מפגש ברלין, ז'בוטינסקי – גיא מילשטיין חוזר למקום שאף פעם לא מאכזב

גיא מילשטיין,

לפעמים אתה רוצה לחזור למקורות. נמאס לך מההמבורגרים המפונפנים במסעדות ארצנו והנפש כמהה למשהו פשוט וטוב, ואפילו כשר, או במילים אחרות – מפגש ברלין ברמת גן.

מפגש ברלין, אין שום קשר לברלין

באחד הערבים מצאנו את עצמנו, אני והשפית הפרטית, מורעבים. זה כמובן קורה לנו מדי ערב, אבל הערב היה שונה. הבטנו אחד בעיני השנייה והחלטנו יחד – מפגש ברלין. את מפגש ברלין אנחנו מכירים שנים רבות, הוא תמיד היה שם בשבילנו, מגיש המבורגרים מהבילים מכבש ובקר יחד עם מגוון של רטבים. המקום נקרא על שם בנותיו של הבעלים, ולא על שם עיר המילקי, וכפי שמצויין בשלט במקום הוא אינו קשור למקום בעל שם דומה במתחם הבורסה. הם גם לא מציעים משלוחים (שבהמבורגר תמיד הורסים את המנה) כך שאם חשקה נפשכם, תאלצו להגיע למקום הניצב ברחוב ז'בוטינסקי בר"ג.מפגש ברלין - המבורגר מפנק

באנו בשביל הטעם

מפגש ברלין אינו מקום גדול, מדובר במזללת המבורגרים עממית שעברה שיפוץ לאחרונה ופתחה עוד חלל ישיבה בעל 4 שולחנות, בנוסף למקומות הספורים מול הפלנצ'ה. איך שהגענו הזמנו שנינו את ההמבורגרים, 300 ג' כבש עבורי (37 ש"ח) ו-400 ג' בקר לשפית (40 ש"ח). עוד הזמנו מנה של צ'יפס מעורב עם טבעות בצל עבור שנינו. התיישבנו בחלל הישיבה וטיפלנו בהמבורגראי הקטן שלנו שהצטרף אלינו (בן 6 חודשים, לא הייתה לו ברירה) ודרש לאכול אף הוא. לאחר מספר דקות נקראנו לאחר כבוד לעמוד מול הפלנצ'ה ולבחור בעצמנו את שאר מרכיבי המנה. המקום מציע מספר של תוספות סטנדרטיות אך איכותיות, ובנוסף כמה תוספות פחות נפוצות כמו חומוס ורוטב עמבה להמבורגר. הרטבים נמשחו על הלחמנייה הקלוייה, הירקות הונחו בעדינות מעל הקציצה הרותחת וכל התקרובת נחתכה לשניים והוגשה על גבי משטח עץ. לאחר שהתיישבנו נגסנו בהנאה במנה והתמוגגנו על עסיסיות הבשר ורבדי הטעמים של הכבש שלי. ישנם מקומות המגישים המבורגרים במחיר כפול ובמחצית הרמה, יש מקומות המגישים במחיר דומה קציצת דיקט ללא טעם. יש מעט מאוד מקומות שאני מכיר המגישים המבורגר איכותי במחיר כזה, ומעל כולם ניצב מפגש ברלין.מפגש ברלין ז'בוטינסקי - ההמבורגרהבשר טופל היטב ושמר על מקשתת (המילה העברית לספקטרום למי  שלא מכיר) של טעמים, הירקות היו טריים והרטבים היו משובחים. בגלל כשרות נבצר מאיתנו להוסיף גבינה ובייקון, אך במפגש ברלין זה נסלח. אך לא הכל היה מושלם, הלחמנייה של המקום אינה לחמניית המבורגר רגילה אלא דומה יותר לבריוש לא מתוק, ולמרות שנקלתה לא הצליחה לעמוד במשימה ושפכה את תוכנה בשלב מוקדם מדי בארוחה. גם הצ'יפס שמוכנים במקום וטבעות הבצל הקנויות היו רגילים לחלוטין וליוו את הבשר בצורה סבירה.

לסיכום

מפגש ברלין הוא לא אגאדיר, לא אוונגארד של פעם ולא יומנגס. הוא מקום פשוט וללא יומרות אשר מגיש המבורגרים מעולים במחירים משתלמים. אם אתם מחפשים ארוחה חוויתית עם המבורגרים שמסעירים את הנפש, לכו למיטבול או לדומיו, או שתזמינו סטייק, אם אתם מחפשים לאכול היטב בלי לפשוט את הרגל ובלי יומרות, זה המקום בשבילכם.

שם: מפגש ברלין. כתובת: ז'בוטינסקי 61 ר"ג (ליד ביאליק). כשרות: כשר. שעות פעילות: 11:00-01:00, ו' סגור, ש' 18:00-01:00.

ליצירת קשר ופרטים נוספים מאיזי