אור בלאן מטייל ומשמין במודיעין עם סלופי והמבורגר

אור בלאן,

שבת בבוקר יום יפה, אשתי שותה כוס קפה, השמש בחוץ מחייכת ובאופן יוצא דופן מאז שעברנו דירה אנחנו מוצאים את עצמנו עם האפשרות לנוח לכמה שעות ולחלוק קצת זמן איכות של שבת ביחד. לא, לא נגמרו המשימות, ולא אני לא באמת יכול לנוח כשחצי מהבית בארגזים, אבל היי – אני לא מתכוון לוותר על ההזדמנות לצאת לשמש עם אהבותי ולהנות מקצת טבע ארצישראלי. מפה לשם התארגנו, התנענו את האוטו ונסענו ליער בן שמן. עוד בעודנו שקועים עמוק בהתחרדנות מתקדמת על חלקת דשא מהנה בשיפולי היער, מתקשר אלינו יאיר פרייס ומציע לנו להצטרף אליו ולאשתו הטרייה לקטיף פטריות, איך לא, ביער בן שמן (אלוהים אדירים זה מה שנהיה מהחיים שלי!?!?!? איפה המסיבות, איפה הקרחנה?? איפה ימי הנעורים שחלפו עד בלי שוב????). הכל טוב ויפה, רק שהבטן מתחילה לקרקר וביער אין יותר מדי אופציות. מזל שיאיר הזכיר לי שחמש דקות נסיעה משם יש את More Than Bar. אז ארזנו הכל ונסענו למודיעין.

בלומינג אוניון של מורדן בר

More Than Bar – מזל שפתוח בשבת

מסעדה שפתוחה בשבת באזור מודיעין זה מחזה נדיר, שלא לא לומר איזוטרי משהו – לכן ממש ממש שמחנו שלפחות יש מקום אחד שאנחנו יודעים בוודאות שהוא לא רק פתוח אלא יש עליו לא מעט המלצות מחברי הקהילה. אז ברור שניצלנו את ההזמנות לקפוץ למודיעין (עיר האורות של המזרח תיכון, המשתווה ביופייה כנראה רק לפרדס-חנה-כרכור). אגב, יש משהו קצת ביזארי במסעדה שפתוחה בעלאק אזור תעשייה בשבת, לא שיש משהו נגד זה חלילה, אבל זה לא משדר בעיני מטבח מזמין, אבל זה רק אני והפולניות שלי, ועכשיו לעיקריות.

אחרי עיון מהורהר בתפריט ומתוך המחשבה שיש לנו עוד קטיף פטריות שמחכה לנו אחרי ארוחת הצהריים, החלטנו ללכת על פשוט ולא להתפוצץ מאחד ההמבורגרים המטורפים רבויי הכולסטרול והתוספות של המקום. הלכנו על מנות לא כבדות, החלטנו להזמין את ההמבורגר הרגיל, 200 ג' (54 ש"ח), בתוספת גווקמולי (8 ש"ח) עם צ'יפס ומנה של סלופי ג'ו בתוספת פלחי תפוחי אדמה (46 ש"ח). התיישבנו על הבר כי המסעדה הייתה מלאה במשפחות של 2.5 הורים ועשרות ילדים זעטוטים חובבי רעש ואוכל.סלופי ג'ו של more than bar

הסלופי ג'ו היה בחלט סלופי, רק לגבי הג'ו אני לא כל כך בטוח. קיבלתי מנה מכובדת לכל הדעות שהוגשה בצורה יפה ומעוררת את העין, אבל פה נגמרות המחמאות ועוברים לתכלס – בתכלס סביר ותו לאו, בשר ללא ייחוד או טעם מורגש בתוך כריך סביר וחביב, לא רע, לא מדהים. כן שווה לציין לחיוב את תוספת החלפיניו שהוסיפה למנה טוויסט חביב ולא העמיס יותר מדי חריפות על בלוטות הטעם, אבל בין זה לבין "צמע זה ממש טעים לי" המרחק הוא בערך אותו מרחק כמו זה שבין מודיעין ושאר העולם.

המבורגר עם גווקמולי של more than bar

ההמבורגר כבר היה סיפור אחר לגמרי – זאת אומרת לא לגמרי, גם לא אחר, גם לא סיפור. קציצה סבירה ומנה חביבה אבל לא משהו שהייתי נוסע במיוחד עד ל-More Than Bar בשביל לטעום. הבשר הרגיש קצת כמו קציצת מנגלים משודרגת, הלחמנייה לא נקלתה לפני שהוגשה (למה, אלוהים, למה לא לקלות?! בחייאת זה כל כך פשוט וכל כך נדרש) והגווקמולי היה שמנוני מדי. אהבתי את הקונספט של להגיש את התוספות בצד ככה שאתה יכול להרכיב לעצמך את המנה, ויש כבוד לכמות הנכבדה ביותר של גווקמולי שהוגשה לנו מעל הקציצה, אבל יש בעיה בארוחה שאתה יוצא ממנה בתחושה שהצ'יפס היה הנקודה החיובית והרטבים של המקום שימשו ככוכבי המשנה שלו.

לסיכום החוויה

השם אומנם מרמז שיש כאן משהו יותר מבר רגיל, בנתיים קשה לי להגיד שקיבלתי חוויה שונה מכל המבורגר פאבים אחר שאכלתי. More Than Bar מעוצב בסגנון מגניב, פתוח בשבת (שזה יתרון עצום במודיעין) ובאופן כללי חביב ונעים לשבת בו, אבל זה לא מסוג המקומות שהייתי נוסע עד אליהם במיוחד רק בשביל המבורגר. לא יודע, אולי ציפיתי ליותר מדי, אולי אני צריך לסוע שוב כדי לנסות אחד מההבורגרים המיוחדים שלהם, אבל בנתיים נסכם בסביר עד חביב ובסטאטוס של "לא פוסל אם באזור".

*אגב הקטיף פטריות היה ממש מוצלח למי שמתעניין.

שם: מורדן בר. כתובת: השדרה המרכזית 15, מודיעין. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ה' 19:00-03:00, ו' 18:00-04:00, ש' 12:00-03:00.

ליצירת קשר ופרטים נוספים מאיזי