האם דנה סוף סוף הצליחה לגלות המבורגר מסקרן וטעים ברמת גן?

דנה רוזנפרב,

יום חמישי, שעת ערב נעימה. לרמת-גנים ישנן שתי אפשרויות מרכזיות – האחת, להרחיק לתל אביב ולהתפלל לחניה; השנייה היא להגיע לרודאו, מקום של "תרבות בשר אמריקאית", לפחות על פי הסלוגן של המקום. אז מה, האם רודאו יצליחו לגרום לנו לרצות לעלות על השור עם איזה המבורגר ביד?

רודאו - תרבות בשר אמריקאית

את רוב שנותיי ביליתי בעיר גבעתיים. באותה התקופה לא היו בעיר מקומות בילוי אמיתיים, בטח ובטח לא מקומות לאכול בהם איזה המבורגר טוב. היינו נסחבים באוטובוס או שניים לתל אביב, אוכלים, וחוזרים הביתה. היום אני כבר גרה בתל אביב, אבל בשנים האחרונות כל האזור של גבעתיים – רמת גן ממש פורח: ברים, מסעדות, ובתי קפה מציפים את רחובות הערים שהיו מנומנמות. כחלק מהתהליך הזה, שוכנת לה מסעדת רודאו בנחת – מקום שמגיש סנדוייצ'י בשר והמבורגרים, תחת קונספט הזמנה בקופה ושירות עצמי.

רודאו - ההמבורגר

הגענו שלושה בשעות הערב רעבים לבשר, עם בטן מקרקרת וריר בצד הפה

אחרי התלבטויות מרובות החלטנו על המבורגר 180ג' (32 ש"ח), כריך שניצל קריספי (34 ש"ח) וכריך רודאו – אנטריקוט כפול בלחמניה (51 ש"ח), לצד צ'יפס בטטה (16 ש"ח), סלט ירוק (14 ש"ח) וסלט שורשים (16 ש"ח). כמובן שאת הבשר לא יכולנו שלא ללוות בבירה מהחבית, והמקום מגיש רק את La Chouffe – בירה בלגית נהדרת. אני לקחתי בגרסאת הדובדבנים, והחבר בגרסה הכהה (24 ש"ח ל1/3 ליטר).

רודאו - תענוג של מקום

כמו ילדים טובים, חיכינו בסבלנות להזמנה שלנו, נטרפים מריח הבשר במקום

הבשר ברודאו הוא טרי, ונטחן כל יום לקציצות המבורגר יפות (שאפילו מוצגות בויטרינה מאחורי הקופה, לצד נתחי בשר לפני טחינה). ואכן, הבשר עמד בציפיות – ההמבורגר, שכלל קציצה גדולה (בעיני, יותר מ180ג'), היה עסיסי וטעים. לטובה גם נציין את הלחמניה, שלא התפרקה והחזיקה יפה את כל העסק. בכריך הרודאו שמו בנדיבות רבה את נתחי אנטריקוט, ואלו עבדו היטב עם הבצל המטוגן והחלפניו הכבוש. השניצל האמריקאי, הוגש קריספי בדיוק במידה – לא דק מדי כמו קרש, אבל גם לא שמנמן מדי. סלט השורשים שכלל סלק חי, קולורבי, גזר ובטטה קריספית היה טעים, וכך גם צ'יפס הבטטה והסלט הירוק.

ההמבורגר של רודאו, מבט מקרוב

אז קיצר, רודאו – מומלץ או לא מומלץ?

למרות שאני מרגישה כמו תקליט שבור – וואלה, מומלץ. הבשר ברודאו טעים, הבירה נהדרת (וקשה למצוא אותה בארץ!!) והמחיר זול במיוחד. כל זה עוד בלי שהתייחסנו לעסקיות הצהריים שבמקום – בין 50 ל-65 שקלים לעיקרית כולל תוספת ושתייה, ולמנות נוספות בתפריט שנראו לנו שוות כמו נקניקיית בקר פיקנטית, או המבורגר טלה 270 גרם. המקום די קטן ועמוס, אבל לא ברמה שמרגישים חנוקים. ההערה היחידה שיש לנו היא היעדר אופציות הקינוחים – קשה לנו לסיים ארוחה כזו בלי איזה קינוח מתוק ומושחת…

ההמבורגר של רודאו עם צ'יפס

שם: רודאו. כתובת: הירדן 94, רמת גן. כשרות: כשר. שעות פעילות: א' – ה' 11:00-02:00

ליצירת קשר ופרטים נוספים מאיזי