פפריקה – מה גרם לאיש ההמבורגרים לצאת עם פה פעור מפתח תקווה?

ארקדי פורטנוי,

אחרי ששמעתי את כתבנו, טל קורנס, מזכיר פעמים רבות מידי את ההמבורגר של פפריקה, לא הצלחתי להישאר אדיש. למרות שזה היה נראה לי כמו הגימיק הכי לא נכון במקום הכי לא נכון החלטתי לתת למקום צא'נס ולעשות את המסע לפתח תקווה.

אני אוהב לטעום המבורגר חדש בשעות החלשות יותר, זה מבטיח שהמטבח יהיה יותר קשוב וזמן ההמתנה לא יהיה מטורף, אז הגעתי בסביבות השעה 15:00. מסעדת פפריקה הייתה מרווחת למדי והזכירה את אחותה הנוסטלגית "נאפיס", עם תפריט רחב ומחירים נוחים לכל כיס. כשמנת המלוואח-בורגר המדוברת סוף-סוף הוגשה לי הייתי די סקפטי, איך בדיוק טחינה אמורה לעבוד עם המבורגר? או מלאווח (שזה שומן עם שומן)? קשה לי מאוד להאמין שהדבר הזה איכשהו יכול להתחבר.המלוואח-בורגר של פפריקה

פפריקה – הסוד הוא בבשר

את הביס הראשון לקחתי מקציצת ההמבורגר, זוהי הדרך שלי לבדוק אם הבשר ראוי והאם יש סיבה מספיק טובה להמשיך ולטעום? לטעמי, עם כל הגימיקים והשטיקים המבורגר חייב להיות קודם כל עשוי מבשר בקר טוב. לכן טעמו של הבשר לגמרי הפתיע אותי, לרגע לא ציפיתי ממקום כמו פפריקה (בואו נודה באמת, זה סוג של נאפיס 2) שיגיש לי המבורגר עם בשר שהוא בהחלט לא רע בכלל. טעם טוב של בשר, אחוז שומן גבוה, מידת צלייה מדיום מדויקת עם גוף שכיף ללעוס, בלי תבלינים מיותרים או בצל מטוגן – נטו בשר איכותי וטעיםהאתגר האמיתי בהמבורגר הזה היה לבדוק את הגימיק – האם המבורגר במלוואח יכול באמת לעבוד? יש למסעדת פפריקה חובת הוכחה לא קטנה, שההמבורגר הזה הוא לא רק קטע לתקשורת, כי בהחלט יש כאן משהו באמת חדש שלא ראינו עד היום עם פוטנציאל או לנפילה או לחדשנות מבריקה.הבשר של פפריקה, מקור: יחצ

המבורגר מלוואח של פפריקה – חוויה או נפילה?

השילוב עם הטחינה לא היה נורא כפי שצפיתי, ההמבורגר מספיק שמן כדי ליהנות מהלחות של הטחינה בלי לקבל מרקם דומיננטי בעל טעם משתלט. העלים הירוקים רעננו את החך ואפשרו להמשיך ליהנות מהטעם גם בדרך לביס הבא והבא אחריו. השילוב עם העמבה שהגיעה במזרק היה קטע בפני עצמו. בביס הראשון יחד עם העמבה והמלאווח פתאום הבנתי שהסיפור הזה עובד לחלוטין ואפילו עובד לא רע. אומנם קצת קשה לגלגל את המלאווח למשהו שקל להחזיק אבל זה מסתדר כמו טורטיה בסוף והקטע שהבצק רך מספיק כדי לא להפריע לטעמים המרכזיים במנה שייקחו את מקומם בפרונט. וואלה, אכלתי את הכובע. טל קורנס צדק כבר מקודם ואני הייתי עקשן ולכן טעמתי רק עתה.

המלוואח-בורגר של פפריקה

לסיכום החוויה

המבורגר במלאווח של פפריקה הוא רק אחד מתפריט ההמבורגרים החדשים של המקום. נראה שיהיה עליי לשוב ולטעום את השאר, כי פפריקה הצליחו להותיר אותי פעור פה ביחס למחיר ובזכות התמורה.

*** המסעדה נסגרה ***