צ'אפו – רמת גן עולה לליגה א' של ההמבורגרים

המבקר חוזר,

חשבתם פעם על כך שחיפוש המבורגר מפעיל אצלנו את אותו עולם האסוציאציות, כמו בחיפוש בן.ת זוג? כן הקבלה מוזרה. האם אני מחפש סערת חושים? אהבה חורפית ומנחמת? ריקוד מושחת אל תוך הלילה או משהו מדויק ואנטלגנטי? אני בכלל יודע מה אני רוצה? 

בניגוד לת"א, רמת גן היא לא בדיוק הטינדר של ההמבורגריות. אלא מקום שצמא להמבורגריה אחת מושלמת כדי להתגאות בה, ולהציגה לחברים. בגלל המצב, הזמנתי אותה קודם הביתה, ז"א הגיעה על שליח אבל בואו לא נתפס לקטנות. מתוך: אינסטגרם של צ'אפו בורגר

כשבחרתי את האווירה לדייט ויתרתי על כבד אווז יוקרתי והעדפתי משהו יותר משוחרר ואמיתי. משהו קז'ואל, שלא יסתיר לחלוטין את אישיותה של המנה מאחורי טעמי היהלומים של הפואו גרה שיאפשרו לחקור את עומקה. ואז היא הגיעה. עוטה מארז פלסטיק קיטשי שקצת הדאיג אותי, שמה עוד רגע אגלה שהיא כולה גימיק ילדותי שרק נראה טוב מבחוץ. מצד שני, יש מצב טוב שאני סתם זקן וככה הן מתלבשות בימינו. הסרתי את החשש והמשכתי לחקור. הצבעים שעטפו את המנה וקשטו אותה המשיכו להדאיג אותי, האם היא יפהפייה אך נטולת אישיות ועסיסיות?

צ'אפו רמת גן - המבורגר מומלץ

כשהתקרבתי ובחנתי אותה לעומק הבנתי שהיא הגיעה במהרה והגבינה שעוטפת אותה עודנה לוהטת ומפתה, פתאום הלב שלי החל לדפוק ממש בחוזקה. תצלום זריז ובלי לחשוב יותר מידי נגסתי בדבר היפה הזה. מיד הבנתי שהיא לא מתפשרת, מצד אחד היא סוערת כמו מופע ברקים של פעם בעונה, ומצד שני היא מאוזנת ולמרות כל הטעמים שעוטפים אותה היא הדיוק וההצלבה של חוויית הסטריט-פוד הנכונה, צעירה ומושחתת ובו זמנית מדויקת עד שזה גורם לך להרגיש קצת רע עם עצמך. הבשר לא רזה ופולני אך גם לא שמנוני בקטע מפלצתי, השומן במינון מושלם להערכתי כ-25%-30%. טעמה נפתח על הפלנצ'ה ולא הותיר חתיכות לא יפות ללעיסה. בה בעת הבשר משחק במנעד רחב מאוד של טעמים, קשוח וברזלי, לצד רכות מכרבלת וגוף יציב עם מרקם אוורירי. 

צ'אפו בורגר רמת גן

את הישות הזו (220 ג') עוטפים טופינגים שבקלות יכולים להביא לה אלפי עוקבים, היא יודעת לשחק אותה בזווית הנכונה ובפילטרים הכי חדשניים, אך המותגים שהיא לובשת אינם רק מפגן מרשים אלא מפגש של איזון מדויק כמו של מעצב אופנה, אך גם של שף שרקם את החוויה והטעמים.  על גופה החטוב היא עוטה שמיכת צ'דר דקה, זה לא נועד רק עבור גלאם ושמנוניות אלא גם לקבלת טעם עמוק ומתוחכם שקיים רק בגבינות מיושנות כהלכה, שמסעדנים אחרים מעדיפים לא להזמין בשל מחירן הגבוה. 

מעל זה, צעיף של קורנביף מחמם את גופה, עם טעם בשרני וחד אך לא כזה שמסתיר את טעמיה הבשרניים הפנימיים. היא משחקת באיולי ואורגולה שמזמן אינם ייחודיים רק לה והאיולי מחביא בתוכו טעם של חרדל שהופך את החיבור עם הקורנביף לשלמות אחת מאוד אירופאית עם עוקצנות חרפרפה ומזרח תיכונית.  התענגתי מאוד על טעמיה, אך לצערי הביקורה הקצר הסתיים ונותרתי שבע אך לא מלא מידי מה שהותיר בי חשק וציפיה לפגישה הבאה. הלוואי שהיא תגיע עם צ'יפס יותר מרשים להבא וזה יהפוך את המכלול לחוויה שלמה ואדירה.

צאפו ויולה בורגר רמת גן

מ-2 הטעימות שערכתי נראה כי השף שעומד מאחורי היצירה, ג'לאל סאלם, איננו רק מחפש דרך לחדור לרמת גן הבתולית אלא בנה כאן עומק ודיוק כאילו אומר: זו האמת שלי על הצלחת. חיבור של גבוה ונמוך, שילוב של סטריט ופיין וזו דרך נהדרת לבנות מותג בעיר יבשה. בהצלחה ל"צ'אפו בורגר" שבקרוב תהפוך מפופ אפ מדליק להמבורגריה של ממש. 

רוצים שורה תחתונה?

סוף סוף גם לרמת גן-גבעתיים יש להתגאות המבורגריה שווה משלהם – צ'אפו מבית ויולה. הביס הופך למעניין במיוחד בזכות היד של השף המוכשר השף ג'לאל סאלם, הרמה של הבשר והטופינגים האיכותיים במיוחד.  בניגוד להמלצתי הקבועה, להתחיל מהמבורגר בסיסי ונקי מטעמים כדי להתמקד באיכות הבשר – כאן ללא ספק השלם גדול מסך איבריו. לכן, אני מסיק שגם אתם ככל הנראה תתאהבו בבשורה החדשה מבית קפה ויולה. 

בקרוב: הפופ אפ נכנס קבוע לרח' עוזיאל 55,  רמת גן | קיים ב WOLT

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי