המבורגר ממולא גרם לי להתמלא

ודיק ברגין,

הקונספט של פיטום הקציצה לא חדש מדי. אבל לא המון הצליחו להביא משהו שהוא טעים מעבר לקונספט. וערב יום חמישי קרב, אז למה שלא נטעם ניסוי נוסף שכזה? הגענו לעשות חיים בשמבז במודיעין. המקום קיבל מייקאובר קטן שמוסיף מאוד בחווית הישיבה לטעמי.


התפריט לא כלל הרבה שינויים (לפחות לבינתיים), אז עשינו סריקה קלילה ומצאנו את האוצר. תוספת קטנה ומתוקה, ולחמניה מלאה בכל טוב. זה מה שבחרנו. כמה מילים על התוספת הקטנה, הצ'יקן דונאטס (32 ש"ח). נתחוני עוף בטמפורה, מוקפצים באיולי צ'ילי מתוק, שומשום ובצל ירוק. אהיה כנה לגמרי, טעים. לא משהו שהייתי מתלונן עליו. אבל כן הייתי רוצה דונאטס מעט יותר קריספים. ציפוי הטמפורה נהיה מעט רך אחרי ספיגת הרוטב, אבל טעים בכל מקרה.

שנעבור לממולא שלנו? הסטאפד בורגר (72 ש"ח) – 240 גרם של קציצת אנגוס במילוי מוצרלה וצ'דר, איולי שמבז, איולי צ'ילי, וחלת בצל (או חתיכות של אחת). הקציצה עגלגלה ושמנמנה, מגיע במידת עשייה איפשהו בין M-MW, במקרה שלי מדיום לא רע בכלל, לאורך כל קצווי הקציצה, ובשביל קציצה בגודל כזה זה מרשים. מה שלא ממש מרשים זו הלחמניה. שלא הייתה מהטעימות ממש וגם מעט מתפקרת, היה לה קשה.


שילוב הרטבים שנבחר טעים, אבל היה חסר לי עוד קצת ממנו, הוא היה כמעט ולא מורגש. חלת הבצל הייתה מצוינת ונתנה קראנץ' טירוף למנה. והמילוי? מרקם הגבינה היה מצוין, חלק וגמיש כהוגן, וכל ביס היה מלא בכל טוב ממנו. אך לטעמי קצת יותר מדי, ואילו היה מעט פחות מהגבינה זה היה הרבה יותר מאוזן.


בגדול – היה טעים, טיבול קציצה מאוזן ופלפלי, טעמים טובים לאורך כל הנקודות, עם מילוי קצת אגרסיבי וחוסר מינורי ברטבים.  לסוף הוחלט על פינוק בשם Frozen Cheesecake (42 ש"ח)


עיגול של מוס שוקולד לבן וגבינה על תחתית קראמבל עוגיות חמאה, וטופינג לבחירה, במקרה שלנו אוריאו. מתוק. מאוד מתוק. המוס טעים, קצת מתוק מדי, ותוספת השוקולד ושברי האוריאו מעל רק הופכים הכל למכת סוכר רצינית עוד יותר. עדיין טעים, פשוט סופר מתוק.


אולי בלי הטופינג, המוס עצמו יכול לתת הנאה יותר נעימה ולא מורעלת סוכרים.

השורה התחתונה

השמבז מפתיע. המקום נותן פייט לא רע בכלל לברים בסביבה וגם מחוצה לה. התפריט והביצועים משתפרים מפעם לפעם, ושווה לקפוץ לביס לפעמים.

שם: שמבז. כתובת: דרך ד"ר ישראל פלד 100, מכבים-רעות. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ה' 18:00 עד אחרון הלקוחות, ו'-ש' 12:00 עד אחרון.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי