מודים, ההמבורגר הזה הצליח לעבוד עלינו

דור בית הלחמי,

אז ה-1 באפריל, נכנסנו למצב הרוח המתאים והחלטנו לשנות אווירה וללכת להמבורגריה כשרה. איזה המבורגר כשר אני מכירה אם לא המוסד הפתח תקוואי הידוע "לה קרנה". אז לקחתי את הידיד שלא הכיר וכף דרכו לא דרכה בפתח תקווה ונסענו לנסות את ההמבורגר.

פייק ניוז בלה קרנה

הגענו למקום ששוב אזכיר שהוא כשר וראינו את הצ'יזבורגר (65 ₪ לארוחה) – המבורגר 200 גרם עם גבינה טבעונית שהחלטתי שממש מתאים לי ל-1 באפריל ואף פעם לא ניסיתי, כי לא כל יום פורים, או ה-1 באפריל במקרה הזה. בנוסף, לקחנו את הצ'ה גאוורה – עם חזה אווז מעושן, צ'ימיצ'ורי, בצל מטוגן וביצת עין. על כל אלה הוספנו את המיקס צ'יפס רגיל מתובל ובטטה (25 ₪). ההמבורגר עם הגבינה הטבעונית הגיע וממש היה נראה כמו הדבר האמיתי, כשחתכתי את ההמבורגר הגבינה נמתחה יפה וההמבורגר היה עטור נוזלים מה שאומר שקיבלתי את החוויה האמריקאית לגמרי. הגבינה עצמה הוסיפה בעיקר במרקם ולא בטעם, אבל הקציצה הייתה ממש עסיסית והיה ממש כיף ללעוס. הביס לא היה כבד ולמרות שהמליצו לי להוסיף איולי שום, מרדתי והחלטתי להשאיר את ההמבורגר כפי שהוא מה שהיה ממש טעים. אין ספק שאם ועד שיחזור ספיישל הונלולו שניסיתי פעם קודמת, זה יהיה ההמבורגר טו גו שלי.

לגבי הצ'ה גאוורה התרגשתי, הרי מי לא אוהב חזה אווז מעושן על קציצה טעימה. ההמבורגר הגיע די מושחת למראה, אך לצערי ביצת העין הייתה כנראה שנייה יותר מדי על האש כי היא לא הייתה נוזלית בצורה שהתפזרה שווה על ההמבורגר. לי אישית השילוב היה כבד מדי, אני לא חובבת של בצל מטוגן כי חוץ מפירה או קרפעלך, זה תמיד לא מרגיש לי מרענן ובמיוחד בסנדוויצ'ים זה נותן תחושת כבדות. החזה אווז המעושן היה טעים ועסיסי אבל קצת השתלט במיוחד עם הבצל המטוגן – אז אם אתם לוקחים את המנה ותרו על הבצל המטוגן לדעתי. מצד שני, הידיד ממש התלהב מההמבורגר הזה, יותר מהצ'יזבורגר, אמר שהיה עסיסי, מעדיף אותו קצת פחות עשוי (הוא מאלה שלוקחים בהדסון את ההמבורגר מדיום רייר, משהו שאני בחיים לא עושה, אז קחו בחשבון את ההבדלים) ושילוב הטעמים ממש עבד לו.

לסיכום

קחו את הצ'יזבורגר חובבי הכשרות אולי יהיו יותר מומחים ממני לגבי טעמה של הגבינה הטבעונית או הרגישים ללקטוז אבל אין דבר שמתחרה בקציצה עסיסית ומלאת נוזלים לדעתי. בנוגע לצ'ה גאוורה, אחרי התלבטות אם לקחת את הקצבים שאני פחות התחברתי פעם קודמת, היה עדיין עסיסי אבל כבד לי אישית, מצד שני אוהבי הבשר שאוהבים אחרי הארוחה לפתוח כפתור לא יתאכזבו. בנוסף, לה קרנה הבטיחו לי עוד הפתעות בהמשך אז שווה לעקוב.

שם: לה קרנה. כתובת: חיים עוזר 1, פתח תקווה. כשרות: כשר. שעות פעילות: א'-ה' 12:00-23:00, ו' סגור, ש' שעה לאחר צאת השבת עד 00:00.

ליצירת קשר ופרטים נוספים מאיזי