יומנגס גבעת ברנר – טלי פיקסלר חזרה לביקור בארץ ועברה חוויה שקשה לתאר

טלי פיקסלר,

במסגרת טרנד ההתנצלות התקופתי אני רוצה לבקש סליחה. להלן עלילותיי, שגיאותיי וסליחותיי, בסניף יומנגס גבעת ברנר, בסדר אקראי.

ביקור מולדת של מבקרת המסעדות

הייתי בארץ. לדעת רבים, זו הטעות הראשונה שלי. אני דווקא אוהבת, ובכל מקרה זה עדיף על פסח, ימח שמו. הבטחתי לאחי מזמן שנלך לאכול יחד בסניף יומנגס גבעת ברנר החדש שנפתח בצומת ביל”ו. גם את זה לא הייתי מגדירה טעות. אכלתי בעבר, לא התעלפתי (לא מהאוכל ולא מכיסאות הפלסטיק) ומה כבר יכול להיות גרוע בלצאת עם אחי ולרכל על כולם? חוץ מזה, ובלי שום קשר לעובדה שאור בלאן עלב בי ואמר לי שאולי כדאי שהתמונות של ההמבורגרים שלי יצאו נורמליות, לקחתי מצלמת גו פרו.יומנגס גבעת ברנר - המבורגר פיני

הגענו למקום. בחוץ יושבת המארחת ומארגנת רשימות ומידי פעם מגיח אחד מאנשי הצוות לקחת את חבורת בני המזל התורנית לשולחן. זה היה יום חמישי בערב ולא הזמנו מקום אז היינו מוכנים להתפשר גם על הבר, כי ידוע שזו פשרה שמקצרת את התור פלאים. אחי שיחק עם המצלמה. "למה המצלמה? הולך להיות לנו צ’אלנג’?" התעניין אחד מחברי הצוות בחדווה יתרה. "לא" אחי אמר בביטחון, "היא מבקרת מסעדות".

** השתיקה הכי מביכה בעולמי-עולמים **
"אני לא מבקרת מסעדות" גמגמתי "זה סתם… בלוג בין חברים… משהו מצ’וקמק…". קיצור, מצאו לנו שולחן (אני רוצה לנצל את ההזדמנות ולבקש סליחה מקהילת המבורגר ישראל, שהיא לא מצ’וקמקת בכלל).

טרם בואם של התפריטים המלצרית מגיעה, מחזיקה אייפד. "מה תרצו להזמין?". ביקשנו תפריט, היא חייכה חיוך רחב. "אני התפריט" היא אמרה, התיישבה והתחילה לספר לנו על ההמבורגרים שלהם. אחרי ההמבורגר הרגיל נהיה לי מטושטש בעיניים. אם הייתי יודעת שצריך לשנן, לזכור, לשמור אחד בצד, הייתי לוקחת ריטלין מראש. הזמנתי את ההמבורגר הפיני, שהיה אחד לפני האחרון ואותו הצלחתי לזכור, אבל בגלל שידעתי שאני צריכה לכתוב בכתבה מה לקחתי, ואין מצב שאני זוכרת לבד, הסברתי למלצרית בעדינות שאני צריכה לכתוב לחברים וחשוב לי לצלם איזשהו תפריט.

המלצרית הניחה את ידה על לוח ליבה ופנתה ללב שלי, "בגלל שאת כותבת על זה, אני חייבת להמליץ לך על משהו כי לא הרבה מכירים". נו, כריתי אוזן. "תוסיפי להמבורגר חמאת בוטנים". אני לא רוצה להתנשא (היא הייתה מאוד חמודה) (סליחה שאני מתנשאת), אבל אני חושבת שאת הכתבה הראשונה שלי לקהילת המבורגר ישראל עשיתי על המבורגר עם חמאת בוטנים. ואם זה לא נכון, אז הפסדתם, כי זה המבורגר מצוין. בכל מקרה, המבורגר פיני זה המבורגר שבקציצה טחונים חזה אווז מעושן, חזה מולארד (אל תשאלו אותי מה זה, אבל ספוילר קטן: אם זה היה טעים, הייתי טורחת לבדוק) קשיו ומייפל שמגיע במזרק. חמאת בוטנים, בהימור של החך העלוב שלי, לא ממש קשור. אבל אני לא מתנשאת, לקחתי תוספת של חמאת בוטנים.יומנגס גבעת ברנר - המבורגר עם גבינת בושה

מילה על התפריט של יומנגס גבעת ברנר

בשלב הזה, וסליחה ומחילה שאני מסיטה את תשומת הלב שלכם, אני רוצה לדבר על התפריט. כי אחי, שהוא טיפוס עם יוזמה ו-ADHD יותר חמור משלי, הבין לליבי והלך להביא לי תפריט משלוחים. עיינתי בו והתרשמתי. ממה התרשמתי? או, שאלה מצוינת! התרשמתי שהוא נכתב על ידי מישהו שהוא גג גג גג בן 17. גג. אין מצב שאת הדאחקות הנפלאות הללו כתב מישהו שסיים צבא. להלן פנינים נבחרות מהתוספות:
בושה – אין לה בושה (הורס. פיפי. תעביר את הג’וינט).
בייקון – בייקונים של בייקון (אולי רק אני לא הבנתי).
חזה אווז – קרם שוקולד… סתם… (התבלבלתי לרגע).
שום אפוי – שום שאפו אותו (אם אין לכם מה לומר וכו').
אני לא ממציאה כלום, נשבעת (לתשומת ליבם של עורכי הדין של יומנגס).

חוזרים להמבורגר

גרוייסע מציאה הוא לא. אני בהחלט אלמד על יומנגס זכות ואומר שייתכן וזה באשמת הסירופ, אבל הקציצה שלי הגיעה קרה. סיפורים של אנשים שמחזירים מנות מתחילים תמיד ב”אני אף פעם לא מחזיר, אבל זה היה מוגזם”. אני באמת לא מחזירה מנות ולא החזרתי גם את זו מ-2 סיבות:
1) לחמם את הקציצה לא היה עוזר. זה המבורגר לא טעים, נקודה.
2) אני לא מעוניינת לבדוק אם האגדה נכונה ואני מעוניינת אפילו פחות לאכול נוזלי גוף של חברי צוות נקמניים.

אכלתי את מה שהביאו לי ודעתי בפרוטרוט: חזה האווז המעושן, אם היה שם, היה נשגב מבלוטות הטעם שלי. חזה המולארד, יהיה אשר יהיה, ככל הנראה לא הוסיף יותר מדי. את הקשיו דווקא ראיתי, כי הוא טחון גס. הוא היה האומלל מבין התוספות. מכירים נקניקיות זולות שיש בהן גושים שאתם לא רוצים לדעת מאיזה איבר הם? אז ככה זה הרגיש. המיסתורין נשאר בגזרת מזרק המייפל (שבתפריט צוין, בשנינות שאין שניה לה, שהוא לשימוש עצמי). מייפל זה מתוק, נכון? כי ההמבורגר שלי היה מר. לא יודעת למה, לא יודעת איך. הוא הוכתר אצלי בראש כהמבורגר הגרוע ביותר שאכלתי מימיי, ואני ידועה כהרפתקנית אוכל שהיו לה נפילות אפיות. מחמאת הבוטנים, בהתחשב בנסיבות, פשוט נתעלם.המבורגר פיני - יומנגס גבעת ברנר

בסיום הצוות עשה איתנו סלפי בהתרגשות, ואני רוצה להתנצל בפניהם, גם כי השירות ממש נחמד ואדיב וגם כי אין לי שום כוונה לפרסם את התמונה הזו.

לסיכום החוויה

74 שקל להמבורגר 220 גרם עם תוספת של חמאת בוטנים. לוחשים לי באוזנייה שזה המחירים אצלכם עכשיו, אז כמה דברים:

1) WTF ?!?!
2) לא הייתי ממליצה על ההמבורגר הזה גם במחיר זול יותר.
3) המבורגר פיני עם מייפל זה "פישי", כי מייפל זה בכלל קנדי.

סליחה.

שם: יומנגס גבעת ברנר כתובת: מתחם צ'מפיון מוטורס, בכניסה לקיבוץ גבעת ברנר. כשרות: לא כשר. שעות פתיחה: א'-ד' 18:00-02:00, ה'-ו' 18:00-04:00, ש' 18:00-02:00.

ליצירת קשר ופרטים נוספים מאיזי