אור שוחט יצא לגלות את המתחם הקולינארי החדש והלוהט של הבורסה

אור שוחט,

בתקופה האחרונה נהיה משעמם בתן ביס. הפסיקו לספק מנות בהשראת משחקי השף, וכבר נמאס לאכול בחתוליות של מתחם הבורסה. לכן שמחתי ביותר לשמוע על פתיחת עיר המכולות, או בשמה הלועזי Containers City במתחם של העבודה והבית שלי.

כשהגעתי ביום הראשון נדלק לי ניצוץ בעיניים. המקום נראה שוקק חיים, מגניב וצעיר, בשונה מכל מסעדות הפועלים באזור. ממש אווירה של ת"א. המכולה הראשונה שראיתי הייתה של קפה ובייגלס. סיבוב קטן גילה לי שיש מכולה של אוכל איטלקי, מכולה אסייתית, ומכולה של בשר, שעליה התנוססו המילים המבטיחות Paris Texas. החלטתי באופן מפתיע לנסות את ההמבורגר שלהם.

פריז טקסס מתחם הבורסה רמת גן, אור שוחט נהנה

יום ראשון – ההמבורגר של פריז טקסס

מדובר בביפבורגר מבשר פרת הולשטיין טרי, טחון במקום, בלחמניה עם ירקות, חלפניו, רוטב בצל אוממי וצ'יפוטלה. שאלתי מה המשקל והמוכר ענה 170 גרם. בעקבות הפרצוף המאוכזב שלי הוא הוסיף: "אבל הבשר טוב". הזמנתי את זה בארוחה עם צ'יפס ושתיה (46 ₪ להמבורגר, 63 ₪ לארוחה). תוך פחות מ-5 דקות קראו בשמי, וקיבלתי את המגש. לא אמרתי מידת עשייה וקיוויתי שהם יודעים מה הם עושים. הביס הראשון הוכיח לי שהם יודעים. הבשר אומנם נעשה עד למדיום-וול, אבל הוא היה כל כך טוב שזה לא משנה. טעם חזק, עם מלח גס שמורגש מדי פעם בצורה עדינה. התאהבתי. הבצל המטוגן הוסיף כיף, ורוטב הצ'יפוטלה היה מעולה גם כן. באותו רגע אמרתי לעצמי שאני חייב לכתוב את הכתבה הזאת כדי שכולם ייהנו, והחלטתי לחזור לפה בימים הבאים ולטעום כמה שיותר מנות מהתפריט, אם לא את הכל.

סלט עוף של פריז טקסס מתחם הבורסה רמת גן

יום שני – סטייק ריב איי טקסס על סלט ירוק

ביום השני קבעתי עם ידידה שגם עובדת במתחם. המלצתי לה בחום על הבשר של מכולת פריז טקסס, אבל היא העדיפה דג בטמפורה מהמכולה התאילנדית. הפעם הזמנתי סטייק אנטריקוט ריב איי פרוס דק, שמוגש על סלט ירוק עם גזר, עגבניות, ורוטב ויניגרט "נובו" מסויה, ג'ינג'ר, שום, צ'ילי, ושמן שומשום (58 ₪). הדג הגיע קודם, והידידה אמרה שהוא מתוק מדי. טעמתי בעצמי ודווקא אהבתי, אבל היא החליפה את המנה שלה לדג אחר בטמפורה שמוגש עם נודלס. שתי המנות שלה היו טעימות לדעתי, ורק השניה לדעתה, אבל הכל התגמד לעומת הבשר שקיבלתי. למרות שהיה דק, הוא היה רך ומעולה, וגם הרטבים שלהם השתלבו בצורה טובה. מחר אני מנסה את הסלופי.

הכריך של פריז טקסס מתחם הבורסה רמת גן

יום שלישי – סלופי סמאש

ביום השלישי התלבטתי בין טעימה של הסלופי ג'ו שלהם, לבין ה"סלופי סמאש"- גם סלופי ג'ו וגם המבורגר מעל. החלטתי ללכת על הגם וגם כדי שיהיה לי כמה שיותר בשר. הפעם כתוספת לקחתי שעועית בברביקיו במקום צ'יפס, ולימונענע גרוס בתור שתיה (58 ₪ למנה, 75 ₪ לארוחה). הצ'יפס שלהם היה די רגיל, והשעועית קצת יותר מעניינת, אבל הרגשתי שהיה אפשר לבשל אותה עוד טיפה. הסלופי הגיע עם הרבה רוטב פיקנטי במידה נכונה, בתוך לחמנייה קצת שונה מלחמניית ההמבורגר. בתוכו היו לי חתיכות שלמות של ההמבורגר שלהם. למרות שהרוטב היה מצוין, הבשר שלהם עוד יותר טוב, ולא צריך את הרוטב הזה שהסתיר קצת את טעם הבשר.

סיכום חווית טקסס פריז

עיר המכולות לגמרי מרעננת את האווירה של מתחם הבורסה. לא מדובר במסעדות יוקרה, אבל המקום מגניב, והאווירה כיפית. למרות שזה רק דוכ ן- הבשר של פריז טקסס באמת טוב, ואני מתכוון להגיע לפה לפחות פעמיים בשבוע.

שם: Paris Texas. כתובת: היצירה 3, מתחם קונטיינרס, רמת גן. כשרות: כשר ללא תעודה. שעות פעילות: כרגע א'-ה' 11:00-18:00, בעתיד יפתח גם בערב ובסופ"ש.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי