורגר וויליאם השלישי של מורדן בר מודיעין

במקום ה-3: פנצ׳ו ויה

ההמבורגר מגיע עם גבינת עיזים, פלפל צ׳יפוטלה חריף ופסטו נענע (66 ₪). בסדר הבדיקה, הוא דווקא נטעם השני מבין השלושה אבל שנינו סיכמנו, שהוא היה הכי פחות מרשים מביניהם. הסיבה בעיני הייתה שהיה קצת יותר מדי צ׳יפוטלה מה שהשתלט על כל הטעמים בצורה די אגרסיבית, אם לא הייתי בודקת שוב לפי התפריט מה יש בתוך הלחמניה, לא הייתי זוכרת שאמורה להיות שם גבינת עיזים, עד כדי כך אינה מורגשת, ופתאום טעם חזק של נענע.
מסקנה : 7/10, גם גיל הסכים שאולי אם היו מורידים קצת ממינון הצ׳יפוטלה והיו מורחים את הפסטו והחריף בצורה קצת יותר אחידה, ייתכן מאוד והציון היה שונה לחלוטין. אז קצת איזון בהרכבת המנה עצמה יעשה איתה רק חסד.

המבורגר פנצ'ו ויה של מורדן בר מודיעין

במקום ה-2: וויליאם השלישי

אוקיי, אני לא בטוחה שההגדרה הנכונה כאן היא המבורגר, מה שבטוח מנה נהדרת! מפתיעה, כיפית, קצת שונה, כבדה (ראו הוזהרתם) שגורמת לכם לרצות ללטף קצת את הבטן אחרי הביס האחרון. קציצה של 200 גרם, מעליה פטריות קצוצות עם אגוזים וערמונים, חרדל דיז׳ון ומוצרלה מעל, הטוויסט… הכל עטוף בבצק פריך ואפוי בתנור (73 ₪). תשמעו, חוויה. הקראנצ׳יות של הבצק, הטעם האדמתי של הבשר עם הפטריות והאגוזים וכל זה נח לו תחת מעטה מנחם של גבינת מוצרלה מותכת. אין מילים לתאר, כל ביס, תענוג. מצד אחד המבורגר, מצד שני קלצונה… מה אפשר לבקש יותר מזה? מסקנה: 8.5/10 וגם זה, רק בגלל הבא בתור שמיד יעלה ויבוא.

המבורגר ווילאם השלישי של מורדן בר, מבט מבפנים

במקום ה-1: יון גיקה

רק בגלל שכל ההמבורגרים מבוססים על מהפכנים ומעולם בחיי לא שמעתי עליו, ד״ר גוגל סגר את הפינה. מתמטיקאי, דיפלומט ופוליטיקאי רומני. אין לי מושג מה הקשר בין שם המהפכן לבין ההמבורגר עצמו, אולי הדיוק המתמטי של הטעמים המושלמים? לא יודעת, אשאיר את החחלטה בידיכם. פרוסות בייקון טלה, קונפי שום מושלם ורוטב בשמל (69 ₪). ו-ו-א-ו!!!! קולות הגרגור שבקעו מהגרון של שנינו הוכיחו ללא ספק בכלל, זה ה-המבורגר של הערב. בניגוד לשניים האחרים שעוד השארנו קצת כי התלבטנו והחלטנו שנחזור אליהם ונחליט, כאן לא היה ספק, נעלם כלא היה תוך דקה וחצי בליווי קולות הנאה. אני חולה על שום קונפי, אני חושבת שזה אחד הדברים הפחות מוערכים בתחום המזון וכשזה נעשה כמו שצריך, זה שילוב מושלם של רכות, חריפות שומית וטעם מעושן. תוסיפו על זה את הבייקון טלה שהיה עשוי נהדר, קראנצ׳י, מלוח במידה ומחזק את הטעמים המעושנים ואין שום דרך שהייתי מורידה את ההמבורגר לצלחת ולו לשניה. מבחינתי, הבשמל לא היה נחוץ במיוחד למרות שהוא היה נחמד (הוא מגיע בצד אז החלטה שלכם אם לטבול או לא). המבורגר עם טעמים בשרניים, מעושנים בלחמניה קלויה ורכה. הדירוג שלנו: 9.5/10 כי תמיד יש מקום לשיפור ותמיד יש לאן לשאוף. אבל חד משמעית, ההמבורגר המנצח של הערב פה אחד, או שניים, תלוי איך מסתכלים על זה.

בפינת התוספות לקחנו עם כל המבורגר תוספת אחרת כדי לבדוק את כולן. הסלט – סלט, מלווה מהצד ותו לא, דואג שנכניס קצת סיבים לגוף ואולי במקום מסוים נרגיש קצת טוב עם עצמנו. הפירה בטטה – אני בטוחה שיש דרך לעשות אותו טוב יותר, ספציפית הפעם הוא היה קצת מיימי. הייתי שמחה אם הוא היה קצת יותר בשרני, אולי לאפות אותו לפני קצת בגריל שייתן לו קראסט כזה מעל? יש כל מיני אפשרויות. המפתיע היה הצ׳יפס! מידת עשיה מושלמת, קראנצ׳י מבחוץ, נימוח מבפנים ומלוח בדיוק מושלם כדי לא להיות מלוח מדי לצד כל ההמבורגרים שגם ככה מגיעים עם תיבול כזה או אחר. המלווה המושלם.

המקום שנשאר בקיבה השניה

מה, לא ניקח גם איזה קינוח? תמיד יש מקום לקינוח… אז לקחנו שניים כי אנחנו גרגרנים וכי שנינו אמרנו שזה הצ׳יט החודשי שלנו, אז עד הסוף. שלא נרגיש שחלילה פספסנו משהו. החלטנו על קראק פאי (36 ₪), כי לשנינו יש חוויה נהדרת ממעשה ידיה של חברה טובה שלנו שהיא קונדיטורית אז אמרנו, נו! נראה אם זה יעמוד בסטנדרטים. השני היה הטורו קאז׳ו (38 ₪). הקראק פאי מוגש עם כדור גלידה וקצפת, המרקם היה רך מדי לטעם שנינו, הקינוח טעים בטירוף אבל אולי בגלל ששנינו רגילים לקראק פאי ״גס״ יותר וקראנצ׳י יותר, היתה לנו ציפיה קצת אחרת… אל דאגה, זה לא מנע מאתנו לסיים אותו. ההצעה היחידה שלי, היא להגיש אותו דווקא עם כדור גלידה חמצמץ כמו גלידת יוגורט עיזים. זו מנה גם ככה מאוד מתוקה אז גלידת וניל ליד זה בכלל Sugar Rush.

טורו קוז'ו של מורדן בר
לטורו קאז׳ו (38 ₪) כבר ממש לא היינו מוכנים. זו מנה ע-נ-ק-י-ת! תרגישו חופשי לקחת אותה ל-4 אנשים רגילים או ל-2 שמנים. מנה כיפית בטירוף, קרם וניל קפוא על עוגיית אגוזי קאשיו קראנצ׳ית ועל כל זה מעל, רוטב קרמל מלוח. אולי בגלל ששנינו מאוד משתדלים לשמור על התזונה שלנו ולא צורכים יותר מדי סוכר ביומיום, הרגשנו שאנחנו עוד רגע מתחילים לרוץ במעגלים מכמות הסוכר שהייתה בשני הקינוחים האלה. למי שיש חולשה עזה למתוקים, מאוד יאהב. לא הצלחנו לסיים את הטורו קאז׳ו זה היה מאתגר מדי ושנינו כבר היינו מפוצצים מכמות האוכל שהשתוללה על השולחן דקות ספורות קודם.

הקינוחים המתוקים של מורדן בר

לסיכום כל הטקסט הזה

אם הגעתם עד כאן- אתם מדהימים! תנו לעצמכם טפיחה על השכם וסחטיין על הסבלנות. מורדן בר הוא כבר מוסד ידוע ומכובד בקרב חובבי ההמבורגר ולחלוטין שווה את הטירחה להגיע מהמרכז. יש חניה חופשית, אווירה נהדרת, אוכל מעולה ומבחר שלא יבייש קרניבורים, צמחונים או סתם שומרי גזרה (במהלך שאר החודש זו אני). השירות מצוין, נעים, חייכני והמלצר שלנו היה בקיא היטב בכל האפשרויות והמליץ בהתאם. אז אם אתם באיזור, וגם אם לא, ובא לכם קצת לצאת מהרעש והבלגן של המרכז, סעו למודיעין ותבקרו במורדן בר, לא תתחרטו!

שם: מורדן בר. כתובת: השדרה המרכזית 15, מודיעין (ליגד סנטר 1). כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ה' מ-19:00 – 03:00, שישי 18:00 – 04:00, שבת 12:00 – 04:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי