Better Burger – יאנה קוקס גילתה את מובילת המהפכה בסצינת המזון המהיר

יאנה קוקס,

הוזמנתי לטעום את ההמבורגר של Better Burger, מסעדת דיינר חדשה וכשרה שנפתחה לפני שנה בפתח תקווה. המסעדה מבטיחה לנער את סצינת המזון המהיר הישראלית ולספק חוויה טובה יותר באותו המחיר. שימו לב שלא מדובר בהמבורגריית פרימיום סטייל בלאק או אגאדיר, אלא בהמבורגריה השכונתית שלכם, תחליף ראוי להמבורגר של מקדונלד'ס והמחירים בהתאם.

Better Burger – קצת על המקום

הבטר בורגר ממוקמת ב"צומת ההמבורגר" בפתח תקווה, בדיוק במקום בו היה סניף הבורגר ראנץ’ המיתולוגי שכל פתח תקוואי מכיר. האם מדובר במקרה? מסתבר שלא. סטנלי לואיס, מנכ"ל בטר בורגר, היה במשך שלושים שנה זכיין של עשרה סניפי בורגר ראנץ’ והוא מכיר את תחום המזון המהיר מבפנים. יחד עם האח מייק וגיא, שותף-מנהל, שהיה עם האחים עוד מימי בורגר-ראנץ’, הם התכנסו להביא בדיוק את מה שמופיע בשם המסעדה – המבורגר טוב יותר. הם פצחו במסע טעימות שכלל בשיאו שבוע בארה"ב במהלכו הם טעמו 90 המבורגרים שונים! אנשים כלבבי. הם לא הסתפקו בכך ועברו לטעום את כל ההמבורגרים הנחשבים בארץ, כולל מבחן טעימה עיוור שהניב תוצאות מפתיעות על כוחם של מותגים. לצערי, אני מנועה מלספר על תוצאות אותו מבחן, רק אציין שעורכת ראשית מסויימת מקהילת המבורגר ישראל, תהיה ודאי מופתעת לגלות איזה המבורגר הגיע למקום האחרון באותו מבחן טעימות גורלי.better burger - מקום בסטייל

למודי ניסיון כמו שרק אנשים שנמצאים בעסקי ההמבורגר משנות השמונים יכולים להיות ומחוזקים בידע החדש שצברו, הם פנו להקים את בטר בורגר עם דגש על כל פרט. מהצורה של הצ'יפס, דרך המתכון של הקציצה ועד לעיצוב על המפיות, סטנלי מעורה והשקיע מחשבה רבה בכולם. ומה התוצאה? מסעדת Fast Casual אמיתית שכמו נעקרה מרחוב סואן בארה"ב ונחתה באמצע אם המושבות. למרות השדרוג המשמעותי באיכות הרכיבים ובעיקר בקציצה, בטר בורגר מרחיקים את עצמם מהמבורגריות הפרימיום סטייל מוזס, בלאק ודומיהם. הם פאסט פוד וגאים בזה, פאסט פוד, אבל עם סטייל. תשכחו מכיסאות ומגשי פלסטיק, תשכחו מהמתנה לארוחה בדלפק. אמנם ההזמנה מתבצעת בדלפק, אבל את הארוחה כבר תקבלו לשולחן בעודכם מתפננים על הספות המסוגננות, אם אתם בפנים, או בזולה החביבה שנמצאת מחוץ למסעדה. זמן ההמתנה, אגב, הוא כמו בפאסט פוד. 2-5 דקות ואתם אוכלים.

better burger - המקום

אז מדובר במקדונלד'ס שמועוצב כמו מסעדה? אז זהו, שלא. המהפך המשמעותי ביותר קרה בהמבורגר עצמו. המתכון של הקציצה עבר עשרות עיבודים ושיפורים, עד שהגיע לתוצאה הרצויה. החבר'ה הביאו גם ציוד צלייה חדשני מארה"ב, מכונה מרשימה שיכולה לצלות קציצות בכל גודל לכל מידת עשייה שתרצו בדיוק מושלם. הצלייה מתבצעת בעת ההזמנה ולא מראש כמו שקורה במזללות פאסט פוד אחרות. מכונה נוספת, דואגת לקלות את הלחמניות בדיוק כמה שצריך, כך שתמידו תוכלו לחוות את אותה האיכות בדיוק, לא משנה מתי תגיעו ומי נמצא במטבח. את ההמבורגר המושקע הזה מלווה צ'יפס מסולסל שזועק בורגר ראנץ' ופחית שתיה :-(. מזון מהיר, כבר אמרנו?

בטר בורגר - מגניב גם בחוץ

החוויה שלי במסעדת בטר בורגר

המסעדה מוארת, מרווחת וניכרת השקעה רבה בעיצוב. הקהל סביבי מורכב מבני נוער ומשפחות. התלבטתי אם ליפול על הכריות המגניבות בחוץ, אבל החום הכריע ושקעתי תחת זאת על אחת הספות. בחרתי בהמבורגר STYLE, קציצת 220 גרם בקר עם רוטב אלף האיים, ריבת בצל וחסה, תוספת צ'יפס ושתייה (39 ש"ח להמבורגר, 59 ש"ח לארוחה), לא נשאלתי למידת עשייה. ההמבורגר הגיע תוך שתי דקות, במידת עשייה מדיום וול שהשאירה אותו עסיסי. לשאלתי, המסעדה יכולה להכין המבורגר בכל מידת עשייה שתבקשו, אבל היוזמה שלכם. השתייה הגיעה בפחית והצ'יפס, צ'יפס זיגזג שמזכיר את בורגר ראנץ'. הקציצה הייתה יציבה ועסיסית, מאוזנת מבחינת שומן וריבת הבצל השתלבה היטב עם הטעם, החמוצים גם כן ראויים לציון, הם היו ממש טעימים! אלף האיים היה רוטב קנוי סטנדרטי ולרוב הייתי מעדיפה לוותר עליו, אבל המנה כולה כפי שהיא הייתה מוצלחת, אז מי אני שאתווכח.

הקבבים של בטר בורגר במחלקת הרטבים על השולחן, למרות המגוון, לא היה משהו מיוחד. מיונז שום שהיה מעט מימי, אלף האיים, קטשופ היינץ, מיונז רגיל וברביקיו. מקורות יודעי דבר מגלים לי שיש להם גם טחינה, אם מבקשים. נראה שבקטגוריה שלהם, בטר בורגר יגרמו למתחרים לנשום אבק, אין מה להשוות בינם לבין מקדונלד'ס ודומיו וגם הרשתות היקרות יותר, סטייל בורגרים ובורגרס בר נותרות הרחק מאחור.

ההמבורגר של בטר בורגר

אז בפעם הבאה שהילדים שלכם רוצים מקדונלד'ס, תזכרו שבאותו המחיר תוכלו לקבל בשר יותר טעים וחוויה משודרגת עשרות מונים, הם אפילו יצרו עבורכם ארוחות ילדים יפיפיות עם הפתעה, איך לא. המשימה של בטר בורגר הוכתרה בהצלחה.

שם: בטר בורגר. כתובת: רוטשילד 83, פתח תקווה. כשרות: כשר. שעות פעילות: א'-ה' 11:00-24:00, ו' 11:00-15:00, ש' 18:00-23:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי