חנוכה בסגנון מור דן בר – ההמבורגר שהצליח להפתיע את איש ההמבורגרים, ובגדול!

ארקדי פורטנוי,

רבים שואלים אותי "מתי המבורגר באמת הפתיע אותי לאחרונה?"- לרוב אני עונה "אין חדש תחת השמש" ומסביר שכיום רק טופינגים מיוחדים, בשר מאוד איכותי או הגשה ייחודית יכולים לעורר בי איזושהי התפעמות. אבל זה היה עד שטעמתי את הקציצה של מור דן בר.

כאשר יאנה קוקס (תותחית העל!) ניסתה לשכנע אותי במהלך המילואים שהיא סוף סוף מצאה מסעדה שמוכנה לזרום עם השגעון שלה ולייצר המבורגר בתוך סופגנייה, כפי שקהילת המבורגר ישראל מייחלת מזה זמן רב, הייתי קצת סקפטי. איפשהו הפער בין תמונות של המנות האמריקאיות המשוגעות לבין לארצנו הקטנטונת יצרו דיסוננס עמוק והצלחתי להתחמק ממנה למשך 4.5 שעות, עד שהיא תפסה אותי והצהירה: "מוצ"ש, מור דן בר, 22:00 אתה מוזמן עם ענית!!!"

השגעון של מור דן בר

כאשר הגענו למור דן בר הפעם, מיד זיהיתי את השינוי שהתחולל במקום. גם ברמת העיצוב בפנים ובחוץ, המקום קצת התרחק מן המראה של מסעדת טראבין בראשון לציון (כפי שכיניתי אותם בביקורי הקודם) וגם, חשוב מכך, בירת שניידר וויס המצוינת נכנסה לתפריט והובטח לי שבקרוב הם יהיו הראשונים בישראל להגיש את בירת שניידר וייס מהחבית. הבירה לא מסוננת ובעלת ספקטרום עשיר מאוד של טעמים מתוקים, מרירים וסיומת של מנטה. אבל התכנסנו כדי לטעום את האנטיוכוס אז חדל קשקשת.
מור דן בר ושלושת השמנמנים

אנטיוכוס – המבורגר בתוך סופגניה עם גבינה כחולה וריבת בצל

כפי שכתבתי: הייתי נורא סקפטי עד הביס הראשון. לאחריו שקט השתרר בפינתנו על הבר וכולנו המשכנו לטעום, ביס אחר ביס, כמו אחוזי טירוף. הסופגנייה שטעמנו הייתה קטנה מהסטנדרט ונעשתה במאפיית בוטיק עם מתכון של השף אלעד כהן (זו תוחלף בקרוב מסיבות השמורות במערכת). הסופגנייה הייתה חמאתית, עסיסית ונעימה עם אבקת סוכר ונוכחות ממשית, אך גם לא כזו שמאפילה על שאר המרכיבים. הלחמנייה שלנו הוגשה עם חריכה מדויקת במרכז כדי למלא את תפקידה כלחמניית המבורגר בצורה נאמנה. בתוך הלחמנייה נחה קציצת המבורגר 150 ג'. הבשר של ההמבורגר עבר שינוי מבורך מאז ביקורי האחרון וכעת מחזיק בטעם עצמתי יותר של בשר ועסיסיות מצוינת. ההמבורגר הוגש לי במידת מדיום-מדיום וול.

מורדן בר מציגים את אנטיוכוס, - המבורגר בסופגניה

קציצת ההמבורגר בגודל מיוחד נוצרה עבור ערב הטעימות של נציגי קהילת המבורגר ישראל, וזו נועדה להתאים לגודלה של הסופגניה אך לא התאימה ל"דוחס ההמבורגרים" שפיתח השף, אלעד כהן, לכן קצותיה היו מעט מבוקעים מסביב. מזל שזה נבע מהעסיסיות הלוהטת אשר פרצה החוצה מתוך הבשר כשהוא נצרב על ידי הגריל הלוהט. אם עדיין לא הרטבתם את המסך מגיע החלק הבא. בביס הראשון נהניתי, אבל אז טעמתי את החיבור עם הגבינה הכחולה השמנמנה-המרירה-מענגת שליטפה את הבשר הלוהט שלי וכיסתה אותו תחתיה. כל ביס הדגיש כי מדובר בחומר גלם איכותי ולא מתפשר וכפי שכבר הבנתם היה לי קשה לעצור את עצמי.

החלק האחרון שהתחבר למנה והפך את הכל ליצירה של שלמות היה ריבת הבצל. לא רק בגלל החיבור הציורי לסופגנייה האוורירית שלנו, אלא גם מכיוון שהטעם המתוק נאחז בגבינה והעניק רובד נוסף של טעמים, נקודתי אך עצמתי לכל המנגס (יענו ביס) כמכלול. שמחתי שריבת הבצל הייתה מדודה ולא העמיסה על הטעמים כי דווקא כטוויסט זה עבד נהדר ולא השתלט. בשלב הזה, אתם בטח שואלים את עצמכם – איך לעזאזל עובדת כאן אבקת הסוכר? אז אשיב לכם שאפילו זה התחבר עבורי מצוין. כשסיימנו קבעתי, המבורגר אנטיוכוס – המבורגר שאסור לפספס!

לצד ההמבורגר נחו כדורי פירה נימוחים עטופים בפירורי לחם זהובים. למרות שזיהיתי את המוצר התעשייתי נהניתי מאופן ההכנה המדויק שלהם ופשוט ישבתי ונהניתי מהמנה המרשימה, גברתי היפה שהצטרפה אליי וכוס הבירה המעולה אשר הורידה את הטעמים הישנים ופתחה מקום לטעמים של הביס הבא.

שם: מורדן בר. כתובת: השדרה המרכזית 15, מודיעין. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ה' 19:00-03:00, ו' 18:00-04:00, ש' 12:00-03:00.

ליצירת קשר ופרטים נוספים מאיזי