פפריקה – טל ארליך גילתה את המלאווח-בורגר והיא לא מתחרטת על כלום!

טל ארליך,

פפריקה, כשאני עוצמת את עיני אני רואה מסעדה גדולה בפתח תקווה שכוחת האל, ילדים מתרוצצים עם מלאווחים ביד ורוטב עגבניות מרוח על בגדיהם. האמנם? השמועה אומרת שיש להם המבורגרים משוגעים בכל מני צבעים (וגדלים, וטעמים), אבל יש מנה אחת ספציפית שאמורה להיות מטורפת במיוחד – המלאווח-המבורגר (או המבורגר-מלאווח, מה שתעדיפו), דבר כזה מחייב בדיקה! קבעתי עם חברות מהצבא שגרות בפתח תקווה לבדוק האם מדובר בטירוף משוגע או שיגעון מטורף?

יאמן - המלוואח בורגר של פפריקה

הגעתי לפפריקה אחרי יום לימודים ארוך, עם תיק של 3 קילו על הגב, גם החברות אחרי יום לא קל. בכניסה קיבלו אותנו מלצרים מקסימים, זו הייתה שעה די מתה, ומסביבנו היו בערך 4 שולחנות מאוישים. הנחתי את תפריט ההמבורגרים מולן והכרזתי, "אני לוקחת את היאמן בורגר. עכשיו תבינו אתן מה בא לכן ויאללה להזמין!" אחרי עיון קצר בתפריט הן החליטו לקחת את האיסטנבול, תערובת של בשר בקר וטלה, פטרוזיליה, בצל קצוץ, בצל בטמפורה וטחינה ירוקה מעל (51 / 66 / 81 ₪ ל-220 / 440 / 660 ג', כולל תוספת) ואני את היאמן – 100% בשר בקר עם מלפפון חמוץ, אורוגולה, עגבניה, בצל סגול, טחינה, סלסה פלפלים עם שום ומזרק עמבה שמוגש בפאקינג מלוואח (!) (52 / 67 / 82 ₪, ל-220 / 440 / 660 ג').

ראשונה מטוגנת + עיקרית מטוגנת? אנחנו בעד!

מתרגשות (יותר נכון, מתרגשת) לקראת המנות התחלנו לקשקש ולשוחח על נושאים שגרמו אפילו לשולחן לידנו להחוויר. לאחר מספר דקות נחת מולנו פינוק מהמטבח, הר של טבעות בצל (28 ₪) המוגש עם איולי צ'יפוטלה די פיקנטי – אשכנזיות שכמונו לא מתמודדות טוב עם פיקנטי. לא מתרגשות מהקלוריות הנוספות (מעבר למלאווח המתקרב ובא) התחלנו לחפור פנימה, בשילוב עם המיונז שמגיע עם שאר הרטבים זו הייתה אחלה של מנה לנשנש ופתיחה נהדרת לארוחה שתבוא.

הר טבעות בצל של פפריקה

הכניסו את חתונת חלומותיי – מלאווח והמבורגר

ההמתנה הסתיימה – הכוכבים שלנו הגיעו. אתחיל עם המנה שלי, המלאווח-המבורגר (יאמן). חווית האכילה של לאחוז בשתי ידי מלאווח עם טחינה שנוזלת על שתי ידי זה סוג של תענוג פרוורטי כלשהו. נגיסה אחת בזיווג הזה מגלה המבורגר עסיסי בטירוף, מידת עשייה מדיום מדויקת לחלוטין (בין המדויקות שקיבלתי במסעדה, הדבר שהכי הרשים אותי בפפריקה) נוזלים ניגרים ממנו ומרטיבים את המלאווח עוד יותר. שילוב הטעמים עם הירקות היה מצוין והביא לי תחושות שלא הכרתי קודם באכילה, משהו מעורב בין לאפה\להמבורגר. היה לא שיגרתי, כיף וטעים. מנה מוצלחת. מאוד!

המלוואח בורגר של פפריקה

המנה של חברותיי הייתה מוצלחת לא פחות בעיני, השילוב של בשר הבקר והטלה יצר תחושה קבבית של שוק, חווית אכילה קלילה ולא עמוסה בטעמים מוגזמים. גם כאן מידת העשייה הייתה מושלמת. לבנות מעט הפריע שאחרי שמוחצים את ההמבורגר מעט כדי לקבל מנה שגם אשכרה יכולה להיכנס לפה, הטחינה מרטיבה את טבעות הבצל, ובעצם מחסלות כל אלמנט קריספי שיש למנה, כך ששווה לשקול אולי מיקום חדש לטחינה שימנע את ההתנגשות הזאת.

המבורגר איסטנבול של פפריקה

פפריקה – האם הקציצה שווה ריצה?

יש את המקומות האלה, שכיף לדעת שתמיד יהיו שם. אני מרגישה שאנחנו תמיד בריצה אחרי המבורגרים חדשים מוטרפים ויפייפיים שיעיפו אותנו. אבל מדי פעם, כיף לחזור למקום המוכר והטוב, שם אתה יודע שהרמה אחידה ותקבל המבורגר שהוא פשוט טוב. עד היום אני מודה שהגעתי לפפריקה לתענוג מושחת של מלאווח פיצה טעים בטירוף, אבל אין לי שום צל של ספק שמהיום אני אחזור לנסות עוד מקולקציית ההמבורגרים, במיוחד אחרי שראיתי כמה כבוד נותנים לכל קציצה.

*** המסעדה נסגרה ***