WTF-בורגר,פרויקט המנות המופרכות של ישראל – הפיצה-בורגר של מסעדת פפריקה!

טל ארליך,

היי לכולם, טל ארליך. כתבת בקהילת המבורגר ישראל כבר מספר חודשים טובים, פולנייה גאה שאפילו קטשופ היינץ חריף לה (כן, אשכרה) וחובבת המבורגר מושבעת מן הסתם – אבל תכלס, חובבת גם כל אוכל שהוא לא בריא בשום צורה ואופן. בשנים האחרונות אני מנסה לחשוף את עצמי ליותר ויותר עולמות של אוכל, לפתוח את הצ'אקרות מה שנקרא. לאחרונה עלתה לי המחשבה, מה יקרה אם אקח עלי את האתגר לנסות את כל ההמבורגרים המופרעים שיש בישראל? 

פיצה בורגר של מסעדת פפריקה, מקור: יח"צ

אז לפני שנצא למסע הזה, אתאר לכם את ההעדפות הספציפיות שלי להמבורגרים. גם כדי שארגיש שאני מבינה עניין וגם כדי שאתם תדעו ותבינו האם הטעם שלנו דומה, כי בואו נודה בזה – אני יכולה לשנוא משהו שאתם תעופו עליו ולהיפך. אוכל הוא הדבר הכי אישי שיש. אני אוהבת המבורגר במידת מדיום והכי הכי חשוב לי, הוא כבוד לבשר, כבוד לקציצה. אני לא יכולה כשהקציצה הולכת לי לאיבוד בטעם, ואולי בגלל זה אני גם קצת מפחדת מהאתגר שלקחתי על עצמי. מעדיפה המבורגרים בלחמניות מתוקות, קלויות היטב וגם, מאוד חשובה לי החבילה הכוללת. ז"א, אם משהו לא טעים לי בתוספות או בלחמנייה, זה יכול להרוס לי את כל החוויה. ועם המניפסט הזה – מתחילים!

אבל די לחפור. לעבודה!

הגעתי בספונטניות לערב ספיישלים במסעדת פפריקה, ממש לא כחלק מתכנון העבודה על הכתבה. פפריקה, מסעדה משפחתית סגנון נאפיס, כבר הפתיעה אותי בעבר עם מלאווח בורגר קטלני וסטנדרטים מדויקים בהכנת הקציצה. כששמעתי שהם משלבים עוד אחד מהמאכלים האהובים עלי ביותר – המבורגר עם פיצה, לא יכולתי לעצור את עצמי. שידלתי את דור חברתי לכתיבה בקהילה ויצאנו לכיוון פתח תקווה כדי לבדוק את ה-WTF בורגר של פפריקה – הלא הוא הפיצה-בורגר!כרובית מטוגנת של פפריקה

פפריקה יוצאים בקטע חדש, ערבי ספיישלים בימי שלישי, כל ערב בנושא משלו, והם לוקחים את זה לקצה היכולת. רק מהתמונות בפייסבוק התחלתי לרייר, והעובדה כי כתבנו הסלב, טל קורנס, עזר לארכיטקטורה של ההמבורגרים שעמדנו לאכול, רק הגבירו את הציפייה. היום היה ערב סופרנוס. הספיישלים הם בורגר-פיצה ובורגר אלפרדו. שילוב של המאכלים האהובים עלי בהחלט, אך האם הם משתלבים??? 

ההמבורגרים הגיעו אלינו כמו מ-פ-ל-צ-ו-ת. אכן מצטלמים טוב כפי שהובטח, אך העומס הגדול שהיה על הלחמניות גרם להן לקרוס ולכן אחרי סט צילומים שלם ולייב לקהילה, אני ודור קיבלנו המבורגר שלא ניתן להגיע לתחתית שלו. הלחמניות התחתונות נהפכו לעיסה ונאלצנו להסיר אותו ולהפוך את הקונסטרוקציה כדי להגיע לסטטוס אכילה. החלטתי לשנס מותניים ולסתות לתקוף את הבורגר פיצה במלוא העוז. 

פפריקה מציגים: פיצה-בורגר!

המנה הונדסה כדלקמן: מעל הלחמנייה רוטב פיצה, מוצרלה, צ׳דר, פלפלים בשום ושמן זית ומעל ההמבורגר חזה אווז מעושן צרוב, עגבניות ואורוגולה. ביס חשף קציצה במידת מדיום יפיפייה – אם יש משהו שפפריקה עושים מדהים, זו מידת עשייה מדויקת על הגפרור. השילוב של הפיצה עם ההמבורגר היה לי מוצלח ועדין ככל האפשר, אבל כל זה היה לאחר שהייתי צריכה לפרק את ההמבורגר לגמרי ולחבר אותו מחדש כדי שיהיה לי נוח לאכול. העובדה שהייתה לי רק לחמנייה אחת גרמה לי להרגיש כמו בדיאטה, ודי חיבלה בחוויה. אני שונאת להרגיש בדיאטה או.. כמו אמא שלי.

הפיצה בורגר של פפריקה - WTF?!

הפיצה בורגר – הציון במדד המופרכות והטעימות?

מבחינת מידת הטעימות. אחרי כל הסידורים שלי כן הצלחתי להגיע לחווית אכילה נורמלית, והיה לי די טעים מהסיבה הפשוטה שפפריקה דאגו לחוויה מאוד עדינה בטעמים על אף ההמבורגר המוטרף. דבר חיובי בעיני. להגיד לכם שזה העיף אותי לאוויר ושהייתי רוצה שהפיצה-בורגר תיהפך למנה קבועה? הייתי אומרת שלא. לא הייתה כאן מחשבה עמוקה עלי כלקוחה שאמורה לאכול את המנה, אלא כמה המנה תיראה טוב דרך עדשת המצלמה. אני תוהה האם כל הממצאים שלי בכתבה יהיו כאלה?  מבחינת טירוף ומופרכות, פפריקה די קלעו, קיבלנו פה מנה מאוד מכובדת ומרשימה, ואם אתם אוהבים לחיות על הקצה, להתנסות בשילובים משוגעים, בהחלט הייתי ממליצה. שבוע הבא הולך להיות ערב ישראלי. ציפור גילתה לי שיהיה בורקס בורגר (אפשר לצעוק אלוהיייייייייייייי?!?!) יאו. איך בא לי בורקס עכשיו. בורקס יוון. אבל זה נושא לכתבה אחרת אולי.

לסיכום:

  • מדד הטירוף: 7
  • מדד ה-כמה ריאלי לאכול את מה שמולי: 6
  • איכות ודיוק הבשר: 9
  • והטעם: 7

אז הפיצה-בורגר של פפריקה בהחלט נראה מרשם, מצטלם נהדר ובזכות המטבח של פפריקה גם יש כבוד לבשר וטיפול ראוי בקציצה, אבל כנראה שהוא פחות ריאלי לאוכל ההמבורגרים הממוצע.

יש לכם עוד הצעות להמבורגר מטורף? לאן אני צריכה ללכת בפעם הבאה? שלחו לנו הצעות!

*** המסעדה נסגרה ***